Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • luciferc

    őstag

    nos, a film készítőinek nem kell aggódniuk, ha jó a film, mert akkor a sok rajongó megnézi a moziban, sőt megveszi a DVD-t. ha viszont gyengus (és ezt az első mozinézők fogják megmondani), akkor filecserélők nélkül is bukta. különösen egy kultfilmnél nem kellene ennyire rettegni a kíváncsi rajongóktól. amúgy meg tudomásom szerint (csiripelték a verebek), hogy ez egy korántsem teljes verzió volt, hanem egy zene nélküli korántsem végső vágású stb változat. aki ilyet megnéz, az olyan rajongó, hogy 2-szer is beül a moziba. Úgyhogy Kálmán andriska már megint hülye volt és segget csinált a szájából.

  • luciferc

    őstag

    válasz deicide #5 üzenetére

    mellesleg én úgy voltam vele, hogy bizony elmegyek (az évi egyszeri moziadagomat letudva, aztán ha lesz még értelmes film, akkor majd spórolok), de ezek után bizony lehet, hogy megállom. Igazából ezt kellene tennie mindenkinek. ok, mondjuk nem örökre, de figyelmeztetésként mondjuk az első 2 hétben nem elmenni. aztán majd utána, ahol adják még ott megnézni.

  • luciferc

    őstag

    válasz DonnieBrasco #10 üzenetére

    Ezzel bebizonyítanánk, hogy a ''sötétben megbújó mocskos álnok letöltő'' ugyanaz a személy, aki a nagy hasznot hajta a (kizárólag!!!) jó filmeket, jó zenéket, jó játékokat előállító cégeknek.
    Egy szebb világban igen, ott ez erre lenne bizonyíték. De itt? Itt az asva verné a mellét, hogy milyen sikeres a kampánya és milyen ügyes volt a fellépése, hiszen milyen sokan mentek el a moziba és milyen kevesen töltötték le, mert hidd el, hirtelen megállna a számláló a most kiköhögött 28ezernél. gondolod beismernék, hogy lehúzták 280ezren és mégis siker a mozikban? ez egyenlő lenne annak beismerésével, hogy amit eddig mondtak, az hazugság.

  • luciferc

    őstag

    válasz Phix #11 üzenetére

    ez akkor kommunikáljátok erősebben, mert az én fejemben is ph, it.news egykutya, egy újság két oldala...

  • luciferc

    őstag

    válasz shabbarulez #24 üzenetére

    ha nem találják meg maguk között a kiszivárogtatót, akkor tuti, hogy ez van a háttérben.
    kiváncsi lennék erre a felvetésre mit mondana kálmán andriska. Phix, megkérdezitek tőle?

  • luciferc

    őstag

    válasz aesir #120 üzenetére

    Biztos én gondolkodok rosszul, meg anti-kiadó/authoring fejjel, de csak tájékoztatásul közlöm, hogy engem pl rohadtul nem érdekelnek a komplexebb menük, grafikák, opciók (vö. nem premierfilmekről van szó, általában egyszerűbb a menü, egyszerűbb a grafika, kevesebb opciót tartalmaz). Tessék rátolni a szinkront vagy feliratot, venni a legegyszerűbb sablon menüt (halálnak kell rá csicsa képanyag a filmből), csinálni egy egyszerű borítót (ha engedi a jogtulaj, hogy ne az ő halálra csicsázott vackát pakolják rá) és tessék olcsón adni. Így ugye olcsóbb lehetne a dolog? Persze értem én, hogy ez pl neked sem lenne jó, hiszen ha nem kell a csicsa menü, akkor miből élnél meg? De szerintem sokan gondolják így, bár elismerem, hogy az emberek többsége szimpla droid, és ha csicsás a borító, meg sok az extra, akkor megveszik a bűzlő lószart is. És emiatt drágák a premierfilmek, többek között és szvsz.

    És én készséggel elfogadom, hogy kell a profi program a DVD előkészítéshez, de azt már nem fogadom el, hogy nekem meg kelljen fizetnem a grafikust meg a nem tudom még kit, hogy olyan dolgokat tegyen rá a DVD-re, aminek semmi köze a filmhez (csicsa menü, megrendezett interjúk mint extra, meg egyéb kaki).

    Le kellene szokni arról, hogy a középszerű valamit leöntitek csokival meg tejszínhabbal és megpróbáljátok eladni minőségi árban, és ugyanígy arról is hogy azt a néhány ehető filmet, ami termelődik egy évben, azt meg a csicsák miatt még drágábban adjátok. Remélem ez egyre kevésbé fog menni, és akkor talán leszoktok erről.

    Ez persze csak az én véleményem, egyszerű mezei (magát értelmesnek tartó) vásárlóé.

  • luciferc

    őstag

    válasz aesir #120 üzenetére

    kb hány %-kal lenne olcsóbb egy premier DVD, ha nem lenne rajta a sok szemétrevaló töltelék meg csicsa menü? (tehát levonhatod a grafikus, menütervező egyéb emberek költségét, az ''extrák'' jogdíját, a grafikai jogdíjak megfelelő részét). akkor is érdekel a válaszod, ha valóságban a jogtulajok nem engednek ilyen csupasz kiadványt. biztos meg tudod becsülni ezek arányát az árban.

    [Szerkesztve]

  • luciferc

    őstag

    válasz aesir #135 üzenetére

    Neked nincs erre igényed, viszont a piacnak igen.

    hm. volt már olyanra példa, hogy egyszerre jelent meg egy premier DVD csicsás és natúr változatban, egy kellemes kis árkülönbséggel? ha igen, akkor mi volt az eredmény, melyikből fogyott több? mert szvsz akkor mondhatod, hogy a piacnak (jelen esetben a magyar piacnak) igénye van a csicsára, ha ezt már kipróbálták többször és a drágább de csicsás fogyott jobban. addig pusztán arról van szó, hogy eszi nem eszi nem kap mást, hát megveszi extrákkal. volt ilyen kísérlet. mi lett az eredmény?

    könyv: no látod ez jó példa lenne, csak ne a letöltést mond, hanem a puhafedelű/keményfedelű dolgot. az pont olyan, mint a DVD-n a csicsa. egy tucatkönyvet (középszerű, de egyszer olvasható, szórakoztat), amit tényleg egyszer elolvasok szórakozásképp nem veszek meg keményfedéllel sok pénzért, de egy minőségit (pl Asimov, itt virít a polcon, s nem volt olcsó az 5 kötet...) igen. no valahogy így lennék a DVD-vel is. van, amit az emberek szeretnek extrákkal (keményfedél...) a polcon tudni (pl LOTR), ha van rá pénzük, de van, amit bővel elég csupaszon megvenni és egyszer megnézni (puhafedél).

    az iparág alkalmazkodásáról meg annyit, hogy ez egy kvázi monopolista iparág, hiszen még azt a lehetőséget sem adják meg a kiadók, hogy választhassak egy olcsóbb extrák nélküli és drágább extrás verzió között. a kocsis példádban ez az lenne, ha csak a legdrágább színben lehetne kapni egy kocsit, sima fehérben meg nem. tehát a filmipar bizony egyszínű kocsikat árul, csak a drága verzióból.

    Nem vonhatom le, mert ez szerencsére nemigen fog előfordulni.

    Egyetértek azzal, hogy ez nem nagyon fog még egy ideig előfordulni, csakhogy szerintem ez Neked szerencsére, az emberek többségének (szvsz) meg pechjére.

