Keresés

Aktív témák

  • Yaye

    őstag

    válasz [amne] #17 üzenetére

    Kérdés, hogy le lehet-e majd venni az ikont? És nem ugraszt pop-upokat a képedbe, amiket csak félórás barkácsolással lehet eltüntetni? Ami engem aggaszt, és ami talán nem eléggé tudatosult itt: ''...nemcsak a redmondi vállalat termékeit értékesítené, hanem a partnerek számára is elérhetővé tenné a Windows-felhasználók millióihoz vezető kereskedelmi csatornát.'' Gondolom mindezt nem a partnerek két szép szeméért, hanem súlyos lóvéért. Márpedig ha súlyos lóvé lesz a dologban akkor aligha lehet majd egyetlen kattintásal kiiktatni az egészet, mert ilyen szolgáltatásért nem fizetne senki sem.
    Bár ne lenne igazam.

  • Yaye

    őstag

    válasz moonman #21 üzenetére

    Nem érted. Persze hogy le lehet cserélni, csak épp 100 átlag Józsiból 95 nem cseréli le, és ezt nagyon jól tudják Redmondban. Az IE helyett is lehet más böngészőt használni, de minek, ha kényelmesen Józsi alá van tolva az IE meg az Outlook? Minek vacakolna Józsi a guglival, ha alapból ott virít majd az MS search az IE-ben? Nem kell lenyomniuk a Google-t, a kényelmes felhasználók maguk fogják elsorvasztani. A kereső a reklámpénzekből él, de a reklámozó meg oda megy ahol sokan látják, vagyis a 95%-nyi MS-hez. Pláne ha egyből be is épülhet a szép új MS piactérbe, beférkőzve a desktopodra is. És akkor én és a maradék négy ember a százból már hiába akaruk majd mást használni, ha nem lesz mit, vagy ha lesz is, nem lesz olyan hatékony mint az MS konkurencia.

  • Yaye

    őstag

    válasz [amne] #25 üzenetére

    Én nem is az MS-től tartok hanem a felhasználóktól. Ha ki lehet törölni, de a túlnyomó többség kényelemből nem törli ki az hatásában ugyanaz mintha nem lehetne kitörölni. A mezei tömeguser számára sokkal többet jelent az hogy kérés nélkül is a feneke alá tolják a programot, mint a konkurrencia termékeinek esetleges előnyösebb tulajdonságai. Ha a telepítőlemezről külön kéne telepíteni a plusz MS cuccokat, vagy külön kéne bejelölni telepítéskor hogy fölkerüljön, az más lenne, de nem véletlenül nem így működik.

    Amúgy hogy lehet XP+SP1 alatt szépen szabályosan uninstallálni pl az outlookot? Komolyan kérdem.

  • Yaye

    őstag

    válasz rog #27 üzenetére

    Persze, legyen, csak akkor az már nem oprendszer.

  • Yaye

    őstag

    válasz rog #30 üzenetére

    Egy MS program pack, amiben történetesen akad egy oprendszer is. (Ha így nézzük, a linux is túllépte már rég az oprendszer kategóriát, csak ott még módodban áll elhagyni a csicsát ha akarod)

    ''Az operációs rendszer ISO definíciója:
    Az operációs rendszer olyan programrendszer, amely a számítógépes rendszerekben a programok végrehajtását vezérli: így pl. ütemezi a programok végrehajtását, elosztja az erőforrásokat, biztosítja a felhasználó és a számítógépes rendszer közötti kommunikációt.''

    ''<operating system> (OS) The low-level software which handles
    the interface to peripheral hardware, schedules tasks,
    allocates storage, and presents a default interface to the
    user when no application program is running.

    The OS may be split into a kernel which is always present
    and various system programs which use facilities provided by
    the kernel to perform higher-level house-keeping tasks, often
    acting as servers in a client-server relationship.''

    Tehát a felhasználói programok maguk és sok egyéb szolgáltatás és csicsa, sőt, szigorúan véve még az ablakkezelő rendszer sem képezik az OS részét.

    [Szerkesztve]

  • Yaye

    őstag

    válasz moonman #31 üzenetére

    Nem értelek, említettem már hogy nem attól félek hogy az én gépemmel mi lesz hanem hogy a szokásos MS úthenger egyre újabb területeken próbálja elsöpörni a konkurenciát. A széleskörű változatosságot féltem, ha úgy tetszik. :)

  • Yaye

    őstag

    válasz Den #34 üzenetére

    ''Azt nem értem, miért fáj ez neked?''

    Most már lehet leszállni rólam :((( Nem mondtam hogy fáj! De a piacnak, és ezáltal nekem, mint felhasználónak nem tesz jót ha csökken, végül megszűnik a verseny, márpedig a MS egyre szélesebb körű piacralépése -ijesztő gazdasági súlya és ''érdekérvényesítő képessége'', valamint az oprendszer-bunkó rutinszerű használata miatt miatt- nem épp jó jel. És marhára nem érdekel hogy ez az MS vagy a felhasználók hibája, így is úgy is rossz.

