Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz nuke7 #95 üzenetére

    A feudalizmussal is az a helyzet, hogy csak néhány migráncslelkű szerint rossz dolog, közben pedig a kétharmad boldog vele. :D

  • minek?:S

    őstag

    válasz nuke7 #95 üzenetére

    Nyilvan.. de azt se felejtsd el, hogy a legfontosabb mindig es mindenkinek az onos erdekek lesznek. Viszont az, ha minden kulfoldi kezen van, neked nem lesz jobb.. de szerintem te sem akarsz raterni a fogyasztos kerdesre, mert te is tudod, hogy az EUn belul pl ugyanazon marka alatt szarabb minoseget kapunk, mikozben pl a hazai gazdasagot tonkrevagtak(egyreszt a csatlakozasi feltetel miatt, masreszt azert, mert olcsobb). Te ugyanugy tudod, hogy mindenkinek jobb, ha valami, ami magyar, az magyar kezben is van. Az allamnak, a gazdasagnak es az allampolgarnak is. Viszont pont az EU piacgazdasaga miatt nem lehet feltunoen elonyben reszesiteni a hazai termeloket es cegeket, mert akkor egybol jon ilyen Sargentini fele hulyeseg, hogy elonytelen stbstb:N

    Üdv.:M.

  • janeszgol

    félisten

    válasz nuke7 #101 üzenetére

    Tetszik a jelmondat. :))

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • minek?:S

    őstag

    válasz nuke7 #101 üzenetére

    Nem (csak).. minden másban is(élelmiszer pl, az N betűs mogyorókrém volt azt hiszem az egyik, de mintha a nagy sárga M-es gyorskajálda is rémlene), erről nem is egy tanulmány volt, talán még az ellenzéki média is lehozta, ha rákeresel biztos találsz róla cikket, ha érdekel, hadd ne kelljen megkeresnem. Másfelől meg az összeszerelőüzem-ország... ez a "feladatunk" EU-n belül.. az olcsó munkaerő és ahová a szart el lehet sózni.(btw nem csak nekünk)

    Figyelj, én a vasútról bármikor nagyon szívesen elbeszélgetek veled(az kb jellemzi a kormányok hozzáállását a magyarokhoz, az összes 4 év). Maradjunk annyiban, hogy amíg mesterségesen voltak fenntartva az állami cégek(Kádár idejében), addig érdekes mód működtek. Hogy most ez magyar vagy szovjet érdek volt, az máskérdés. A környező országok a rendszervált(oz)ás után kezdtek el elhúzni mellettünk. De tényleg.. vannak olyan emberek, akik nálam okosabbak, beszélj velük.. felesleges húzni itt a drága idődet(meg az enyémet). Ők rávilágítanak a tényekre, amik vannak. Tökéletesen bebizonyítottátok(?), hogy nincs igazunk. Oké. De azt nem, hogy Nektek igazatok lenne.

    Viszont velem a (magyar) vasútról bármikor el tudsz beszélgetni. Annak lenne értelme. Ennek itt így nem.

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz nuke7 #108 üzenetére

    Nem fenntartható? Hát, ha egyszerre kell rákölteni minimum 5000 milliárdot, akkor valóban nem.. látod.. itt jön ki az elmúlt 40 év nemtörődömsége. A vasútnál tisztán látni, hogy a 80-as évektől milyen lejtmenetben van. Először az M63-as elkaszálása(nincs pénz, helyette jöttek M62-esek), V47-es(nincs pénz), aztán a V48-asé(nincs pénz), de ugye Kissamu(nincs pénz), Samu(nincs pénz), de még Hernyóból is csak 20db-ot. Rendszervált(oz)ás után vettünk ugye CAF, DWA meg DVJ kocsikat.. de csak az IC-khez. Az IC1G kocsikat azóta is futtatjuk gyorsvonatokban, meg mellette jött a fecskésítés.. aminek véleményem szerint önmagában nem volt értelme, hiszen se sem új kocsi nem lett, se nem új mozdony. Utána 2002-ben volt egy "szebb" vásár, a Taurusok.. de abból is csak 10 db-ot.. ami kötelező volt. (ugye a 160-as Gigantok nem voltak túl gazdaságosak és megbízhatóak :U ) Ami utána volt, az valahol komédiába illő, de maradjunk annyiban, hogy egy értelmes ember inkább sír rajta, 2004-5 körül az ÖBB és a Siemens felajánlott egy olyat a MÁV-nak, hogy 2 Taurus áráért ad pluszba egy Herkulest... kitalálod? Nincs pénz.. Aztán meg olyanok, hogy Talentek.. amik az ÖBB-nek azért nem kellettek, mert selejtek, mi meg benyeljük? Utána 2010-ben a Traxx vétel.. na nee.. ugye mondanom sem kell, hogy ezért nem hívtuk le 2012-ig az opciót sem, még kedvezménnyel sem. A lehető leglogikátlanabb döntés volt az a vétel. Gondolom tudod mi volt akkor? Segítek. A MÁV 2007-ben kiírt egy pályázatot 2 áramnemű(ami már önmagában kérdéses a szlovák és szlovén 3 kV miatt, de mivel abból minimálisan kéne csak, így eltekinthetünk ettől), legalább 160 km/h-s mozdony beszerzésére. Összesen 3-an jelentkeztek, az Alstom, a Siemens és a Traxx. Érdekes módon, előbbi kettőt kizárták a pályázatból ok nélkül. Itt már önmagában meg kellett volna ismételni az egészet, de nem, jó a Traxx, tartsuk a világ legjobb mozdonyát kis példányszámban, hogy sose legyen olyan gazdaságos az üzemeltetése, mintha nagyobb létszámban lenne, ráadásul az új mozdony is legyen a lehető legfapadosabb verzió(amellett, hogy még mindig kevésbé gazdaságos, mint az ES64U2). Összesen két jó döntés volt abban az időben, az egyik a 30+30 Flirt, illetve a 23+8 Desiro.. nem egy nagy tudomány.. mellette még ott vannak a Cargo eladása, a Józsefvárosi pu. bezárása, az Északi jjü. bezárása. Előbbi még az osztrákoknál is korrupciós ügy volt, utóbbiak pedig.. nézd meg.. a Nyugati és a Keleti is koxra van járatva, és nézd meg hol vannak az Északis szakik, akik mesterei voltak a V43-asoknak.. Ja meg az IC3G.. nagyon jó kocsi lett, kár, hogy azt is meg akarták úszni felújításból új helyett.

    Hol tartunk most? Van ~200 villamosmozdony, amit haladéktalanul ki kéne váltani, mert amellett, hogy gyakorlatilag már dupla annyit futottak, mint amennyit kellett volna.. ráadásul az utóbbi 10 évet csak V4-es főjavítással. Ugye ez történik most a KISS-ekkel, hiszen ezzel 40db "felújított" V43-as fog felszabadulni pestről 2023-ig(19 már gyártás alatt van, 21 pedig meg lesz rendelve, amint jön a '21-es ciklus). Emellett szükség lenne még Flirtökre és a maradék személykocsikhoz mozdonyokra. A folyamatos villamosítások pedig megkövetelik a több villamosszerelvényt, ergó az a 115-ös adag, amiről a média beszél, a legminimálisabb, amire azonnal van szükség(és ez még nem is fix, szóval minimum 5-6 év, mire lejön), ebből is egyelőre 40 tűnik fixnek. Azért az sem mindegy, hogy egy mozdony ~1,5 mrd Ft, egy KISS ~5 mrd Ft, egy Flirt ~2,5 mrd Ft. Ott van még az IC kocsiállomány. 300 kocsi minimum kéne.. megint csak azonnal... és ez még az IC+ jelenlegi formájával megint több év kérdése.. személykocsikról szó sem esett.. csak a Fecske ás Halbi állomány áll ~700 db-ból... azok megint csak olyanok amilyenek.. egy személykocsi is ~400-450 m Ft. És akkor még nem beszéltünk a dízelvontatásról, a mellékvonalakról... szükség lenne legalább 40 dízelmozdonyra is.. még Bzből sincs elég, nem, hogy azokat kiváltani, kiegészíteni kellene... plusz a pálya gyakorlatilag mindenhol(és abból a 100-ast 2009-ben adták át és már most egy rakat fos), állomásépületek, amik megint csak évtizedek óta rohadnak...

    Persze, hogy nem fenntartható. Igény bőven lenne rá.. sőt.. hiszen a vasút a jövő.. ha fővonalakon tudnánk az emelt sebességet, mellékvonalakon a stabil 100 km/h-t... Élő példa az, hogy ahol a vasutat fejlesztik, ott szinte megtelnek a vonatok(lsd 2-est), de meg eleve, hogy a BP elővárosában, főleg csúcsidőben alig lehet felférni a jelenlegi szerelvényekre.. és akkor még nincs igény? :D Ha az elmúlt években folyamatosan fejlesztettek volna és nem csak letudták volna annyival, hogy nincs pénz, akkor hidd el, hogy nem itt tartanánk. És tényleg.. a Cargo eladása hűen jellemzi az akkori vezetőség hozzáállását a magyar gazdasághoz.. nem befektetni.. eladni.. nézd meg hol tart most az RCH. És akkor még mindig nem beszéltünk arról, hogy milyen szépen nőtt a cég adóssága.. szóval na.. azért érted(De ide lehetne venni a volántársaságokat is..). Márpedig ezek nagy részben Gyurcsány idejében is voltak, hiába szereted. Ezek nem "eemút nyóc év".. ezek tények. De tényleg el kell vinni ennyire offtopicba a témát?

    Üdv.:M.

  • Egon

    nagyúr

    válasz nuke7 #107 üzenetére

    Ez a grafikon szerinted hiteles? Viccesnek vicces, az biztos.
    Itt az Origo még nem volt állami kézen: [link]

    Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) adatai szerint 2945 milliárd forint került az államhoz. Ebből 233 milliárd forintot utalt vissza az ÁKK a pénztárakhoz, hogy azok fizessék ki az állami rendszerbe visszalépett tagok reálhozamát (hiszen a befizetések kamatoztak, és az infláció feletti részt adták oda a visszalépő tagoknak). 2011 őszén 433 milliárd forintot a nyugdíjalapba, vagyis a mai nyugdíjasok pénzének kifizetésére adtak át, amiből 70 milliárdot végül visszautaltak az ÁKK-nak.

    Bár eredetileg a nyugdíjvagyont csak nyugdíjra és adósságcsökkentésre lehetett volna költeni, 2011-ben a költségvetésbe is jutott 96 milliárd forint. A nyugdíjvagyonból 201 milliárd forintot az állam megtartott magának – ezek nagy része részvény, vagyis az állam tőzsdei vállalatokban jutott tulajdonrészhez. A többi adósságcsökkentésre ment. 1376 milliárd forint eleve állampapírban állt, ezeket egyszerűen bevonták, ezzel csökkentve az adósságrátát körülbelül 4 százalékponttal. A maradék 676 milliárd forintot fokozatosan, a különböző vagyonelemek eladása után fordították adósságcsökkentésre (állampapírok visszavásárlására).

    Tudom, hogy nehéz ezt benyelni, de attól még finoman fogalmazva is csúsztatás, hogy "lenyúltak 3000 milliárdot". Egyébként az megvan, hogy előtte és utána mennyi volt az éves, GDP-arányos költségvetési hiány, az ezzel kapcsolatos, 2010 előtt indult kötelezettség-szegési eljárásról hallottál? :U

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • minek?:S

    őstag

    válasz nuke7 #127 üzenetére

    "...miért? mi van a vasúttal?..."
    "...Teljesen egyértelmű, hogy nem fenntartható, talán a fele lenne az.
    Nincs vásárló erő, nincs rá igény..."


    "...senki nem kérdezte..."
    " ...nem is erről volt szó."


    Itt azért érzed a bibit.. és, ha már belekezdtél, akkor arra reagáltam is, hogy igen, igazad van részben, de okai is vannak neki, amiben pedig nincs igazad, az blődség. És tény, hogy a leghanyagabb munkát 2002-2010 között csinálták.. és nem csak a vasútban, hanem a volántársaságoknál is. Na már most, ha a közlekedéshez így álltak, akkor máshoz sem jobban. Az eü akkor is retek szar volt(tudom, mert 2008-2015 között több ismerősöm is hunyt el a nem megfelelő kórházi ellátás miatt), az oktatásról ne is beszéljünk. Ez az a két dolog, amivel nem tudtak mit kezdeni.. és akkor el kéne gondolkodni, hogy lehet, hogy nem kormányfüggő ez és nem az épp aktuális kormányon lévő párt határozza meg.