    [Szerkesztve]

  • luciferc

    őstag

    válasz aesir #150 üzenetére

    bocs, de erre azt mondom, hogy ha a filmkiadás nem lenne összességében rentábilis, akkor egyrészt nem csinálnák, másrészt szépen tönkremenne mindenki. mivel csinálják, azaz nem ment tönkre mindenki, ezért számomra evidencia, hogy a filmkiadás bizony hasznot hozó foglalatosság. Ha tényleg igaz lenne amit mondasz, akkor értelmes ember nem adna ki DVD-t, hiszen ki az, aki veszteséget akar termelni? Persze lehet, hogy ez még csak a vállalkozás indítása periódus, de akkor meg nem kell sírni, az bizony mindenhol veszteséges időszak. Készséggel elfogadom, hogy van olyan kiadvány, ami veszteséges, viszont van olyan is, ami busásan nyereséges, és az eredő minden bizonnyal nyereség, lásd még nem húzták le a rolót érvelés

    Annyit mondhatok, hogy a filmkiadást (mozi, DVD, VHS) maximuk a TV-jogok tehetik időszakosan rentábilissá.

    Akkor miért is nem csak TV-jogokból élnek a kiadók?

    mod: De most komolyan, ugye nem akarod bemesélni, hogy a magyarországi kiadók puszta kultúrmisszióból fittyet hányva a veszteségre adják ki a filmeket??? :Y

    [Szerkesztve]

  • luciferc

    őstag

    válasz aesir #162 üzenetére

    Nos, erre csak azt tudom mondani, hogy ha az a baj, hogy nem minden film nyereséges, akkor nem kell minden szarból filmet csinálni. Úgy tűnik nekem, hogy a filmipar nagyon trial&error alapon működik, de mivel még így is a világ legnyereségesebb tevékenységei között van, nem értem a panaszkodást (nem a tied, a kiadókét)

    Másrészt meg, és ez külön megérne egy misét, érdemes megnézni, hogy miért olyan drága egy film elkészítése. Azért, mert egyrészt indokolatlanul sokat fizetnek a sztárocskáknak, másrészt a használhatatlan forgatókönyvet méregdrága trükkökkel foltozgatják.

    De mint mondom, így is megéri a dolog, ha lokálisan nem is, hát globálisan. mégpedig busásan.

  • luciferc

    őstag

    válasz aesir #163 üzenetére

    Magyarországon nem egy valóban sikerfilm bukott már meg DVD-n, mert az itthoni megjelenés előtt több hónappal elterjedt az interneten.

    hát, talán el kellene felejteni ezt a szépen adagoljuk a világban a dolgokat mentalitást. ez egy ilyen világ. globalizáció. persze a kiadók csak akkor szeretik ezt a dolgot, ha jó nekik.

    és hogy a kiadó az ellenség? lehet. de nem azért, mert nem adja ingyen a filmeket, hanem mert gyakran pofátlanul drágán adja. nem, nem a hazai piacra készültekről beszélek, hanem arról, mikor egy 15 felirattal ellátott szinkron nélküli, tehát nagy példányszámban kiadott DVD 3-4000Ft-ért figyel a polcon. Ugye nem baj, ha erre azt mondom, hogy download?

  • luciferc

    őstag

    válasz aesir #167 üzenetére

    Kicsit összekevertél a kollegával az avatar miatt, de nem baj

    Én úgy gondolom, hogy a kiadók üzleti modellje egyre kevésbé működőképes. Még mindig az!; hiszen hatalmas nyereséget termelnek összességében, de már látszanak a repedések. A kiadók úgy gondolják, hogy csinálunk rengeteg filmet, nagy részüket kifejezetten gyenge forgatókönyvből, de felturbózva, aztán majd ezeknek x%-a sikeres lesz és így nyereségük lesz. Amíg kezükben van (volt?) a terjesztés, addig ez működik (működött?) is, hiszen a filmipar monopolista jellegű, azt nézed amit kapsz, vagy nem nézel semmit. De mostanában a szart egyre kevésbé veszik, így a sikerfilmeknek több hasznot kell termelni, hogy összességében nyereség legyen.

    Ezzel szemben szerintem a megváltozott világhoz más üzleti modell jobban passzol: gyártsanak jóval kevesebb filmet, de azokat minőségi forgatókönyvből, minőségi módon. Így kevesebb az összköltség, míg a bevétel várhatóan nem csökken jelentősen (ha csökken egyáltalán). Persze ezzel a hulladékot gyártó emberek munkájára nem lenne szükség, de hát el lehet menni mást csinálni, ilyen ez a kapitalizmus.

    A kiadók nagyon hozzászoktak az elmúlt évtizedek alatt ehhez a trial&error típusú modellhez, de egy üzleti modell sem működik örökké. persze próbálkozni lehet...

    Abban meg szerintem nem fogunk soha egyetérteni, hogy 3-4000Ft sok-e egy filmért. szerintem pofátlanul sok, szerinted nem. te ebből élsz, én nem. Ennek az árnak egyetlen oka van, mégpedig az, hogy a sikeres filmeknek kell finanszíroznia a hulladékot is

  • luciferc

    őstag

    válasz aesir #174 üzenetére

    Így van, a minőség szubjektív, és nem a kiadó dönti el, hogy mi a minőségi, hanem a piac, de persze lehet előre sejteni, hogy mit visz a nép. És éppen ezért kicsit visszás dolog azon sírni, hogy a sok szart nem veszi a nép. Meg kell nézni a filecserélőket, a szart a megszállott letöltőkön kívül nem viszi ott sem senki, ellenben jól rájuk lehet fogni, hogy miért veszteséges.

    [Összeesküvés elmélet ON]
    Azon sem lennék meglepődve (persze ez soha nem derülhet ki), ha az Üvegtigris producere az ingyenreklám mellett azért szivárogtatta (haha..) ki a film pre-verzióját (amit nem láttam), hogy aztán ha a film veszteséges, mert mondjuk nem kell eléggé a népnek, akkor legyen hova mutogatni. Tipikus előre menekülés lenne, és a producerek nem hülyék, tudják, hogy az üvegtigris is bukhat éppen.
    [Összeesküvés elmélet OFF]

  • luciferc

    őstag

    válasz aesir #178 üzenetére

    a producer pedig örökre elvágná magát a szakmában ha direkt ''ellopatja'' a saját filmjét.

    ha kiderülne. mint ahogy nem fog, ha esetleg így is történt. azzal egyetértesz, hogy tekintve, hogy egy kultfilm második részének pre-változata került ki, így kissé furcsa ez a nagy hiszti? aki ilyet megnéz, az rajongó (nekem eszemben nem volt letölteni, pedig megtehettem volna, de kellett a halálnak), és mint ilyen bemegy a moziba x alkalommal, és megveszi a DVD-t, aztán majd a blue-rayt vagy a másikat. tehát nem kellene hisztizni. és ok, fogadjuk el, hogy nem a producer ''szivárogtatta ki'', de azzal csak egyetértesz, hogy így utólag reklámnak ez bizony jó volt, és esetleges veszteség (amit nem feltétlenül, sőt valószínűleg nem a letöltők okoznak) esetén menelülésnek is kiváló. nem?

  • luciferc

    őstag

    válasz aesir #177 üzenetére

    A figyelmeztető képernyők a lopások miatt vannak

    Ugye elhiszed nekem, hogy aki le akarja másolni a filmet, az rohadtul leszarja a figyelmeztetéseket?? Akkor meg minek borzolni a többiek idegeit????? :Y pótcselekvés rulez

    És mi lenne, ha az új médium technikai képességeinek kihasználása mellett kiadnák pl az említett LOTR rendezői változatát extrák nélkül? nem nagy meló. csak szólni kell rozi néninek, hogy mindössze 2 lemez megy a dobozba, majd megfelelően olcsóbban adni. pusztán a választás szabadságáért, mert az információs társadalom bizony erről (is) szól.

  • luciferc

    őstag

    válasz aesir #184 üzenetére

    Talán engedtessék meg egy szellemi termék létrehozójának, hogy 30 mp-ben jelezze a jogait.

    igen igazad van, jelezze a jogait, de átugorhatóan, mondjuk a menüben egy külön pontban. de ne az ember pofájába tolva. mit szólnál hozzá, hogy ha egy könyvet kinyitsz minden alkalommal végig kellene olvasnod a lopásról szóló szöveget, miközben aki lemásolta, annak nincs ilyen mókában része. Hát nem érted, hogy csak az látja ezt a szöveget, aki pénzt adott érte?? Aki letöltötte, vagy feketén vette, az elvétve találkozik ezzel. Akkor meg minek? baszogassuk vásárlóinkat verseny van???

    És bizony de, olyan egyszerű, hogy 2 lemez 4 helyett. nem kell minden filmvásárlónak egyedi DVD, de ez nem is ezt jelenti. ugye? Annyira nagyon kíváncsi lennék, hogy ha egy kiadványt úgy adnának ki, hogy xFt a film + opcionlisan y Ft az extra, akkor hányan vennék meg az extrát!! Biztos vagyok benne, hogy jelentős számvenné csak a filmet. Na így lehetne felmérni a piaci igényeket. Amit a kiadók piaci igényként tekintenek, az szvsz nem piaci igény, hanem a piac tűrése. mi az, amit még megvesznek. persze ezt ők jól tudják, de szebben hangzik piaci igénynek hívni. Ha pedig az a valós piaci igény, amit ők annak mondanak, akkor a környezetem abszolút piaci igényen kívüli. elenyésző számban nézik az extrákat...

  • luciferc

    őstag

    válasz WN31RD #192 üzenetére

    Nagyon nagyon egyetértek. Nálam kb 40 film lehet, egy részük már van 1,5 éves is. csak azért nem törlöm, mert elfér, nem nagyon van utánpótlás és jó részük valószínűleg nálam is a törlés rögös útjára fog lépni. ami gyengus, az gyengus, azt nem kellene aranyárban adni

  • luciferc

    őstag

    válasz aesir #196 üzenetére

    Tudod, nem azzal van a gond, hogy ''ha valaki sok pénz befektetésével létrehoz egy terméket, akkor minden lehető eszközt megpróbál felhasználni annak érdekében, hogy ne lopják el a terméket'', hanem igazából a törvénnyel, ami lehetővé teszi hogy 5-10 évnél tovább lehessen tetszőleges jogdíjat szedni egy filmért vagy zenéért. Ha egy gyógyszerszabadalom, ami bizony sokkal keményebb szellemi termék, mint egy üvegtigris, és társadalmilag is hasznosabb, szóval ha az 20 évig tart, akkor mi is indokolja, hogy 15-20 éves filmekért eszement összegeket elkérjenek a jogtulajok? Legyen 5-8 év a kvázi szabadalmi időszak, amikor annyit kér érte amennyit a piac megad. de utána egy meghatározott díj ellenében bárki kiadhassa a filmet. szvsz

    azt pedig továbbra is fenntartom, hogy amit akár veled is elhitetnek/elhitettek a kiadók mint piaci igény, az valójában nem az, hanem a piac tolerancia határa. mi az, amit még megvesznek. ha igazad lenne, és az embereknek tényleg kellenek az extrák, akkor a kiadót semmilyen veszteség nem érné, ha úgy árulná a filmeket, hogy két doboz, egyik x Ft-ért a film, másik y-ért az extra, hiszen úgyis mindenki megvenné mindkettőt. nem? ezzel plusz piacot szerezhetne az extrát nem igénylők közül, és gyakorlatilag semmilyen plusz költsége nem lenne (pár Ft a doboz, esetleg). vajon mi az oka, hogy ez nem így van? szerintem az, hogy alig alig vennék az emberek az extrát.

  • luciferc

    őstag

    válasz aesir #200 üzenetére

    lehet, hogy piszkosul átlátod a filmipart, de a joghoz vagy nagyon nem értesz, vagy szándékosan kamuzol. nem lopás, szerzői és szomszédos jogok megsértése. nem ugyanaz. a lopás mindig bűn lesz, a szerzői jogok megsértése pedig remélem egyre kevésbé lesz az, illetve csak igen limitált időszakaszban egy szellemi termék életében.

  • luciferc

    őstag

    válasz aesir #231 üzenetére

    Majd én kommentálom. persze nem vagyok szakértő, de véleményem van. Kissé nagyon sok multiplex épült, túl sok mozi van az országban. Az emberek egy része már nem jár moziba ilyen vagy olyan okok miatt (vagy ha jár is, kerüli a zsúfolt, popcorncólás multiplexet). Ennek egyik oka a filecsere is lehet, de bizony van még sok más oka is, pl az, hogy a moziban közberöhögnek, de főleg zabálnak, szürcsögnek, stb, míg otthon a házimozi közben nem. És még kis gondolkodással sok okot lehet találni, de leginkább azt, hogy kurva szarok (már elnézést) a mostani filmek, hát az emberek szépen más szórakozás után néztek. Ez van.

    A képlet egyszerű: sok mozi + szar filmek + tudatosabb vásárlók = mozibezárás. a filecsere lehet, hogy pár hónappal előrébb hozta a dolgot, de nem az a fő indok, ebben biztos vagyok.

  • luciferc

    őstag

    válasz aesir #248 üzenetére

    Bár írni már nem fogsz ide, mint közölted, de hátha még olvasod. Ha csak tizedannyira járatos lennél a gazdaságban, mint amennyire hiszed magadról (nem, nem egy kis vagy közepes cég vezetésére gondolok, vagy nagy cégek kimutatásainak megértésére, hanem a tényleges gazdasági folyamatok átlátására), akkor biztos nem tartanád olyan meglepőnek, hogy bizony az olyan nagybefektetések is, mint egy multiplex bizony csődbe mehetnek, pusztán azért, mert menetközben megváltozott a gazdasági helyzet, hiába isteni szakértők csinálták a piacfelmérést és az üzleti terveket. ez van, ilyen a gazdaság.

    A filmek bevételi terveire meg irányszámaira ugyanezt tudom mondani. A film is csak egy gazdasági befektetés, vagyis a megtérülést a múltbeli történések és a jelenbeli felmérések (közönség állapota) alapján lehet megtervezni. Veszik a sok szép mutatót, mint színészek népszerűsége, korábbi sikerfilmjeik népszerűsége, rendező hasonló adatai, a film alkotógárdájának megítélése, az alkotók korábbi oscar, golden globe stb jelölései díjai, a film műfajának jelenlegi ázsiója és még millió más dolgot, aztán kombinálnak. Egy ennyi változóból álló rendszernek bizony a hibája is tekintélyes, de gondolom ezt tanultad valamikor, ha mára el is felejtetted (vagy el akarod felejteni). Nos, ha nagy a hiba, akkor lesznek olyan filmek, amiket nem gondolnak kasszasikernek, mégis azok és fordítva is. A jelenlegi filmtermést elnézve úgy gondolom, hogy vagy az elemzők vesztették el ''jóstehetségüket'' (vagyis nem tudják követni a változó gardasági környezetet), vagy a kiadók nem hallgatnak az elemzőkre és ész nélkül gyártják a filmeket, mondván úgyis megvesznek mindent ezek a barmok (nézők), vagy a nézők lettek válogatósabbak. valószínűleg ezek kombinációja, meg még halom más dolog, de a lényeg, hogy korántsem biztos, hogy az az elemző, aki 5 éve király módon jósolt, az most is ilyen, tekintve, hogy a világ nagyot változott. És egy ilyen átmeneti, gyorsan változó korban a jóslások hibája még nagyobb. Mit gondolsz, befektetéseknél miért írják ki, hogy a múltbéli hozamok nem adnak garanciát a jövőre nézve? ezen érdemes elgondolkodni. Persze valószínűleg az igazi vezetők tudják ezt, csak persze nem fogják beismerni, hogy nem tudnak mit kezdeni a jelenlegi gazdasági környezettel.

    Azokkal értek egyet, akik szerint sokkal kisebb gázsi, sokkal kevesebb trükk, de sokkal jobb sztorik kellenek a kevesebb gyártott filmben.

  • luciferc

    őstag

    válasz aesir #248 üzenetére

    mert az nem igaz hogy csakis a warez és a letöltés miatt van válság a filmiparban, másért is

    szvsz elsősorban másért van válság a filmiparban, ezt legfeljebb kicsit gyorsítja a filecsere. ha egy iparág képtelen alkalmazkodni a megváltozott környezethez, akkor az bizony kampec.

  • luciferc

    őstag

    válasz agrarfiatal #262 üzenetére

    hát igen, de a periodicitás felméréséhez is kell tudás. a lényeg ugyanaz, jelenleg egy nagyon változó gazdasági környezet van a szerzői jogok területén, így piszok nehéz jósolni, ezt elismerem. éppen ezért lehet, hogy nem ragaszkodni kellene a régihez, hanem előre menekülni. hogy hova, mihez? nem tudom, de esküszöm pár millió dollárért (és még olcsó voltam...) megelemzem a dolgot.

  • luciferc

    őstag

    válasz anulu #327 üzenetére

    Ha jól sejtem az lesz majd a szöveg, hogy a sikeres és gyors fellépésnek köszönhetően a milliósra tehető internetes filmlopó közösségből csak 100000 tudta letölteni, így a többiek közül nagyon sokan kénytelen kelletlen elmentek a moziba, ezért a nagy siker. De persze ha nem szivárgott volna ki, akkor mind a 100000 letöltő (és összes rokonuk) a moziban lett volna és világrekord született volna, lealázva a csillagok háborúját meg minden mást.

    ui:és mivel az asva szereti azt hinni, hogy a gazdaságot is ők hajtják, még hozzátehetik, hogy ha nem lett volna letöltés, akkor a rengeteg néző kedvéért új mozikat kellett volna építeni, vagyis a letöltők a magyar építőipart is tönkreteszik, és növelik a munkanélküliséget. meg amúgy a popcorn árusok is nyomorognak miattuk.

  • luciferc

    őstag

    válasz anulu #332 üzenetére

    majd azt figyeld meg, ha tényleg ilyesmi szöveggel fog jönni az asva...


    milyen vizsga lesz?

  • luciferc

    őstag

    válasz bullseye #367 üzenetére

    pont erről is volt szó korábban, miszerint egyesek szerint az emberek többsége minden film esetén igényli az extrákat, míg mások szerint a sok extrás dvd-k pusztán azért fogynak jobban, mert egyrészt csak az kapható, másrészt mert azok más szempontból (pl rendezői változat) is többet nyújtanak, de önmagukban extrák miatt nem vennék azt a változatot az emberek.

  • luciferc

    őstag

    válasz ArGab #370 üzenetére

    talán pataki ágicának meg kellene tanulnia a realitások talaján álló üzleti tervet csinálnia, és akkor nem kellene hamukázni. fogadjuk el, hogy tényleg 400ezer nézőt vártak. részemről ezután a nyilatkozat után nagyon erősen úgy gondolom, hogy a producerek tetették fel a netre, mert miután látták, hogy milyen lesz a film (hogy mit lehet belőle max kihozni), leesett nekik, hogy amit a befektetőknek mutogattak várható nézőszám, az nem lesz tartható, és kellett valamilyen indok erre.

Új hozzászólás Aktív témák