Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    válasz Gregorius #48 üzenetére

    ''Legjobb tudomásom szerint egy rendesen felpeccselt IE hatszor megkérdezi, hogy biztosan meg akarod-e nézni azt az objektumot, amit ő másnak ismer fel, mint amilyen content-type-pal jött.''
    Legjobb tudomásom szerint pedig nem így van. Hirtelen egy SP2-es, minden biztonsági frissítést tartalmazó magyar WXP Prof-fal tudtam kipróbálni: Az image/gif content-type-pal érkező .gif kiterjesztésű JPEG képet szó nélkül megjelenítette.

    ''Akár könnyedén és gyorsan tesztelheti az éles rendszer megbolygatásával. Ami az éles rendszer működésképtelenségéhez vezet. Vagy ha van párhuzamos test environment, az nem feltétlenül tükrözi pontosan az éles rendszer viselkedését. Aztán amikor kijön a végleges folt, akkor ugyanezt a tesztelést elvégezheti még egyszer.''
    (Az éles rendszer működésképtelenségéhez vezethet ...)
    Egyébként így van. De hadd döntsem már el én, mint rendszergazda, magamról, ne pedig a Microsoft (vagy bárki más) rólam, hogy vagyok-e elég kompetens a rám bízott éles rendszer megbolygatásához, vállalom-e egy éles renszer esetleges működésképtelenné válásának kockázatát, meg tudom-e oldani, hogy a tesztkörnyezet a tesztelni kívánt dolog szempontjából megegyezően viselkedjen az éles rendszerrel, illetve, hogy megéri-e nekem, ha a végleges folttal újra el kell végeznem a tesztelési procedúrát.
    A helyi viszonyokat és lehetőségeket a helyi rendszergazda ismeri, nem más, a felelősség is az övé. Nagykorúnak kellene tehát tekinteni, nem pedig helyette döntéseket hozni, és korlátozni a lehetőségeit.

    ''Erre valók a workaround-ok. Már sok van a neten. Mit érne eggyel több feature-tiltó?''
    Mutass egy workaround-ot, amely a nem hivatalos fixhez hasonlóan biztonságos, és ahhoz hasonlóan nem tesz működésképtelenné semmit. Milyen workaround-dal tiltasz le egy GDI32.DLL-ben levő funkciót?

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Új hozzászólás Aktív témák