Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz dajkopali #4 üzenetére

    Tegyük fel, hogy 100 ezer forint egy gépre a szoftver összesen. Ha ezt nem fizetem ki, marad 100 rugóm, abból egy minimálbérest másfél hónapig tudok fizetni. Ha kifizetem, 80 rugó megy Bill bácsi kasszájába, 20 rugó áfa. Tehát kezdetnek 20 rugó lenne arra, hogy állami támogatásokon, nagy közös feneketlen kasszán keresztül munkahely teremtődjön. Bill bácsi a 80 rugó nagyjából felét, 30%-át áttolja az alapítványába, hiszen azért csinálta, a maradék 40-50 rugó körüli pénzt egy jelentős részét elköltségeli, majd ha jó könyvelője van, 20% kamatadó mellett ki tudja síbolni a cégéből. Vagyis kb. 10 ezer forint megy még a nagy állami kasszába, munkahelyet teremteni. A költségelésből fizetett valamennyi bért, annak mondjuk fele befolyik még az államhoz ilyenolyan módon, ez szerintem nincs 20 rugó, inkább 15.

    Vagyis abban a teljesen tudományos fantasztikumba illő esetben, amikor az állam ingyen, 100%-os hatékonysággal működik, akkor is maximum a fele jutna munkahelyteremtésre, ha megveszem a szoftvert, mintha ingyenest használok (továbbra sem támogatom a lopott szoftvert, de ez most itt mellékvágány).

    Ergo további gondolkodásmentes jónapot kívánok a bsa-nak. Sokáig éljen a linux!

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #54715584 #6 üzenetére

    Az általam ismert multik mindegyike régen lepaktált ilyen enterprise site licensz és hasonló dolgokon keresztül az ms-sel. Nem nagyon hiszem, hogy ott olyan lopott sw-t találsz, ami a bsa-t is érdekli. Legfeljebb total commandert dögivel.

    Ami összességében nem is baj, ha valaki használ egy sw-t, vegye meg. A baj az, ha népbutító marhaságokkal akarják növelni az eladásokat.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Olasza #12 üzenetére

    Sok zűrös projektet megéltem már életemben, de eddig akárhova mentem, mindig összefutottam irces vagy linuxos ismerőssel. Ha feljelentem a főnökömet, akkor jobb, ha elköltözöm minimum Új-Zélandra, mert itthon a büdös életben nem kapok többet munkát. Ez kis ország, kis it iparral, nem feszegetjük a pofonláda fedelét.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák