Új hozzászólás Aktív témák

  • Gregorius

    őstag

    válasz balco #16 üzenetére

    Ja és én nem vennék fel olyan alkalmazottat, akinek gondot jelent az, hogy egyik nap ezt a progit használja, másik nap egy másikat!
    Tudod az a helyzet, hogy az olcsó munkaerő nem az, aki a 20-as évei elején teljes szellemi frissességben, papírral a kezében kisétál az egyetem kapuján.

    Én eddig mindig olyan helyen dolgoztam, ahol ingyenes irodai csomag volt.
    - korábban illegál MS Office
    - mostani helyen OO.o
    Ez a fontos egy kisebb cégnek, méginkább olyan csóró helyen mint Mo.

    Szintén kis cégnél dolgozom. Nálunk is felmerült pár éve az OO. Fel is került pár gépre az MSO mellé párhuzamosan. Pár hónap múlva legyalultam, ugyanis egyrészt gyakorlatilag senki nem használta, másrészt az összes partnerünk MSO doksikkal akar velünk kommunikálni (harmadrészt mert nem igazán jól menedzselhető központilag). Persze az a te tapasztalatod, ez meg az enyém. Meg még van néhány másik cég is a világban.

    Sokan de facto szabványként tekintenek az MS Office-ra, pedig sokszor semmi szükség nincs a plussz tudásra, a ragaszkodás inkább a megszokás és a formátum-problémák miatt alakul ki, illetve abból, hogy sokan nincsenek tisztában az alternatív lehetőségekkel, és az oktatás az, ami ez ellen tenni tud.
    Az utóbbin valóban tud segíteni, de az a helyzet, hogy ez így önmagában még kevés.

    Számomra pl Oo ban volt olyasmi ami Mso ban nem volt... (pdf export, bár azóta nyomtatódriveres trükkel ezt mso és tetszőleges más progival is tudom)
    Akartak bele tenni, csak az Adobe-nak nem tetszett.

Új hozzászólás Aktív témák