Keresés

Aktív témák

  • Flashcash

    Közösségépítő

    válasz Allien #36 üzenetére

    Én a tényeket írtam le teljesen pontosan elhiheted nekem, elég sok dolgot rosszul látsz szerintem:
    ''Arról nem a matáv tehet, hogy nincsen normális konkurenciája!''
    Te itt éltél Magyarországon az elmúlt években? A politikusok és törvényhozók tehetnek róla de ezt nem részletezem, olvass sok cikket a témában.

    ''a Matáv Budapest (frekventált) területén nagyon sok helyen nem tud műszaki okok miatt ADSL-t szolgáltattni. Ha pl. 1-2 évvel ezelött benyomulnak ezekre területekre sima réz kábelhálózattal, a Matávot 80-90 %-ban shimán kinyomják, de ennyit a konkurenciáról!''
    Ez nem ilyen egyszerű a valóságban hogy csak úgy benyomulunk, engedélyek hatalmas befektetés szükséges ahhoz hogy a belvárosban vezetékes saját hálózatot építhess ki sőt van ahol nem is engedélyeznék. Ezért van az hogy az alternatív szolgáltatók hálózatának fontos eleme az 1,5GHz és 3,5GHz-es PMP mikrohullám, mert alacsony befektetéssel juthatnak el az előfizetőkhöz.

    A konkurencia nem béna ahogy írtad hanem egyszerűen alkalmazkodnak és a vállalati ügyfelek felé fordulnak. Az otthoni modemes elérés biztosítása, támogatása nem üzlet hanem az államnak kellene valamilyen formában támogatnia. pl. úgy hogy nyomást gyakorol a Matáv-ra, de semmi ilyen nem történt olvasd el a belinkelt cikket talán az EU majd megteszi az aktuális kormányunk helyett.

    ''Szerbia, meg Bulgária példája is szvsz népbutitás!!! Könnyű ott jó eredményt elérni, mert úgyis mindent építeni kell, kapnak rá pénzt külföldről, sorolhatnám, és az eredeti okokra bizti nem derül fény.''
    Te valamit nagyon nem értesz ezek egyszerű adatok ebben a két országban 1000 lakosból többen érik el az internetet mint nálunk.
    -Abszolút nem könnyebb elérni egy szétbombázott elmaradott országban jobb eredményt mint nálunk, hanem egyszerűen ők biztosítani tudják hogy elérhető áron használj modemes internetet otthon ennek köszönhetik a nagyobb internet elérési arányt a lakosság körében.

    ''Ja, és olyan, hogy Matáv, csak papíron létezik, NE őket szídjad, mert a tulajdonos a Deutche Telekom. Csak, ha nem tudnád, ezért (is) lett a Westel-ből T-mobil''
    Engem próbálsz sértő hangnemben kioktatni hülyének nézni? Még csak pár napja kezdtem újra fórumozni de úgy látom mostanában ez a divat itt a Prohardver fórumain.

    Azt hogy politikai hangzatú hozzászólást írtam azt meg nem fogadom el tőled szándékosan nem írtam semmilyen pártnevet mert ebben a kérdésben az olcsó otthoni internet hiányában, a matáv monopol helyzetében egyformán felelős mindegyik oldal.

  • shady

    csendes tag

    válasz Allien #31 üzenetére

    írtam mailt oszt meglátjuk :))

  • LordX

    veterán

    válasz Allien #36 üzenetére

    ''a Matáv Budapest (frekventált) területén nagyon sok helyen nem tud műszaki okok miatt ADSL-t szolgáltattni''.

    Namost. A lefedettségi térképen az van írva, hogy optikai hálózat, szolgáltatás nem lehetséges. Csak egy gond van ezzel: A Matávnak az egész országban optikai hálózata van, mert a PDH rendszert is fányvezető szálon alakították ki.

  • sziszegő

    senior tag

    válasz Allien #31 üzenetére

    Ez a központ dolog egy nagy hantaduma én 9,8 km-re vagyok a központ-tól vezetékhosszban és most is 512-es ADSL-ről nyomom szóval a kis FÓKA simán veszi az akadályokat :). Elvileg nem lenne lehetséges hogy nálam ADSL legyen de az utcánkba már megoldották egy Matáv muftinak és igy nem szőröztek hogy nálam nem lehet pedig ez volt a duma amig név szerint meg nem emlitettem nekik a tagot. Rögvest elintézték elősször ezt a Telindus modemet hozták azt megfektettem :) aztán hozták ezt a féreg Dialcom-ot.
    Simán tudja a 64K-t de már jött folyamatosan kb 2 órát 122 vel is a cumó.
    Szóval itt valami más van a háttérbe.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Allien #63 üzenetére

    azaz kis ország, kis lehetőségek? ennyi lenne az egész? erre a piacra nem érdemes építeni? túl szétszórtan lakunk? máshol sem mindenki lakik metropolisokban, arrafelé is eléggé elterrjedt a kertvárosi lakópark. de nem tudom. kérdeztem. kicsit agresszívnek érzem a választ és nem értek vele egyet. de azért köszi. a kérdés mindenesetre még áll, kiváncsi vagyok más véleményére is. távközlési szakemberek előnyben.

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Allien #67 üzenetére

    kicsit azért ez így összeesküvés-elmélet gyanús. nem hiszem, hogy csak a matáv lenne a dt leányvállalata, westel (vagy mosmártémiaf*szom) pl képes versenyhelyzetben is létezni, jó, mondjuk matávnak erre lehetősége sincs - kampányolnak is most szorgosan, hogy ne is kelljen nekik. hallottam valamit, hogy a bt és a dt is összefügg valahol, de ha már úgyis összeesküvés-elméleteknél tartunk, akkor nemrégiben cikkezett az index, valami publikációról, hogy gyakorlatilag minden nagy cég kapcsolatban áll az összes többivel. hiába, a pénz vonzza a pénzt... :(

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • DonLeo

    senior tag

    válasz Allien #67 üzenetére

    hát nem tudnálak megcáfolni...

    lehet a mol-nál is vmi hasolnó a helyzet, mert az sem magyar tulajdonú nagyrészt, de lehet, hogy 50% alatt van a külföldi tulajdon, nem tudom pontosan, azt arra is azt hinné az ember, hogy magyar cég... aztán mit művel néha a benzinárakkal, ha emelkedik a világpiacon rögtön felemeli, ha meg leesik az ár akkor ők nem csökkentik rögtön, hanem várnak egy ideig, mondván, hogy rövidtávú ingadozásra felesleges reagálni, csak ha pár napig lenn marad az ár akkor kb 1 hét csúszással reagálnak... :DDD

    ''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

Aktív témák