Aktív témák

  • tray

    aktív tag

    válasz MaUser #49 üzenetére

    Ja ja, egy ilyen gazdasági válság víziója már bennem is felmerült.

    Sarkosítva, kb: Tegyük fel, az USA ipara rájön, hogy Mexikóban mindent feleannyiért le tudnak gyártani. Nosza, az összes gyárukat áttelepítik. Nagyon olcsón lehet majd kapni mindent, csak épp az USA-ban akkora lenne a munkanélküliség a bezárt gyárak miatt, hogy senki sem tudná megvenni. Persze szegény mexikóiak meg újfent munka nélkül maradnának, mert nem eladható az, amit az USA-ból áttelepített gyárakban termelnek. A mérleg vége tehát egy rakás elköltött $$$, meg egy rakás munkanélküli. A multik tönkremennének, mert már elfogy a tőkéjük, nem tudják visszatelepíteni a gyárakat... Mondjuk még a mexikóiak járnának jól, mert a gazdaságuk egy szintre kerülne az USA szintjével. Na most mi kb. a mexikóiak helyzetében lehetünk :C

    Szerintem a globalizmusnak csak akkor lehetünk nyertesei, ha exportképes terméket állítunk elő, amire van külföldön kereslet. Ezek nagy szavak, nehéznek tűnik, de én nyugodt vagyok. Rengeteg ilyen termék van, és nem a Pick-szalámi meg a Tokaji bor a húzóerő köztük.

    Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

Aktív témák