Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shabbarulez

    őstag

    III, kerület Pók utcai ltp.-en és a kerület egyes részein szintén nincs a mai napig ADSL, szintén Hytas terület. És nem is nagyon lesz amíg fatáv irreális feltételeket követel meg a bekötést illetően. Pl. a ltp.-en háztömbönként 8-10 előfizetőnek kellene 1xre igénylést benyújtania ahhoz hogy talán foglalkozzanak velük. Ez a követelés anno 3.5 éve amikor elkezdték ígérgetni az ADSL-t még teljesíthető lett volna, azóta viszont telítődött a piac, akinek kellett a net az már szerződött ahova volt lehetősége. Most már nem lehet pár tízfős lakóközösségek esetén 8-10 potenciális jelentkezőt elővarázsolni a cilinderből. Ez a korszak már elmúlt de fatáv ezt képtelen felfogni.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz marcee #10 üzenetére

    Nagy valószínűséggel azért nem történik semmi mert a szokásos maszatolás folyik. Majd 1-2 hónap múlva kapsz egy levelet amiben értesítenek hogy technikailag nem lehetséges.

    Itt a ltp.-en fatávkábelen van suxelero kábelnet, már amelyik házban van. 8.5 háztömbben van tvnetworknek netje de ha azokban lax már biztos kaptál szórólapot. Ezen kívül van még egy kis szolgáltató, GaTeS Group a nevük, ők voltak akik először elkezdtek netet szolgáltatni mivel fatáv magasról szar a mai napig az itt elők fejére. Mivel kis cég nincs valami csúcs szolgáltatásuk de ők legalább tettek valamit. Én már lassan 2.5 éve tőlük veszem a netet(nem mintha túl sok más alternatíva lenne rajtuk és a modemes neten kívül). Anno 2002 auguszusban bruttó 7500-ért adták a netet, 6250-es beugróval határozatlan idejű szerződéssal. Akkoriban 512/512kbps-es netért ez nagyon jó ár volt, hisz akkor csak 384kbps-es ADSL volt csak az is 12900-ért 2 év hűséggel és 20ezer feletti beugróval. Persze most már ez az ajánlat nem olyan jó, főleg hogy az áruk is emelkedett most már 8500-at fizetek, de remélhetőleg még az idén lesz egy sávszél duplázás.

    Ezen kívül vannak még wireless netszolgáltatók pl. Óbudanet, NetRoller, ezeknél a cégeknél vannak kis sebességű csak korlátos csomagok olcsóbb árfekvésen.

    Nézz el erre a topicra, ezt még anno akkor indítottam amikor GaTeS próbált megjelenni a ltp.-en.
    http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9068750&la=40438068 Bővebben: link

    GaTes-nek úgy 700-800 előfizetője lehet a ltp,-en, anno 1.5 éve csináltunk egy DC-huzot 80-100 ember ott szokott összejárni chatelni, meg filmeket cserélni, lehet te is találkoznál valaki ismerőssel. :)

  • shabbarulez

    őstag

    válasz CWorm #8 üzenetére

    Az a gond azzal az adatbázissal hogy tele van rossz adattal és nem is tesznek azért semmit hogy ezeket kijavítsák. És az ISP-k is ebből a rossz adatbázisból dolgoznak, ez alapján törnek párcát fölötted amikor megrendelsz. Ha az adatbázis azt mondja nem akkor már a rendelést sem fogadják el, holott lehet kiépíthető lenne de odáig el sem jutnak hogy kivizsgálják. Ha pedig az adatbázis szerint igen vagy talán akkor kiküldik fatávhoz. Ha viszont onnan visszaigazolnak hogy mégsem lehet azt nem vezetik vissza az adatbázisba így továbbra is false információkat fog szolgáltatni.

    Pl amióta ez az adatbázis publikus, úgy durván 2002 tavasza óta, a Pók ltp bejegyzései azóta szarok. Itt már láttam minden. Pl. a ltp. épületei sakktábla szerűen szétszóra igen és talán között váltakozva. Sőt a szemközti háztömbnek egyetlen lépcsőháza stabilan igen volt de a többi talán. Aztán később amikor már fatáv és suxi oldalára is kikerült volt hogy a kettő ellentmondott egymásnak. A saját háztömbünkra eddig volt már olyan hónap talán 2 vagy 3 különböző alkalommal is amikor igenre váltott de jellemzően talán volt a visszadott találat. Eddig még egyetlen választ nem láttam az pedig a Nem lett volna. Pedig ez a helyes az elmúlt 3.5 fél év alatt ide még nem kötötte be ADSL-t.

    Én is már többször megrendeltem próbaképpen és a hibás Talán találat miatt el is fogadja az ISP majd 1-2 hónap után kapsz egy levelet hogy sajna műszakilag nem megoldható.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz marcee #13 üzenetére

    Az hogy mennyire hajlik rá Suxelero hogy átcseréld kábelnetre azt tőlük kell megkérdezni. Vagy telefonon vagy neten a saját fórumukban:

    http://pohly.adatpark.hu/cgi-bin/forum/index.php Bővebben: link

    Jobb felső sarokban van az Suxi csapat link, de a hozzászólások között pásztázva is találsz adatlapokat. Vagy írsz privátba valakinek vagy közvetlen a mailcímükre. Egész segítőkészek. Mostanában közülük Szankó Kati, kábelnet fronton meg Kőszegi Dani a legaktívabb a fórumon őket próbáld meg.

    Ps. Nem akarlak teljesen lelombozni de kábelnet sem elérhető mindenhol a ltp.-en, ott is vannak szép nagy fehér foltok.

Új hozzászólás Aktív témák