Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • luciferc

    őstag

    válasz BlackWoOd #7 üzenetére

    ez ok, csakhogy ez is ott van Az érintett intézmények képviselőinek arról is nyilatkozniuk kell, hogy jelenleg mely cégektől milyen távközlési szolgáltatásokat vesznek igénybe, és milyen áron.

    és ebben olyan szolgáltatások is benne vannak, amik nem részei az egk-nak. és ehhez már igenis köze van a többieknek, ezért kérik, hogy egy hasonló egyeztető megbeszélés keretei között közösen tájékoztassák a központi közigazgatás budapesti és területi szerveit arról, hogy továbbra is saját hatáskörben, közbeszerzési eljárás keretében választhatják ki az ekg-n kívüli adat-, hang- és internetszolgáltatójukat.

    szvsz

  • luciferc

    őstag

    válasz BlackWoOd #9 üzenetére

    Pontosabban az első idézett mondat azt jelenti, hogy felmérik, most mennyit fizetnek. Ez burkoltan jelentheti azt, hogy tudni akarják mennyivel fizetnének kevesebbet, ha ezeket a szolgáltatásokat a fatávtól vennék (ugye együtt egyeztettek). És pont erre ugrottak szvsz a kisebbek, hogy a nem az egk részét képező dolgokat nehogy már sunyi módon egy kalap alatt a fatávtól vegyék, ott igenis legyen verseny továbbra is.

  • luciferc

    őstag

    válasz BlackWoOd #11 üzenetére

    persze, racionális, de csak akkor tövényes, ha benne volt az eredeti pályázatban is. sőt talán még akkor sem, mert lehet, hogy nem lehet csak úgy különböző dolgokat összekapcsolni egy pályázatba.

    és szvsz ez fáj a kisebbeknek, joggal. tehát legyen egk pályázat, aztán legyen egyéb szolgáltatások pályázat. és ki tudja, nyerhet egy kicsi is, miért ne? szvsz gazdaságosabban működnek a kicsik, mint a nagy böhöm fatáv, így miért ne tudna aláígérni? lehet, hogy nem országosan, hanem csak helyileg, de hát pont ez a lényeg, a helyi szolgáltatásnak nem kell központilag beszerzettnek lennie.

  • rdi

    veterán

    válasz BlackWoOd #13 üzenetére

    Szóval a cikk hűen tükrözi a kicsik mondanivalóját, én azonban nem hiszem, hogy ez lenne a teljes igazság. Két vagy több érdekelt fél esetén legalább is célszerű lenne a többi érintett véleményét is beszerezni, például mi sem tudjuk, hogy pontosan miről is tárgyaltak, csak hipotéziseink vannak.
    Az viszont megengedhetetlen, hogy hivatalos megkerésére nem válaszolnak.
    Ugyanakkor a közigazgatásban ezen a módon nem is lehet monopoliumot szerezni, mivel éppen az kormányzati igazgatás a kisebbik rész és az önkormányzati a nagyobbik.
    Ezért tartom én az érdekeltek megszólalását túlzásnak, amikor monopóliumról beszélnek (pl. ilyen szinten a feleségemnek is monopóliuma van rám, ez mégsem tekinthető negatívumnak (már ránézve legalább is)).
    Vagy arról semmit nem tudunk , hogy jelenleg milyen a helyzet.

    Vagyis vonjuk le a következtetést: egy cikk, ami az egyik fél közlendőjét tartalmazza, de semmit nem tudunk a jelenlegi helyzetről és semmit a tárgyalásokról. (Ez utóbbiért a MEH, vagy a minisztérium a felelős).
    Mivel nincsenek pontos értesüléseink, ezért kénytelenek vagyunk a cikk alapjául szolgáló érdekeltek véleményét alapul venni? Nem hiszem.
    Szerintem így ez a cikk egy lobbiérdek mentén írodott, a kérdés nincs körül járva.

    Fej! Tor! Potroh!

Új hozzászólás Aktív témák