Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • luciferc

    őstag

    válasz PPeter #181 üzenetére

    megint nincs közöttünk vita. de azt tartom, hogy ha ''csak'' 160-180Ft-ra csökken le a legális hordozók ára, az nem biztos, hogy számottevően át fogja terelni az embereket a bolti vásárlásra. Teljesen igazad van, hogy veszteségből nem lehet megélni, de vásárlók nélkül sem, azokat pedig át kell csalogatni. a vevőt pedig mindaddig, amíg nem kap tömegével szart a fekete forrásból, addig nem nagyon érdekli a forgalmazók kínja. már csak azért sem, mert mint mondod, jelentős részben ők is felelősek a helyzetért, hiszen a törvény ha jól tudom kezdetektől fogva előírta a forgalmazók szövetségével való egyezetetést, ami persze nem létezett. tehát nem azt gondolom, hogy évekig feketepiaci ár közelében kell adni a lemezeket, hanem azt, hogy egy visoznylag rövid ideig, de addig muszáj.

    #181: persze, igazad van, pongyolán fogalmaztam. a lényeg viszont ugyanaz, adott forgalmazó terméke az artisjus szerint kisebb kompenzációt igényel. Ez vérlázító szvsz. Amíg ilyen rendszer van, addig a jogdíjnak a létét sem vagyok hajlandó elfogadni, addig feketepiaci árú bolti cuccot sem fogok venni. elvből.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák