Új hozzászólás Aktív témák

  • Allien

    veterán

    válasz erdoke #6 üzenetére

    Azért, mert hülye vagyok!:B Csak abból indulok ki, hogy vannak a szabványok. A Dolby Digital, és társai PONT arról szólnak, hogy legyen 5 egyenérétkü hangfalad, és egy mélyláda. Igazi térhangzást SOHA a büdös életbe nem fogsz tudni kicsikarni kettő hangszóróból (szvsz, de cáfolj meg)! Ez tapasztalat!;) Sajnos, a szereo fülesek, még ha nagyon jó minőségüek is, mint pl. az a Creative HQ2300-D is, hiába jók, ha nem tudom annyira pontossan behatárolni a hangforrást, mint egy kevésbé minőségi, de 5.1-s fejhallgatón. Zenére bizti jobb egy sztereó füles, még ez a creative is, még talán filmnél is, mert támogatja (elvileg) a Dolby térhangzásait. De játéknál, ahol MINIMÉTERRE pontossan meg kell tudnod állapítani a zaj forrását, már nem elég. Legalábbis, szerintem, és tapasztalatom szerint. De, ettől függetlenül, elvileg lehettne igazad, viszont én ragaszkodom, hogy ha fejhallgató 5.1-snek hírdetik, az SEMMI esetre se legyen két hangszórós! Még ha a fület be is lehet csapni ideiglenessen, de ha jól tudom, a membrán egy pontnak minősíthető, márpedig itt 5 pontot kellene imitálni, azt meg nem igazán lehetséges, mert nem tudod térben a membránt egyszerre 5 felé húzni.:B Már, ha jól gondolkodom, és nem megint zagyvaságot beszélek össze-vissza. :F

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Új hozzászólás Aktív témák