Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andie

    őstag

    válasz Obi-1 #25 üzenetére

    Itt a zigasság. Nem odaát.
    Itt, ahol most dolgozok, volt 2 kollegám ugyanaezen a területen. Ugyanazt csinálták, ugyanannyi idöben, ugyanúgy, söt, én voltam a csopvezetöjük.
    Én alkalmazottként, ők vállalkozóként, az egyik EVÁS. Beszéljünk most csak róla és rólam.
    Én valamivel többet kapok, mint az itt emlegetett átlag, mondjuk benzinpénzzel és nettámogatással már 3-assal kezdödik.
    A srác evásként havi 700-750+áfát számlázott ki. Ugyanúgy 170 órát dolgozott, és ugynaazt csinálta mint én.
    Ebböl neki minden adózás, tb, stb után megmaradt saját állitása szerint 600. Tisztán. Nemcsoda, hogy 2x volt nyaralni és 3x sielni.

    Azzal nyugtatom magamat, hogy nekem van 1 havi szabim, plusz 13.havim, meg betegszabim, meg ilyenek... de ez sovány vigasz... No persze pofám befogom, igyis átlag fölött keresek. egen.

    u.i.: Ja igen, és 9 éve vagyok a szakmában, diplomám most február óta van (végre), nemmintha kellene, mert a sulin sok új dolgot már nem tanultam, de papir az papir...

    [Szerkesztve]

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Obi-1 #31 üzenetére

    Jajj, neeee!! :O
    Most minek kellett utánnaszámolni??? :O :P

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz lesaux #32 üzenetére

    Próbáltam.
    2 akadálya van:
    - nem lehetek azonnal evás. 1 teljes év kell. Tehát ha most decemberben kiváltottam volna, akkor jövö januárban (2007) lehetnék evás. Addig meg ugrik a pénz fele, ugyanott vagyok, mint most.
    - nem támogatja a cég az ugrálást. az elején aszontam, hogy alkalmazott, akkor maradjak is az. Nade ha kivételt is tennének, mert olyan jósrác vagyok, akkor sem ugyanannyit számlázhatnék, mint a haver, hanem valami köztes, mindenkinekjó pénzecskét, azaz kb 550 +fát...

    Thats all folks. :(

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz lesaux #56 üzenetére

    Nekem nemrég aszonták, hogy a bruttó + 33% még a cég költsége.
    Tehát induljunk ki 400e bruttóból, mer az kerek.
    Ebből ugye a szerencsétlen dolgozó megkap kb 55%-ot : 220e ftot (most ne fillérezzünk) A maradékot (180e) odaadja a Kedves Magyar Államnak. (KMÁ)
    400e bruttó után a cég még befizet 132e ft-ot a KMÁ-nak. Összesen tehát a cégnek 532ezer ft-jába kerül a szerencsétlen dolgozó.

    Na számoljunk.
    Szerenscétlen dolgozó bevétele (vért izzadt érte): 220e
    KMÁ bevétele (semmit nem csinált érte): 180+132= 312e
    Cég valós költsége: 532e

    Ki jár itt jól? Ugye nem kell válaszolnom.

    Namost. Ha a cég ezt megunja (és a munkavállaló is), akkor átmegy vállakozósdiba.
    Ugyanigy kiszámláz 532+áfát, hisz a cégnek ez 532e ft költséget fog jelenteni, hisz az áfát visszaigényli, leirja, stb.
    Mennyit kap a dolgozó? -> 532 - adók, tb, stb, ami EVÁnál kb 100e mindösszesen, könyvelőstől, stb, tehát marad nagyon dúrván számolva 400e ft-ja (régi bruttója!!!!)
    Mennyit kap a KMÁ? Az ÁFÁt, 106e ft-ot, és amit az Evás befizetett neki, kb 60-70e-t. Tehát 176e-t
    Mennyibe kerül a cégnek mindez? Ugyanannyiba, mint régen. De bármikor elküldheti az alkalmazottat, nem fáj a feje, nem lesz terhes, katona, stb (ill lesz, csak nem gond), nincs 13. havi gond, nincs szakszervezet, sztrájk, stb. De ha mindez nemelég, sztem a vállallkozó is örömmel elenged 50-100e ft-ot, még mindig mindenki jóljár.

    Thats all folks. Ez most nem államellenes lázitás akar lenni, mindenki vonja le a következtetést...

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Finrod #59 üzenetére

    Igaz, az a szorzó hiányzott, köszi!

    Nos, a nyugdij témához csak azt szoktam mondani, hol lesz már ez a nyugdij rendszer, mikor én nyögdijas leszek, és hol leszek én? Ha egyáltalán megérem. Erre ma egyre kevesebb esély van.
    Ergo, ha most havont félre tudnék rakni 300 rugót nyugdijra (és azt télleg félreraknám, mert állitom, amit a fizetésemből levonnak nyugdijbiztositásra, annak egy tört részét fogom csak élvezni halálomig), akkor bakker olyan nyugdijas korom lesz, mint Billgécc bácsinak.
    Tehát had gondoskodjak már én magamról nyugdijas koromra. De sajna ezt sem lehet, egy minimális nyug.hozzájárulást kötelezö fizetni.

    Ugyanúgy, mint TB-t. Nemtom ti hogy vagytok vele, én nem voltam SZTK-ban évek óta. Legutoljára tán anyámék vittek a fogmészároshoz, jól rá is basztam, azok a fogaim mind odavannak. Amióta én keresek, fizetek az ellátásért, magándokinak. Fizetek a nögyógyásznak a bnöm után, és fizetek mindenkinek, aki csak rámnéz. MErt tudom,h ogy ezért nem kell 3 órát sorba állnom, és nem kell megaláztatásokat elviselnem, és ráadásul kapok is valamit eredményül. Igaz, hogy 50 rongy egy éves full átvizsgálás, de az egész 1 délelőtt, és akkor a felsö lukamtól az alsóig mindent megnéztek, már elnézést a nyers modorért.

    Ma, most, a béremből kb 100e ft-nyit visz el az állam TB cimen, és ezért SEMMIT nem veszek igénybe. Évek óta.
    Hanem pluszban még magándokira költöm.
    Na szeretném ezt a 100at félrerakni. Csakhogy nemlehet...

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Új hozzászólás Aktív témák