Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • P.H.

    senior tag

    válasz PPeter #50 üzenetére

    Mint fentebb is említetted, a kereskedelmi vagy végfelhasználói árból levezetett x%-os díj jó megoldás lenne, egy szintig erős bevételt okozna, egy szint alatt (túl nagy százalék) viszont átlendíti a feketepiac javára a mérleget. Ez be is következik törvényszerűen, ha a jogdíj nem követi az alapárat. Ha egy BD lemez ára mondjuk 5000 Ft, akkor a 400 rendben is lenne.

    Na de 3 év múlva mi lesz? Nincs ott egy közgazdász a tűz mellett? Én eddig mindenhol fix összegeket láttam (ami változhatott, nem követtem, ezért is kérdeztem), illetve átalánydíjról van szó.

    Másik oldalról pedig szerintem elég reménytelen így harcolni (jelzem, nem magával a harccal van gondom) olyan jelenséggel, ami viszont a hardware-gyártók oldaláról van erőteljesen megtámogatva. Gondolok itt az MP3-lejátszók, a DVD-írók és -felvevők tömkelegére, amik kimondatlanul magukban hordozzák az illegális felhasználást, had'nemondjam a piac jelentős része ezért veszi őket, tömegcikké - akár az árpolitikából kifolyólag - válásuk után. És ha ezek piaca netalán láthatóan visszaszorulna bizonyos jogi lépések miatt, bizonyosan jönnének a válaszok rá.

    Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

Új hozzászólás Aktív témák