Keresés

Aktív témák

  • Allien

    veterán

    válasz Flashcash #30 üzenetére

    Bocs, de azért egy PH! addikt-ol nem várnék ennyire elferdült megnyílvánulást. Amit leírtál, az főleg politikára alapul!
    ''Ez csak a Matáv miatt alakulhatott így aki visszaélve a monopolhelyzetével + a mindenkori informatikai miniszterünk segítségével ellehetetlenítette a modemes internetezést. Ezzel rákényszerítette az emberekre drága pénzen az adsl-t.''
    Nekem eddig modemes kapcsolatom volt, sima analóg, majd isdn, és nem volt vele komolyabb gondom! Neteztem nap közben csúcsidőben is, és akkor sem szarakodott. Ami a drágsszágot illeti (adsl), azért számolj utánna, ne csak külföldet nézzed! Arról nem a matáv tehet, hogy nincsen normális konkurenciája! Hiszen ahoz új kábelhálózatot kellene lefektettni, az meg eszmélettlenül drága, és bizonytalan a visszatérülése. Pedig, a lehetősség igenis, adott, és a ''konkurencia'' nagyon béna!!!! Pl. a Matáv Budapest (frekventált) területén nagyon sok helyen nem tud műszaki okok miatt ADSL-t szolgáltattni. Ha pl. 1-2 évvel ezelött benyomulnak ezekre területekre sima réz kábelhálózattal, a Matávot 80-90 %-ban shimán kinyomják, de ennyit a konkurenciáról!
    Szerbia, meg Bulgária példája is szvsz népbutitás!!! Könnyű ott jó eredményt elérni, mert úgyis mindent építeni kell, kapnak rá pénzt külföldről, sorolhatnám, és az eredeti okokra bizti nem derül fény. Ahol gyenge az infrasrtuktúra, ott gyorsabb az emelkedés, hiszen egybe megcsinálnak mindent. Nálunk, pl. vannak helyek, ahol az önkormányzat nem engedi az útbontást, mert ''egy éve már bontották'', akkor kellett volna megcsinálni. Sorolhatnám, de én sem látom a hátteret, tehát csak óvatossan a politikai hangzatu beszólásokkal. :))
    Ja, és olyan, hogy Matáv, csak papíron létezik, NE őket szídjad, mert a tulajdonos a Deutche Telekom. Csak, ha nem tudnád, ezért (is) lett a Westel-ből T-mobil. :B

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz Flashcash #37 üzenetére

    Természetessen, nem sértegettni akarlak, de mondjuk, hogy ami a belvárosba való nyomulást illeti, hidd el, igazam van, neked viszont abban van igazad, hogy az drága, de ezt írtam is. Ami az útfelbontást illeti, a matáv is úgy fejleszt, hogy utat bont. :B Ráadásul, nem kell olyan nagy területben gondolkodni, elhiheted, de sajna, bizonyos okok miatt nem mondhatok konkrét helyeket.
    Ami pedig a Bulgár, Szerb kérdést illeti, hagyjuk, a statisztikát utállom, mert volt anno egy Hofi, aki elmondta, hogyan működik ez (10 malacból hogyan lesz 14). Aki csak számokat lát, ott gond van, mert annak egyébb okai is lehetnek. pl. nem mernek kimenni az utcára este, ezért neteznek. Most ebbe senki ne kössön bele, mert ez csak egy példa, nem látjuk, miért olcsóbb ott a net, és miért fizetik többen elő. Ez megint saját vélemény. De az élet nem olyan egyszerü, nem lehet csak számokkal lemérni, mint pl. a 100 méteres síkfutásnál, ki milyen időt fut le. Én egy nagy cégnél dolgozom (mint utcsó beosztott), és látom, hogy a statisztikát úgy kozmetikázzák (szinte), ahogy jólesik. :))

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • SzlobiG

    félisten

    válasz Flashcash #30 üzenetére

    Nálunk meg épp az a baj hogy nincs ADSL.:(((

  • hedibogi

    csendes tag

    válasz Flashcash #30 üzenetére

    Ezt a monopol helyzetet már az is jelemzi, hogy megengedhetik maguknak azt is, hogy fére informálják az ügyfelet. De könnyen előfordulhat az ügyfél hülye és nem érti meg azt ami számukra természetes.
    Élő példa 3-4 éve megkerestek (az akkor aránylag újnak számitó) ISDN vonal bekötésének előnyeinek ecsetelésével. Lényeg elmondták mennyivel jóbban járok ha a 2 analogvonal helyet ezt választom, természetesen korlátlan internet hozzáféréssel alig 10 000 Ft-ért (ebben minden benne van monták ők).
    Az első telefonszámla megérkzése után természetesen (miután magamhoz tértem) reklamáltam. Közölték azért lett 23 000Ft a számla vége mert a korlátlan hozzáférést mégkülön kell fizetni. A szerződés 2 évre szólt.
    Napjaink slágere ADSL. Jöttek a telefonok: AKCIÓ ha van ISDN akkor
    ADSL: 23 750 FT
    - ISDN:-- 6 600 FT
    - AKCIÓ: - 5 000 FT -->> Lebeszélhető telefonszámla
    - AKCIÓ: - 3 000 FT --> 3 hónapig lebeszélhető tel.számla
    ____________
    9 750 Ft -->> végösszeg
    Az első számla bekötés után 39 900 Ft MEGMAGYARÁZTÁK a következő már a megbeszéltek szerinti összegü lesz. Meg jött: 24 400FT.
    Kérdésem: valyon ezt is meg lehet magyarázni??????
    Most már kezdem azt hinni mégis én vagyok egy oltári nagy hüjjje!

Aktív témák