Keresés

Aktív témák

  • Hardzsi

    tag

    Szerintem pedig természetes, hogy az újabb, növelt tranyószámú szilíciumok több lábkivezetést, és esetleg újabb tokozást is igényelnek. Ez nemcsak a procira igaz, lásd RAM-ok. Ha pedig egy új procihoz új chipkészlet kell, akkor édesmindegy, hogy a régi foglalattal szállítják-e, mert akkor meg amiatt kell lapot cserélni. Persze én sem örülök a gyakori váltásnak, de ez a technikai fejlődés (fejlövés?) velejárója, így lesz, amíg világ a világ. Az AMD platform ilyen tekintetben nyilván gazdaságosabb, de hát vannak más szempontok is. A szg.szervizeket is kellemetlen helyzetbe hozza, hogy annyiféle CPU/RAM/csatolószabvány él egyidőben, főleg ha mindből akarnak tartalékolni.
    Én azért nem érzem olyan nyomasztónak a helyzetet, egy generációnyi (1/2év-1 év) RAM/CPU/GPU bővítést minden platform elbír, azt követően pedig oly sokminden elavulttá válik az alaplapon, hogy megér egy cserét.

    Kreatív: "Köztudott rólad, hogy mindig nagyon elegáns vagy. A munkád miatt, vagy eleve fontos számodra az elegancia?" Schwarz Gábor (Ustream): "Ezzel azt kérdezed, hogy 'szarul áll a póló'"?

Aktív témák