Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • faster

    nagyúr

    válasz Erasmus #17 üzenetére

    ezért van az, hogy az ms hivatalosan úgy kommunikálja ezeket a projekteket, mint a bűnöző kereskedők által becsapott ártatlan felhasználókat is védő kezdeményezéseket.


    Nyilván ez csak PR szöveg, a saját bevételét igyekszik növelni, de ez abszolute érthető. Az internet térnyerésével ez az aktivációs központi ellenőrzés egyre több szoftverben megtalálható, pl. Adobe Photoshop CS.

  • moonman

    titán

    válasz Erasmus #459 üzenetére

    ez mind szép és jó, azt leszámítva, hogy a cikkben még mindig idomítás szerepel.

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz Erasmus #459 üzenetére

    Kedves Erasmus!

    1: azzal, hogy a cim figyelemfelkelto, magaban nem is lenne semmi baj, de mint a hozzaszolasomban irtam (bar csak celoztam ra) nem csak errol az egy hirrol van szo, hanem egy joideje megfigyelheto jelensegrol (peldanak okaert, mikor a windoze-hoz jon ki egy csicsas 3d felulet, akkor szamitogepek millioi valhatnak elavultta, mikor viszont ugyanez a ficsor linux alapu rendszerehez jelenik meg, az ''szemet gyonyorkodteto'', ''rendkivul latvanyos'', konnyu ala fejleszteni - kvazi megvaltja a vilagot) - nem kirohanasrol van szo, hanem egy folyamatos, negativ hangvetelrol minden egyes microsoft-tal kapcsolatos hir eseteben, mely egy ido utan arra enged kovetkeztetni, hogy nem csak a forumtarsakra jellemzo a windoz-zal szembeni elfogultsag, mely itt, a forumon, mar-mar elfogadott mindenki reszerol, legyen szo akar arrol, hogy mondjuk egy ilyen hir forumtemajaba is belecsepmesszuk a ''szarfoswindoze'', ''kocsogmonopolmicrosoft'', vagy epp a ''linuxskollajobb'' c. flame-et

    ertem en, hogy miert az kerult oda, hogy ''bunteti'', es pusztan ezert nem is emeltem volna szot (annak ellenere sem, hogy hivatalosan nem buntetesrol van szo, hanem a legalis user-ek elonyben reszesiteserol, csakugy, mint a WGA eseteben), de a hir tovabbi reszeivel egyutt, nekem ugy tunt, hogy nem pusztan a figyelemkeltes volt a cel

    2: a hir elso bekezdese egyebkent (az #1-es post hatasara azota tortent pontositas elott, mikor az adott hozzaszolasomat megirtam) eleinte szamomra nem igazan azt jelentette, hogy ''a microsoft – teljesen jogosan, sőt riválisaihoz képest még így is igen megengedően módon, fokozatosan – szoktatja hozzá a felhasználókat ahhoz a felhasználók körében egyáltalán nem általánosan elfogadott szemléletmódhoz'', sokkal inkabb azt, hogy mindenki altal elitelendo modon, kizarolag aljas anyagi erdekbol, meg meri kovetelni, hogy fizessuk ki a termeket (de valoban igaz, ezt a kerdest mar megvalaszoltad)
    az, hogy amennyiben hasznaljuk a szoftvert, megvegyuk azt, nem csupan a microsoft alapveto anyagi erdeke, de a felhasznalo torvenyben szabalyozott kotelessege is - es ez (pontosabban ezen teny kvazi elhanyagolasa) igenis felreertesre adhat okot, mint az jelen forumtemaban is jol lathato

    3: nos, mivel a hir azota kicsit at lett fogalmazva, es nem kivanom ezt felhozni, igy jelen hirbol talan az egesz utolso bekezdest jelolnem meg a kodosites miatt, mint rosszmaju megjegyzest, hiszen ha az iro maga is latja, hogy egy atlagfelhasznalo szamara nem biztos, hogy egyertelmu mit is jelentenek az aero glass minimalis elvarasai, miert hasznal olyan szavakat, mint wddm, pixel shader, vagy gbps?

    Udv: VladimirR

    szerk.: alairas

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák