Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sipi

    addikt

    válasz Gregorius #42 üzenetére

    Azt hiszem, jól elbeszélünk egymás mellett. :)
    Te ugye Windows alatt rpogramokat fejlesztesz? Mert Linux alatt szerintem totál máshogy van...

    A visszafele kompatibilitást nem értem... Alapvető, hogy egy javítás nem sérti. Nézd, én most nem Servie Packról beszélek, hanem javításról. Linux alatt ez egy pár kilobájtos szöveges file. Nem lesz új verzió, pár sort ír át.
    Nem értem ezt a viszzafele komp. fenntartást... Egy program x.y verziója mindig is kompatibilis lesz önmagával, akárhogy foltozom. Ha nem az, akkor már nem x.y verzió, kiadják frissebbnek.
    Egyébként én még nem találkoztam olyan javítással, ami visszafele nem lett volna komp. Ezt hogyan érted?!? Kijön egy puffertúlcs. hiba, megkapod a forráshoz való 1500 byte-os foltot, hozzárakod, lefordít, tesztel. Ez miért változtatná meg a kompatibilitást?
    Megintcsak: nem monolitikus Windows-programokról beszélek, azokhoz semmit sem értek. Linux alatt egy normál program (lényegében az összes) ezer más libre, programra épül. És mivel ott ez az alapvető dolog, a könyvtáraknak kizárólag a hívási módját, valamint a visszatérési értékeit, illesztését kell tudni. Ezt definiálják is a headerekben.
    Mivel egy Linuxos program lényegében mást sem csinál, csak tonnaszámra hívja meg egyéb programok függvényeit, ha egy függvényben nem változik meg a visszatérési érték, sem a mód, ahogy hívom, mi dőlne össze? Itt nincsenek simlis ''majd betuszkolom a visszatérést két hamburger közé, oszt kecsuppal elcsúszik''. A programod összvissz egy definiált elérési/visszatérési módszrtant lát a másikból. Ha ez egyezik, oké. Max. az adott lib dőlhet össze. :)

    Ez az időzítéses pedig... Izé, ezt már NT kernel alatt sem igen játszhatod el... A párhuzamos műveleteket pedig inkább ne hozd be, mert mutass nekem egy alaprendszert, amiben így, párhuzamosan futhatnak feladatok!
    Egyébként ha csak a futási idő nőtt a folttól, akkor nem változik semmi, ugyanis ha párhuzamos programozással készítették (máshogy nem is futhatna így), akkor ott különböző módszerekkel szinkronizálod a futást. Bár nem programozok, de nem hiszem, hogy ez a szinkronizáció timerrel menne. :)
    Legfeljebb anyázik egy programrész, hogy a másik hol van már. :D

    De ez, úgy látom, a munkádhoz kapcsolódóan, megincsak valamilyen speciális, ''külső'' cég által készített nagy alkalmazás.

    Itt a két rendszerről volt szó, és azok javításáról. Ebbe az x napba ne számítsd már bele egy 3rd party alkalmazás kijavítását...:)

    Köszi a jókívánságokat, igyekszem! :D

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Új hozzászólás Aktív témák