Keresés

Aktív témák

  • net84

    őstag

    Arra lennék csak kiváncsi, hogy miként kívánja megvalósítani, mert a Matávon belül nincs erről szó és a mostani kagylós imagere rengeteg lóvét költöttek, azonkívül a matáv lassan sok kicsi vállalkozásból áll és azt nehéz lesz átszervezni. A hír meg nem szól a matávról. Az meg, hogy a Westel is német cég lett, nem jelenti azt, hogy a matávot is megveheti, mert csak egy része a németeké és a többi tulajnak esze ágában sics eladni (remélem)
    De ha mégis t-com lesz, és még olyan ocsmány színú is, akkor kérvényt nyújtok be a szín betiltására, mert erősen iritálja a szemem, főleg, ha egy magenta színű busz jön velem szembe... :DD

    Read only...

  • net84

    őstag

    rosz hír a németeknek! Feltettem a kérdést a Matávon bellül (tudnak-e valamit a névváltoztatásról). A válasz ''nem'' volt. :DD De gyorsan jött a következő válasz kérdés feltétele nélkül: ''Ez nem is fog nekik összejönni, mert nem enged a Matáv a kagylós kinézetéből.''
    Én is így gondolom, hogy nem fog nekik sikerülni, hacsak nem kenik meg a magyar tulajokat.... (remélem nem)
    De a nagy poén akkor lenne, ha télleg megvennék és a melósok magenta cuccba mászkálnának... Na az lenne ám az ocsmány.

    Read only...

  • net84

    őstag

    nem szeretnék vitatkozni, csak leírom, amit én tudok:
    A westel úgy lett t-mobile, hogy a dt-nek eladta a matav a tulajdonrészének egy részét (sosem volt a matávé 100%), és így a dt többségtulajdonú lett.
    Úgy táncolnak, ahogy a németek fügyülnek? Esetleg a főnökség igen, de nem a tulajdonosok....
    De gondolkodjunk valósan:
    Magyar Távközlési RT.
    Ez a jelenlegi neve, ami azóta nem változott, amióta kivált a Postá-ból. A részvényei forognak a piacon. Az, hogy mindent, amihez a matávnak köze van és magát a matávot is átnevezzék teljességgel lehetetlen.
    A westelnek már komolyan kellett valahova lépnie, mert egyébként lassan eláshatta volna magát (szerintem most is).
    De hogy mindenki megnyugodjon utánanézek, hogy ki mit tud a matávnál a névváltoztatásról....

    Read only...

  • net84

    őstag

    némi infó, helyesbítés: a Dt-nek kb 30,2% tulajdonrésze van a Matávban úgy összességében, de:

    2000. július 3-án bejelentették, hogy az SBC és a Deutsche Telekom közötti részvényesi megállapodásnak megfelelően a Deutsche Telekom megvásárolja az SBC 50%-os MagyarCom-ban meglévő részesedését. A MagyarCom tulajdonosi szerkezetében történt változás következtében a Deutsche Telekom Matáv-beli tulajdona 59,53%-ra növekszik, a fennmaradó 40,47% közkézhányad, míg az aranyrészvény a magyar állam tulajdonát képezi.

    tévedtem, mert a Matáv valamikor régen megvette a teljes westelt és a németekkel szerződött a névváltoztatásról.
    Találtam viszont egy érvet az ellen, hogy nem csinál a DT T-com-ot a Matávból, ugyanis 60 milliárd forint hitelt kapott a Mat a DT-től.
    Tehát, ha névegyesítés lesz (az-az összevonják a cégeket) a DT lenyelheti a 60 milliárdot.

    Read only...

Aktív témák