Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Erasmus

    őstag

    válasz bambano #2 üzenetére

    a kért pontosítás: [link]
    illetve egy korábbi hírünk arról, hogy milyen panasszal kihez lehet fordulni: [link]

    az nhh nem illetékes eljárni idegen nyelvű spamek esetében, a hazai esetekben pedig a bírságot a spammerre és nem a szolgáltatóra szabják ki. abban persze igazad van, hogy ''perelni'' az nhh-nál nem lehet...

  • Erasmus

    őstag

    válasz bambano #4 üzenetére

    én is örömmel venném, ha egy szakértő megszólalna.

    egyébként ezt a szempontot nem néztem. de most, hogy újraolvasom, nekem egyértelműnek tűnik az nhh-s anyag:

    a hírközlési hatóság az elektronikus hirdetés közzétevője ellen jár el, ''aki az elektronikus hirdetés közzétételére alkalmas eszközökkel rendelkezik és ezek segítségével az elektronikus hirdetést megismerhetővé teszi. Nem minősül elektronikus hirdetés közzétevőjének az a közvetítő szolgáltató, aki kizárólag a 2. § la)-lb) és ld) pontjában meghatározott* információs társadalommal összefüggő szolgáltatásokkal járul hozzá az elektronikus hirdetés megismerhetővé tételéhez.

    továbbá: [az nhh] ''adatszolgáltatás céljából megkereshet más hatóságot vagy elektronikus hírközlési szolgáltatót.''

    * bár nem említik, itt a hivatkozás a 2001. évi CVIII. [Eker] törvényre vonatkozik: 2. § l) Közvetítő szolgáltató : az információs társadalommal összefüggő szolgáltatást nyújtó szolgáltató, amely la) az igénybe vevő által biztosított információt távközlő hálózaton továbbítja, vagy a távközlő hálózathoz hozzáférést biztosít (egyszerű adatátvitel és hozzáférés-biztosítás); lb) az igénybe vevő által biztosított információt távközlő hálózaton továbbítja, és az alapvetően a más igénybe vevők kezdeményezésére történő információtovábbítás hatékonyabbá tételét szolgálja (gyorsítótárolás);... ld) információk megtalálását elősegítő segédeszközöket biztosít az igénybe vevő számára (keresőszolgáltatás).

Új hozzászólás Aktív témák