    Üdv.:M.

  • Egon

    nagyúr

    válasz nuke7 #128 üzenetére

    mondd annak a több ezer embernek, akik milliókat buktak, hogy nem nyúlták le...

    Esetleg próbáld meg értelmezni a felosztó-kirovó nyugdíjrendszer fogalmát, nézz utána, hogy miből fizették az aktuális nyugdíjakat 2010 előtt, és legközelebb nem fogsz írni ilyesmit.

    Ha nem 3000 milliárdot loptak, csak ~600-at akkor sokkal jobb?

    Én ilyet nem mondtam, csak éppen a tényszerűséget kértem számon. Ha megrójuk a kormánypárti sajtót (jogosan) a ferdítésekért, akkor legyünk már tényszerűek - ellenkező esetben a kettős mérce esete forog fenn.

    Akkor Gyúúúrcsány miatt van az egész?! :N

    Ilyet sem mondtam, de sajnos ez is tipikus "vitakultúra". Van élet a feketén és a fehéren túl is.

    meg akkor ők nyilván, amiért azok is loptak, nekünk többet kell, értem én ;) )

    Ilyet sem állítottam.

    Azt kellene elfogadni, hogy a magánnyugdíjpénztári rendszer - az ország gazdasági állapotát figyelembe véve - fenntarthatatlan volt. Tök jó lett volna 25-30 év múlva, addig viszont éves szinten 350-400 milliárd forint kiesést okozott (volna) a költségvetésben, amit valakinek meg kellett volna fizetni (azaz vagy csökkenteni kellett volna a kiadási oldalt (oktatás, egészségügy...), vagy annyival több adót/járulékot kellett volna beszedni).
    Jó lenne, ha a sarkos megállapítások mögött legalább minimális gazdasági ismeretek is lennének... :U

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz nuke7 #135 üzenetére

    "úgy tűnik nagyon, hogy a fidesz pénzeli őt, hogy legyen kire mutogatni, meg kivel riogatni" Na ezt nevezem én propagandának! :D Gy.Ferenc egyértelműen az ellenzék vezetője, aki ezt nem látja, az nem akarja látni a fától az erdőt! Ezért is merül fel sokszor a neve, nem csak az elmúlt nyóc év miatt.

    Nem vagyok gazdasági szakember, ezt elismerem, de a táblázataid hitelességével kapcsolatban is vannak fenntartásaim. Pláne a beruházásokat illetően. De azt simán elhiszem neked, hogy lehetne jobban is irányítani egy országot, biztos így van. Csak ezt ne azok akarják megmagyarázni, akik majdnem államcsődöt, 13%-os munkanélküliséget és rendőrterrort hoztak Magyarországra! Érdekes módon, a gazdasági fejlődést érzem a saját bőrömön, csak a balos médiában olvasok arról, hogy itt minden rossz, sőt egyre rosszabb! Miközben a munkanélküliség 3% alatti, a bérek jelentősen magasabbak, a rezsi alacsonyabb. A városokban rengeteg fejlesztés volt, Budapest nagyon komoly elismerést kapott az elmúlt 10 év teljesítménye alapján. Nagyon komoly beruházások történtek az elmúlt években, és nem, nem csak mint összeszerelő üzem, hanem konkrét fejlesztőközpontok jöttek ide (Bosch, BMW, Mercedes stb.). Ezek valahogy erős kontrasztban vannak azzal amiket a balliberálisok állítanak, hogy itt minden sz@r, sőt egyre sz@rabb! Én tudom milyen volt élni, dolgozni Magyarországon balliberális vezetés alatt, felnőtt ember vagyok, el tudom dönteni, hogy nekem mikor volt jobb és mikor rosszabb, ehhez nem kell nekem segítség. :)

