Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sklopp

    őstag

    Ez a nigériai téma közismert, klasszikus csalási dolog. Két változata van, Az egyik a vevős, válaszol feltett eladási hirdetésre, megegyeznek az eladóval, kéri küldeni az árut, de sürgősen, azonnal, továbbá kér bankszámla számot hogy rögtön utalhasson. Ha bedőlsz, nem csak az árud lesz oda, lehet hogy a számládon levő pénz is. A másik, ő hirdet valami értékes dolgot (autó, stb.) eszméletlen olcsón, halálesetre hivatkozva, szállítást és minden egyebet ígérve, hivatalos bankszámlaszámot megadva, kéri az utalást mielőbb, mert neki tárolási költsége van stb, hogy ő is indíthassa a szállítást. Persze az egész nagyon alaposan dokumentálva fotókkal, hajózási társaság mint szállító nevével, címével és mindennel. Pénz elutalva, aztán boldog várakozás az olcsón vett drága cuccra, ami sosem érkezik, az illető pedig többé nem található. Jellemzően minden esetben fordító programmal készülnek a levelek, az elkövetők 14-16 éves kölykök, alkalmazottjaiként egy jól szervezett bűnbandának, egész nap gép előtt ülnek kliensre vadászva. Gyakorlatilag nem lehet mit kezdeni velük, kerülni kell a kapcsolatfelvételt. Mellesleg még vagy 6-8 éve én is majdnem bedőltem, hirdetve egy eladó fényképezőgépet. A 3. sürgető levélnél tértem észhez, utánanéztem, már akkoriban is szakállas trükk volt.

Új hozzászólás Aktív témák