Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsiga667

    addikt

    válasz Den #47 üzenetére

    PeterkeT javaslata alapján ''kicsit'' megvágtam a hsz-t, a személyeskedéseidre inkább csak annyival reagálnék, hogy No Comment... :U


    1. Én leírtam hogy mit tapasztaltam, az hogy te nem hallod meg a különbséget egy 2,5'' és egy 3,5'' vinyó között az a te bajod, nem az enyém.

    Én meghallom a különbséget, és engem zavar a 3,5'' vinyók hangja, a leghalkabbaké is. (Alvás közben, úgy hogy nagyjából 80-90 centire van a fejemtől a gép, és csak a vinyó meg a 12cm/900rpm tápventi jár benne.)

    Anyám notebookja mellett viszont tudtam aludni, hasonló távolságból, hasonló terhelés mellett.

    ''viyó méretétől függ a seekzaj... hú ez aztán.... ja a nagyobb dobozba több seekzaj fér biztos... ''
    Nagy vinyó, nagy doboz, nagy tányér, nagy fej, nagy fejmozgató mechanika, nagy hang. ;)
    Mellesleg szintén tapasztalat, Microdrive-nak nem hallom a seekzaját, a 2,5'' vinyóknak éppenhogy, a 3,5'' vinyók meg már zavarnak.

    2. Programból van. Viszont a kezem is azt igazolta hogy kényelmesen megvolt az az 50°C.
    Mellesleg nem úgy tervezik a vinyókat hogy hűtés nélkül kibírják az üzemi hőfokukat. Ez a hűtés lehet akár maga a ház is, de manapság egyre több háznál nincs közvetlen fémes érintkezés a HDD és a ház fémrészei között, így például a Chieftec Bravomban sem. Éppen ezért szeretnek az erre hajlamos vinyók (régebbi Maxtorok pl.) hűtés nélküli műanyag mobilrackekben elpusztulni.

Új hozzászólás Aktív témák