Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nagy Gábor

    tag

    válasz L3zl13 #1 üzenetére

    Szia L3zl13 !

    Írod:
    > Én adott esetben nem sok értelmét látom ennek a köztes megoldásnak.
    > Ha az ár annyira fontos, akkor az ingyenes OOO, ha meg a támogatás
    > akkor MS Office...
    Árban az OOo tényleg verhetetlen! :R
    De ami a támogatást illeti, kétségeim vannak abban, hogy mindenki a Microsoft rendszerét választaná. :(
    Ha az Office csomagot valaki OEM termékként veszi, akkor ahhoz nem jár support a Microsofttól. Ha nem hiszed, te is rákérdezhetsz. Én megtettem.
    Ha korábban a Microsoft Select licenc keretében vett egy cég például Microsoft Office csomagot is, az olcsó alapárban ott sincs semmi támogatás. Tehát itt sem feltétlenül a Microsoft Office jut az eszembe, ha egy irodai (Office) programcsomag supportjáról esik szó.
    Tehát a Sun StarOffice 8-nak igenis, komoly helye van a kínálatban, mivel épp olyan jó a progi, mint az OOo, csak kiegészítve néhány spéci, Sun által hozzátett kiegészítéssel. Sőt a nagyvállalati csdomagban még a VBA makrók migrálásához szükséges eszközök is benne vannak. És az ár természetesen supportot is magában foglal, amit a hazai képviselet meg is tud adni. A Sun Magyarország csapatát ismerem, a cikkben megnevezett céget pedig vélhetően nem találomra választották ki a nyeretlen kétévesek közül.

    dr. Nagy Gábor

  • Nagy Gábor

    tag

    válasz PrinczA #2 üzenetére

    Szia PrinczA !

    Irod:
    > szvsz suliba is inkabb OO.o kene

    Egyetértek! Inkább az OOo, mint a MS Office. Vagy ha mindenképp fizetős progi kell a könyvelésnek, vagy a felügyelő szerveknek az elszámolásokhoz, akkor a Multiráció MagyarOffice vagy EuroOffice 2005 csomagjai, vagy a Sun StarOffice 8 most bejelentett magyar változata. Mindegyikben rengeteg olyan plusz van, ami hiányzik az OOo-ból.
    A bibi ott van, hogy ha ma megnézed a ma hivatalos ''követelményeket'', szövegszerkesztés helyett Word, táblázatkezelés helyett Excel, előadáskészítéshez Excel, a levelezéshez az Outlook a hivatalos kormányzati varázsszó. Szeretném, nagyon szeretném, ha tévednék ebben.

    dr. Nagy Gábor

Új hozzászólás Aktív témák