Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anulu

    félisten

    válasz luciferc #170 üzenetére

    szvsz 180-200, ami kb a mostanmi árnak a 2/3-a lenne.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • PPeter

    addikt

    válasz luciferc #170 üzenetére

    Nézd, azt tudom, hogy most előre kell finanszíroznia az importőrnek nem csak az áruja árát, hanem a legalább ugyanannyiba fájó jogdíjat is, ami nem annyival teszi drágábbá a lemezt, mint amennyi a jogdíj (matrica) ára, hanem a tetemes előfinanszírozás is sokszor durva költséget okoz pluszban - és ráadásul még eladni sem tudja a lemezt, mert a többség már a fekete piacra megy vásárolni. A mostaninál mindenképp jelentősen olcsóbb lenne az írható CD/DVD lemez a boltokban, ha a jogdíj nem befolyásolná ennyire az árat. Nyilván nem menne a feketepiaci (minden adótól és járuléktól mentes) lemezek ára alá, az képtelenség, de legalább nem lenne nagyságrendi különbség a bolti árak és a fekete piaci árak között, tehát a hivatalos vásárlás alternatíva lehetne a feketével szemben. Most nem az. Mit gondolsz, miért nincs hengeres kiszerelsű lemez hivatalosan (vagy csak alig)? Mert 25-50-100 darab lemez ára a jogdíjjal együtt már olyan magas lenne, hogy minden vevőt elriaszt. Miért nem hoznak be újdonságokat a világpiaccal egy időben a márkaképviseletek, miért nem hirdetik ezeket? Minek? Ki venné meg (tőlük), ha eladhatatlan a jogíjjal felpumpált ár miatt? Költsenek reklámra egy olyan piacon, ahol nem tudnak eladni?

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz luciferc #175 üzenetére

    Ez egészen addig működik, amíg mondjuk nem előnyösebb számlával vásárolnod, és amíg normális lemezt kapsz feketén. De ha egy termékcsoport kereskedelme 90%-ban a fekete csatornákra helyeződik, akkor ott előbb-utóbb a fekete piac sajátossága miatt felborul az az értékrend, ami a vásárló előnyeit, jogait biztosítja (lásd hamis Verbatim lemezek esete) és megjelenik az a fajta alvilági rendszer, ami az árak lefelé nyomása érdekében nem riad vissza a rossz minnőségű, hamisított termék ''forgalmazásától''. A fekete piac hasznos, mert a legális piacot sajátos módszerrel egyfajta önvizsgálatra, ármérsékletre, vásárlóbarát viselkedésre ösztönzi, de ha csak a fekete piac van (márpedig lassan erről lesz szó), az már senkinek sem jó, a vásárlónak sem (rövid távon kecsegtető, de a figyelmezető jelek már kezdenek megmutatkozni, hogy mivel jár ez majd hosszú távon). A másik szempont pedig az, ahogyan ez a jogdíj kiszámításra kerül, ahogyan meghatározzák ennek az átalánydíjnak a szükségességét és mértékét.Ez is megérne egy misét.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • virkir

    veterán

    válasz luciferc #177 üzenetére

    Az árakhoz szólnék, ma jött meg a metro ujságom benne sony DVD nettó 199 FT-os áron.
    Tudom nem egy nagy márka de, vond le belőle a jogdíjat, adj hozzá 30 Ft-ot, szorozd a jövő évi áfával és kijön egy elég elfogadható fogyasztói ár.
    Tehát ha a jogdíj, ésszerű keretek közé lenne szorítva, piacképes lehetne a hivatalos DVD is.

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

  • PPeter

    addikt

    válasz luciferc #177 üzenetére

    Az a helyzet, hogy tudomásom szerint van olyan forgalmazó, aki már így is veszteséggel árulja a lemezeit, mert olyan beragadt raktárkészletei vannak, amelyekre még 150 Ft-os jogdíjmatrciát vett, de ha el akarja adni a mostani, 75 Ft-os jogdíjjal terhelt lemezek mellett, illetve a fekete piac ellenében, akkor már most is veszteséggel kell adnia. Félreértés ne essék, nem sajnálom és nem védem a hivatalos forgalmazókat, a jelenlegi állapot részben az ő érdemük is -hiszen jóval korábban kellett volna már egy szervezetet létrehozni -, de azt is látni kell, hogy veszteségből nem élhet meg senki. És ezek nem kifejezetten multinacionális cégek, hanem magyar vállalkozások, akik embereknek adnak munkát - ha éppen el tudnak adni egy nyamvadt terméket. És nem arról van szó, hogy azért nem megy nekik a bolt, mert kapzsik és kétszer annyit kérnek a termékért, mint amennyit ér, hanem mert egy másik iparág sikeres lobbitevékenysége olyan irreális jogdíjat hagyatott jóvá a kormányzattal (nem most, hanem régebben és azóta folyamatosan), ami nincs tekintettel sem az ilyen adathordozók kereskedelmére épült mésik iparágra, sem az ilyen termékeket vásárló egyszerű emberekre. Ez a nagy baj. A jogdíj egy szükséges rossz, amellyel együtt lehet élni - ha ésszerűen állapítják meg a mértékét.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz luciferc #180 üzenetére

    A kedvezményt cégre, forgalmazóra adja az Artisjus, nem a lemez miatt. Ha valaki aláír velük egy külön megállapodást (amelynek tartalma egyébként nem hozható nyilvánosságra),akkor kaphat kedvezményesen jogdíjat, 75 Ft-ért, a Közlönyben megjelent 150 Ft helyett.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz luciferc #183 üzenetére

    Én sem látok vitát. :)

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Új hozzászólás Aktív témák