    Drakmusz: Én soha nem állítottam olyat, hogy nincs korrupció Magyarországon, nyilván van, mint a világon mindenhol a politikában. Abban igazat adok neked, hogy ez valóban rendkívül elszomorító, hogyan képes a magyar nép egy jelentős része újraválasztani olyan embereket akik egyszer már csúfosan leszerepeltek és teljesen hiteltelenné váltak! Ez valóban komoly gond. Lásd Budapesti ellenzéki győzelmek.
    Lehet itt példálózni az EU leggazdagabb országaival, csak azt ne felejtsük el, 2010-ben Magyarország a csőd szélén állt, és onnan kellett visszahozni. Budapesten 270 milliárdos eladósodás volt, érdekes módon Karácsonyék 900 milliárdos plusszal kapták most meg a vezetést Tarlósék után.
    Én nem a liberalizmust akarom szidni! Ha ma is azt jelentené a liberalizmus mint régen, 100 éve, akkor én is liberális lennék! Amit ma liberalizmusnak hívnak, azok a politikusok akik liberálisnak tartják magukat, köszönő viszonyban nincsenek az eredeti eszmével. Egy szélsőséges, neo/ultra liberális gondolkodás az elterjedt, ami homlokegyenest szembemegy a józan ésszel és szemen köpi a liberalizmus legalapvetőbb eszméit is! Ez a problémám a "liberalizmussal".
    Az orvosok általánosan kb háromszor annyit keresnek, ez minden orvosra egységesen igaz, nem szelektálva kaptak béremelést!

    [ Szerkesztve ]

  • Drakmusz

    őstag

    válasz nuke7 #172 üzenetére

    Én sem vagyok az, írtam is az elszámoltatás kapcsán.
    De a kollégának mind1, sok az M1 otthon.
    Ez van, nincs mit tenni.:)

    https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

  • minek?:S

    őstag

    válasz nuke7 #186 üzenetére

    Nuke, teljesen felesleges átugrani azt a kér(d)ést, hogy:

    "...mutassatok nekem/nekunk olyan fejlett orszagokat, akik a sajat tokesreteguk ellen voltak, eladtak az osszes hazai ceguket kulfoldi kezbe es most vagy vilagi nagyhatalmak, vagy hihetetlenul fejlodo orszagok!..."

    Amíg erre nem tudtok választ adni, addig hiteltelenek vagytok, amint mondtok példákat, úgy máris van értelme a többi kommentnek, de egyelőre leragadtunk az elején(ha esetleg elsiklottam volna felette, akkor bocs, és irányíts vissza :)) . A statisztikára meg csak Churchill(neve által elhíresült) idézetet tudom felhozni.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz nuke7 #201 üzenetére

    Épp ez az, hogy nem egyenlő.. Lehet úgy is korruptnak lenni, hogy az az országnak minimálisan sem jó és lehet úgy is, hogy legalább minimálisan jó. Pl Tiborczék és Mészárosék olyan kastélyokat vettek meg, amik évek óta romosan álltak. Ezt pl nem tudták volna megtenni úgy, hogy előtte ne szereztek volna milliárdokat. Miután ezeket megvették, fel is újítják őket. Van amit támogatással, van amit támogatás nélkül, de magyar vállalkozásokkal és még egyszer mondom: Nem pitiskednek. Ha egy vállalkozó benyújt egy valós árajánlatot, akkor nem kezdenek el alkudozni, hogy nehogymáennyiért, hanem továbblépnek a szerződésre és ott megbeszélik a részleteket. Ráadásul, ha a részszámlát benyújtják, akkor még aznap utalják a rajta szereplő összeget(amiben megállapodtak) és nem 30 meg nem 8 napon belül.. azonnal. Azért ez minimum több száz vállalkozásnak jó. Holott mondom, vannak tapasztalatok az előző időkből, amikor tényleg csak napokkal később fizettek, meg be akartak fagyasztani x%-ot garanciális költségnek(a szerződés után, számlabenyújtáskor)

    "..Amíg nem tudod nekem megmutatni, hogy miért lenne érdeke bárkinek hamisítani bármilyen statisztikát akkor addig csak mellébeszélsz és kibújsz a válasz alól..."

    Akkor a válaszodban is benne van, hogy miért lenne érdeke a Fidesznek hamisítani bármilyen statisztikát.

    dabadab

    És tudod mennyiért mennek ezek a bérlések? Nem Vectronokat bérelnek a MÁV-tól.. Szergejeket, Csöriket, Gigantokat.. töredék áron.. pályabérlés? Megint csak.. valahol van nekem elmentve ilyen adatom, ha lesz időm, majd megkeresem neked, ha nem felejtem el. Hidd el a Startos Szergej bérlés nem akkora havi(/alkalmi/éves) díjas, mint az ELL-es Vectron.

    "...szükségesnél jóval nagyobbra duzzasztott dolgozói létszámmal, elavult gépekkel.."

    Nyilván erre írtam azt, hogy pénz kellett volna bele fektetni, modernizálni, gépesíteni. Csak ehhez már szakértelem is kéne. Mindig könnyebb eladni valamit, mint megjavítani.

    "...Egyébként egyre inkább érdekel, hogy ha betörnének hozzád meg ellopnák az autódat, akkor annak is örülnél-e? Már persze úgy, ha a betörő magyar és időben fizet a házfelújításán dolgozóknak, nyilván."

    Szerintem ezt gondold át még egyszer. Itt valamit vagy nem látsz át vagy nem akarsz át látni(nem, nem a hozzászólásaimat)..

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz nuke7 #217 üzenetére

    Na várj. Igazából Te abból indulsz ki, hogy van jobb. Akkor szüneteltessük ezt a beszélgetést, és fejtsd ki, hogy a jelenlegi politikai palettából, te kit tartasz a legkevésbé szarnak. Tehát nem az Orbán-féle irányt. Jó. Nem is a Gyurcsány-félét, ahogy írtad. Akkor? Ha jól tudom, a Momentum még 10% alatt van, a Mi Hazánk is akörül. Jelenleg pedig más nincs. Viszont, ha erre szeretnél válaszolni, javaslom, hogy vagy privátban, vagy lolon tedd meg, mert így is brutálisan kioffoltuk a topicot.

    Üdv.:M.

  • Noukoum

    veterán

    válasz nuke7 #248 üzenetére

    Te sem voltál még Dac-Slovan meccsen.

    [ Szerkesztve ]

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • minek?:S

    őstag

    válasz nuke7 #248 üzenetére

    & Aweriot

    Ennyi? Miért nem jönnek haza? Ez holt gyenge érv. Tessék újra gondolni, aztán beszélgethetünk. Nyilván mivel nekik az az Otthonuk.. talán több száz éve, de minimum 150-200, azért nem olyan könnyű azt.. család, ismerősök, sorstársak.. akikkel együtt "harcolhatnak" és/vagy csak szimplán nincs minimum 20-30 milliójuk, hogy családostul ideköltözzenek. Gratulálok annak, aki tök lazán tud kiköltözni külföldre, nekem szintén nem menne, így meg tudom érteni azokat, akik hasonlóan vannak.

    Üdv.:M.

  • Noukoum

    veterán

    válasz nuke7 #255 üzenetére

    Nem az én problémám.:)

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • minek?:S

    őstag

    válasz nuke7 #258 üzenetére

    Leirtam. Otthon, csalad, generaciok, Hazaszeretet. Masreszt meg hany hazat adtal el idaig es vettel masikat? Nagyon jol hangzik ez a duma.. az internetrol.. de azert nem olyan konnyu eladni egy hazat.. foleg egy kis faluban.. foleg annyiert, hogy aztan atkoltozhessen ide, csaladostul.. aztan gondolom, ha valami iskolai vegzettsege van, akkor az nem feltetlen jo ide... Masreszt mi van akkor, ha valamelyik ose valami maradandot alkotott az adott telepulesen? Nekem pl apam csinalta az igenyesebb ko munkak legalabb 80%-at itt. De komolyan.. az az Otthonuk. Attol, hogy papiron mas orszag neve alatt fut, az a fold nem lesz egy darabig szlovak(ahhoz ki kene halnia az osszes magyarnak, lerombolni az osszes epuletet, amit mi magyarok epitettunk, a mi penzunkbol..) vagy roman, ukran etc. Masreszt direkt hasznaltam idezojeleket.. harcolni nem csak puskakkal meg kardokkal lehet. Sok magyar pl nem is tud romanul vagy szlovakul... sokan azert vannak hatranyos helyzetben, mert magyarok, mind ugyintezesben, mind oktatasban, mind mindenben masodrendueknek tartjak a magyarokat, ezert minden nap egy "harc" nekik, amiert Tiszteletet erdemelnek, nem leromanozast(vagy szlovakozast etc.).

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz nuke7 #274 üzenetére

    "...mástól várjuk a segítséget mert magunktól nem akarunk semmit tenni?..."

    Egy utópisztikus világban talán nem menőség tudatlanul támadni.

    Aweriot

    Igazad van, ezek szerint többet néztem ki belőled, mint ami a valóság. :N


    Uraim, további kellemes estét! :R

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.:M.

  • válasz nuke7 #233 üzenetére

    Miért baj, ha kisebbségbe kerülünk? Nyilván nem akar senki közel keletet vagy Afrikát csinálni Európából, onnan azért jöttek pont el, mert olyan amilyen. Nyilván valamennyi kulturális rugalmasság kell, de ha Amerika meg tudta ezt ugrani, azért Európának is illene...

    Tehát bevándorlókra mennyenek milliárdok, tanításokra, ingyen lakásokra, ételre, italra?

    Nézd, Afrikában 10-20 gyereket nemzettek átlagosan, ezek töredéke élte meg a felnőtt kort.

    Afrika nem az a hely, ami ideális viszonyokat ad a családoknak, kevés termőföld, szélsőséges éghajlat, betegséges vannak, stb...

    Erre megjelenik a sajtó, képeket mutogatnak, hogy segíteni kellene rajtuk, megjelenik a vörös kereszt, egyéb humanitárius szervezet.
    M történik?
    Afrikai bácsi továbbra is 10-20 gyereket csinál, amelyből a gyógyszereknek, víz- és ételellátásnak köszönhetően túlélik a gyerekek.
    Eltelik 10-20 év, és most ezek ismét így szaporodnak, persze, hogy túlnépesedik a hülye, mert azt nem tanították meg hogy használjon óvszert, vagy azt megtanítani, hogy elég lesz 1-2 gyerek is már.

    Na most ezek jönnek ide, és ha szolidaritásról beszélünk, akkor még több fog jönni, NEM LESZ megállás! A tehetőseknek kell ott maradniuk és felfejleszteni azt, amit lehet. Nem segíteni, hanem önös érdekekből, így lesz gazdaság.

    Migrációnak miért nincs értelme?
    [link]

    Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

  • válasz nuke7 #290 üzenetére

    Láttál videókat, ahol az olaszok gyakorlatilag nem engedik partraszállni az illegális afrikai bevándorlókat? Annyira elegük van ezekből, hogy visszafordították a csónakokat.

    Nem migránsoztam, de kit érdekel hogy hívjuk. A problémát ott kell megoldani, ahol van. Ha Amerika vagy akárki által kelt ki ott háború, vagy azért mert szélsőséges ISIS-esek vannak, vagy kulturális okokból, vagy a szomszédos országok miatt van ott probléma, vagy mit tudom én milyen problémájuk is van ott, azt OTT kell megoldani.
    Sajnálom a helyzetüket, de ne jöjjenek be Európába több millióan. Én igenis szeretném még felnevelni a gyerekeim, hogy van nemzeti identitás, és nem szolidaritás ezerrel. Voltam Londonban, nem akarom azt a helyzetet nálunk látni. Nem akarom megmagyarázni nektek, egyszerűen nem akarom.

    Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

  • válasz nuke7 #301 üzenetére

    Ha nem békésen jönnek, egyből tudunk rá reagálni, most csak a szegény menekülteket látjuk a híradóban. Mi ez, ha nem egy új honfoglalás? Mert pont az, ne tapsolj hozzá kérlek, nem vicces ez a téma!

    Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz nuke7 #303 üzenetére

    Azért az kemény, hogy OV a vallási fanatizmusba akarja belevinni az országot szerintetek, miközben tapsikoltok a muszlim népvándorlásnak, ami aztán tényleg a középkor!:C
    Azt még megértem, hogy pont lesz@rjátok Magyarországot, meg úgy általában a nemzetek sem jelentenek számotokra semmit. Viszont, hogy még egy egészséges túlélő ösztön se legyen bennetek, az azért durva!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák