Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pgyuf

    tag

    válasz Integra #3 üzenetére

    Ha nem lenne a PDA-m, naponta fél/háronnegyed órát kellene többet dolgoznom. ''Hatalmas'' eszköz, kis dobozban. :R

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz moma #6 üzenetére

    Kedves Moma!

    Én ezen kapom a munkáimat és vezetem a nyilvántartását stb. Tudod Szerver-GPRS-Kliens-szofver! Cégemnél 500 ember használja ezt az eszközt. Hoppá! Le vagy maradva!
    Nincs szükség annyi diszpécserre, kezelőre, gyors, paktikus, sokoldalú. Nem függ attól, hogy a Marika éppen milyen kedvű, megérti-e amit akarok stb. Maszekban hozzá egy GPS vevő, szoftver és próbáljuk ki, ki jut el előbb a-ból b-be! :DD

    Nem említettem a world/exel/ szótár/számológép/ ébresztő/ határidőnapló/ sms küldés...

    Sajnálatosan nincs több időm. :((

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz hunluigi #9 üzenetére

    Nos, nekem is leginkább a notebook-ot váltja ki a PDA. És leginkább a hordozhatósága fontos. Elég nehéz egy autóban örökké működésre alkalmas notebook-ot használni. A PDA bekapcs és már megy is. Sajnálatosan rászoktam a vezetés közbeni használatra is. Tudom, hogy veszélyes, de rengeteg időt spórolok meg.
    És az is nagyon fontos, hogy az autóból kiszálva beteszem a zsebembe és nehetek is. Próbálja meg mindezeket valaki egy laptoppal! :)

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz tkazmer #14 üzenetére

    Így van! Szerintem is ideálisabb egy notebook-PDA ( akár telefon-méretű) páros. A PDA érintőképernyős kezelése nagyon fontos. Fontos, hogy nem tartalmaz HDD-t, nincs hosszú bootolás stb.
    Külön-külön a noti (még ha 10'' is az irreális ára miatt is) és a PDA a kis kijelző szűkős periféria illeszthetősége stb miatt nem helyettesíthetik egymást.

    Mivel ez egy PDA-ról szóló fórum, ezért itt elsődleges szempont a PDA előnyeit kihasználó feladatok, munkák, alkalmazások előtérbe helyezése. Vagyis, bizony van néhány olyan alkalmazás (pl GPS navigáció), vagy néhány szempont (hordozhatóság, kis (zseb méret), amelyek szempontjából a notebookok labdába sem rúgnak a tenyérgépekkel szemben.

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz Senior tag #17 üzenetére

    ''Autóban csak a nagy kijelzős, jellemzően fixre hegesztett GPS használható jól''

    Én egyáltalán nem így gondolom. Pont az az igazi értelme a pda-nak, ha mikor beülsz az autóba fogod a zsebedből és beteszed a gépet a tartóba, majd az út végén kiveszed és be a zsebbe újra. Igazán nagy pazarlásnak tartom a beépített gps-eket.

    A ''bolhaszarnyi'' kijelző nekem pontosan elegendő ahhoz, hogy lássak minden információt. Lehet, hogy még jó a szemem? :)

    ''Ha edzed az agyadat, akkor mindent fejben tudsz tartani, egyébként csak eltunyulsz''

    Én a pda segítségével is eleget edzem az agyam. A számítógép (pda) sokszor arra való, hogy ne kelljen feleslegs adatokat fejbentartanunk, ráadásul könnyebb adatokat email-ben elküldeni, mint galambpóstával.. Ennyi erővel járj gyalog, ne autózz (metrózz :) ) avval meg edzed a testedet. :F

    Azt szerintem senki nem cáfolja, hogy a subnoti sokkal többet tud(hat), mint a pda. De mondjuk nyáron, meg egyébként sem mindegy nekem, hogy egy 2 kilós subnotit, vagy egy 15dkg-os pda-t teszek a zsebembe.

    Nokia 6233? Töredéke a kijezője egy PDA-nak. ;]

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz Senior tag #37 üzenetére

    A subnotebook vásárlók kb 1%-a teheti meg, hogy 900g-os példányt vegyen irgalmatlan árban. De a lényeg az, hogy még ha 500g-os is lenne, akkor sem fér el a zsebemben. A kulcs szó a zseb. :P

    A GPS (PDA) tényleg lehet veszélyes is, ha nem működik :O . Meg akkor ha nagyon rászokunk. Sajnálatosan enélkül BP-n vidékiként végem is van. Katasztrofális a tájékozódási képességem, ezért ez nagy segítség, viszont soha az életben nem leszek képes téjékozódni Budapesten. De a fő célom megvan, azon néhai alkalmakkal, amikor a főváros aszfaltjait vagyok kénytelen koptatni minnél hamarabb elérjem a célomat és vissza. Ezt pedig a túlélési, ősi ösztönöm diktálja. :D

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

  • pgyuf

    tag

    válasz Senior tag #39 üzenetére

    Számomra te kivételes tehetség vagy. :)
    A zsebkendő azért nem jó ötlet, mert egy óvatlan pillanatban simán belefujnám az orromat. És utána ember legyen a talpán, aki visszanyeri nekem az információkat! :D
    Ráadásul hiába terítem ki a műszerfalra, nem képes semmilyen térképet megmutatni. :) Egyébként a GPS-ben nekem az a legfontosabb, hogy mutassa meg hol is vagyok jelenleg.

    Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

Új hozzászólás Aktív témák