Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Feketelaszlo

    senior tag

    Akkor ha jól értelmezem a norvégok és a svédek átvették a hatalmat az interneten? Vagy legalábbis a YouTubeon...
    Ez a sok gameplay csatorna meg...lehet, hogy mostmár jobban megéri játék-videót gyártani, mint játékot? Persze gyermek koromban én is szívesen bámultam mások bénázásait, ha foglalt volt a 386-os, de gondolom a megtekintések zöme azért PC-ről érkezik, szóval nehezen tudom felfogni, hogy miért néz valaki gameplay videókat szabadidejében ahelyett, hogy játszana.
    A magyar listáról meg nem sokat ismerek, de a hazai közízlést ismerve, ezt nem biztos, hogy bánom.

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz golya87 #10 üzenetére

    Focit ugyan nem, de sportot ha nézek a YouTubeon, az általában olyan sport, amit elsősorban azért tekintek meg, mert nekem nincs rá lehetőségem, hogy teszem azt: felbiciklizzek az Alpok legmagasabb csúcsaira, vagy elpöfékeljek egy csomó naftát a szűk ír utakon keresztbeautózva vagy esetleg körebevitorlázzam a Földet. Hidd el, ha választhatnék a YT-s megtekintés és aközött, hogy én magam űzzem a dolgot, nem hezitálnék az utóbbi javára.
    De itt másról van szó: rákattintasz az ikonra vagy megnézed YT-n? Nyilván én is belekukkantok egy-egy izgalmasabb SC2 meccsbe vagy valami easter-eggbe, ha egy ismerős átküldi vagy látom egy fansiteon. De itt az a lényeg, hogy tömegesen nézik az emberek, ahogy egy muksó kommentálja a saját játékát. Másképp szólva én itt az akadályt nem látom a "tömeg" előtt. A felhozott GTA5-ös példa persze áll, mert az ugye nincsen PC-n, de egy játék ára ma már eredeti kiadásban sem veri földhöz az embert, és nem hiszem azt sem, hogy a gépigényben maradtak volna le a userek. Szóval csúnyán szólva én kicsit "kocka-valóságshownak" fogom fel ezt a jelenséget. Szórakoztat, ki is kapcsol - ez igaz, csak valahogy célja nincsen. Ha játszik az ember, nem csak nézi, akkor ki is kapcsolódott, szórakozott is, meg jó esetben gondolkodott és valamit saját maga is elért a játék közben. Persze ez csak az én véleményem, kéretik nem megkövezni érte. :DDD

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz spirit007 #16 üzenetére

    Biztos, hogy van igazság abban, amit írsz, de olyan hétköznapi fogyasztási cikkek, mint az élelmiszer, ruhák (mint divatcikk) vagy alkohol mégsem rendelkeznek népszerű termékteszt-csatornákkal, pedig talán még mindig általánosabban elterjedt élvezeti szerekről van szó, mint a videojáték.

Új hozzászólás Aktív témák