    ''Az ms felismerte hogy az emberek kényelmesek, és kiszolgálja a kényelmüket. Más cégeknek is ideje lenne felismerni, az állandó monopóliumos nyivákolás helyett, és akkor hip-hopp meg is szűnne az a monopólium.''

    Den, te egy zseni vagy, hogy ez eddig senkinek nem jutott eszébe! Azonnal indítok egy petíciót hogy te kerülj a sok nyálcsorgató idióta helyére a vezetői székekbe és rögtön helyrerázódik majd minden. :DDD
    Az MS leginkább azt ismerte fel, hogy egyedül maradt az oprendszerek piacán és ezzel a kanállal gyakorlatilag bármit be tud adni a népnek. Felőlem bármit kínálgathatna, nagyon örülnék neki, ám tegye, de windows nélkül! Ja, hogy akkor versenyeznie kéne a többiekkel, bocs, akkor inkább mégse... Nem véletlenül tiltják jobb helyeken az árukapcsolást.

  • Yaye

    őstag

    válasz rog #44 üzenetére

    Kiváló hasonlat, valóban bele értjük a fűtést a vizet stb, egyszóval a szervizeket, de nem értjük bele a színes tévét, a függönyöket, a lámpákat, a kanapét, a könyveket, a konyhabútort, a paplanokat, a szőnyeget, a virágvázát, a kólát a hűtőben, és a postaládában a vásárlási ajánlatokat.
    Mi lenne a lakberendezés-iparból (és ezáltal a választás szabadságából), ha _minden_ lakást ugyanazzal a teljes fölszereltséggel adnának, mondván hogy ''az a lakás része''? Ja, és vehetnél ugyan másik kanapét, de a padló úgy lenne megcsinálva, hogy az új kanapék ha nem is nagyon, de egy kicsit mindig billegjenek. Na mindegy, túlragoztam.

  • Yaye

    őstag

    válasz rog #56 üzenetére

    Dehogy sok, dehogy sok :) Nem vagyok elvakult ms-gyűlölő és ms-fikázó, csak nagyon nem szimpatikus hogy az oprendszer fogalmának abszurd kitágításával gyakorlatilag közönséges árukapcsolás és dömping folyik, kikerülendő az igazi versenyt. Szeretném ha én dönthetném el hogy mit akarok megvenni és telepíteni és mit nem, és hogy megmaradjon a verseny nyújtotta változatosság. Ennyi az egész.

  • Yaye

    őstag

    válasz moonman #53 üzenetére

    Pedig nagyjából úgy volt :

    ''In February 2001 Be Inc. filed suit against Microsoft. For several years Microsoft operated exclusive licensing deals with PC manufacturers that effectively prevented the release of machines with more than one operating system, and in practice anything other than Microsoft's Windows. Be claimed that this anti-competitive behavior forced them out of business, as BeOS couldn't get enough of a foothold in the marketplace to overcome this. In fact, Be Inc.'s CEO (Jean-Louis Gassée) offered to give BeOS for free to any PC manufacturer who would dual-boot Windows and BeOS; none of them accepted the offer.''

  • Yaye

    őstag

    válasz rog #58 üzenetére

    Csak a többi oprendszergyártó iszonyat mesze van attól hogy egy új programnak pusztán az integrálásával már kicsinálja a versenytársait. Szép dolog egy új szolgáltató megjelenése, én is örülök neki, de csak ha ez nem párosul becstelen trükkökkel és nem jár együtt a többi eljelentéktelenedésével.

  • Yaye

    őstag

    válasz rog #61 üzenetére

    ''akkor a többieknek szabad, a ms-nek meg nem?''

    Bármi meglepő, nagyjából így van. A nagy ms elleni böngészőperben sem azt vizsgálták, hogy beépítette-e a böngészőt, hanem hogy mi volt ezzel a célja (a netscape tönkretétele). Egy linux disztribbe ha beépítesz valamit az messze-messze nincs olyan hatással a versenytársakra mint a win esetében, ezért nem minősül monopóliummal való visszaélésnek, mert esetükben nincs monopólium. Elvileg itt megfordul(na) az ''amit szabad Jupiternek nem szabad a kisökörnek'' szabály.

  • Yaye

    őstag

    válasz rog #64 üzenetére

    Őszinte leszek: tudja a franc, nem vagyok jogász (hál'istennek). Lehet hogy nem is a monopólium a megfelelő szó, hanem inkább az ''erőfölény''. Gondolom hogy nincs lefixálva hogy hol az éles határ, azért is vizsgálgatják évekig a bíróságon hogy tisztességtelen üzleti magatartás-e vagy sem.

Aktív témák