Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jerry311

    nagyúr

    válasz shev7 #15 üzenetére

    Lehet, mindent lehet csak akarni kell.
    Nem érdekel, hogy a t-com akármelyik rendszerében élő telefonvonal szerepel, amikor ma már gyakorlatilag bármelyik hívásirány korlátozható.
    Csak a profit visszaesése az akadály, semmi más.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz shev7 #15 üzenetére

    E tekintetben nem tér el a Hytas, csak a broadband kiépítés technikája más. Azok Hytas területeken ahol már normálisabb gerinc kapcsolat van a központig biztos jobban lesz a minőség, mint ott ahol még mindig 4x2 Mbps-es lefolytott ''gerincek'' vannak.

    Mondjuk én csodálkozok ezen miért lépi meg Tíkom a naked ADSL-t. Bár ugye azt még nem tudjuk mennyi lesz a naked ADSL nagyker ára. Mert ha pont annyivel több mint eddig nem naked akkor nem fognak rajta sokat bukni. Viszont ha teljesen kidobni ezen havidíjakat az ablakon Tíkom az elég nagy érvágás lenne bevételbe, és üzletileg sem lenne túl logikus. Elvégre van most fél millió ADSL előfizetőjük, ha ebből mondjuk 100 ezren lemondanák a vonaluk az éves szinten 4 milliárd mínuszt jelentene bevételben. És a naked ADSL nem hozna annyi új ügyfelet hogy ezt kompenzálni tudná. Ráadásul nincs is igazán rákényszerítve erre Tíkom, a világ más országaiban sem engedik el ezt a bevételi forrásukat a telcok, csak ha már nagyon kényszer vagy valami alku feltétele volt a bevezetése.

    Pl. franciáknál már lehet nyomásról beszélni hisz ott az hurokátengedett vonalak száma olyan magas hogy az 50% körüli részarány után már France Telecom időn szeptemberben meglépte a naked DSL-t. De a franciák e téren nagyon elöl járnak, angoloknál, németben még csak a 10%-ot kerülgeti ez az arány. Idehaza meg szerintem még az 1%-ot sem érjük el. Szóval nem igazán tudom mire vélni Tíkom ezen lépését.

Új hozzászólás Aktív témák