Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz bambano #4 üzenetére

    Mondjuk már a szolgáltatásaik használata sem túl biztonságos. Olyan kitételek vannak a licenc szerződésben mint pl:

    8.3 A Google erre irányuló kötelezettség vállalása nélkül fenntartja a jogot, hogy bármilyen Szolgáltatás tekintetében előszűrje, ellenőrizze, megjelölje, kiszűrje, módosítsa, visszatartsa vagy kitörölje a Tartalmat vagy annak egy részét.
    (gyakorlatilag fenti mondat azt jelenti hogy "azt teszek az adataiddal amit akarok")

    Ez csak az egyik gyöngyszem, de ennyiből is látszik, mennyire érdemes pl google apps -ban tárolni a dokumentumaimat....

    Én csak a fordító eszközöket használom, mert kényelmes két paneles megoldás, így gyorsabban haladok, és nem bánom ha azokat az anyagokat mások is látják (eleve azért készítem). Ám semmilyen személyes adatot nem bíznék a google -re, és a fiók is csak akkor aktív, ha ezt az egy szolgáltatást veszem igénybe.
    Email szolgáltatásért inkább fizetek egy olyan cégnek, ami azon túl hogy vigyáz a leveleimre, semmilyen jogot nem kap azok tartalmára vonatkozóan.

    Fentiek miatt nem hiszek igazán a "nagy felhős" jövőképben sem. Szerintem nagyon felelőtlen lépés lenne az informatika ipartól, és a felhasználóktól ha teljesen átterelnék magukat ebbe az irányba. Hatalmas visszaélési perek lehetnének belőle, amelyek roppant nehezen bizonyíthatóak.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák