Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moma

    őstag

    Basszus ezt nem hiszem el. Ennyi fanyalgót. Én felüvöltöttem az örömtől a monitor előtt amikor olvastam, hogy végre(!!!) nálunk is téma lesz politikai szinten, hogy legalizálni kell egy az egyben és nem ez a féllegális izé ami most van, ami közben folyamatosan hallom a mahaszközeli szervezetektől, hogy így meg úgy a gonosz filecserélők. Ráadásul letölteni software-t jelenleg nem legális.

    Mégegyszer: én iszonyat irigyeltem a svájciakat, meg valamelyik északi országot hogy külön párt jött létre, a legalizálás miatt. Most végre nálunk is téma lehet ez politikai szinten, és talán azon kezdenek versenyezni a pártok ki tud többet ajánlani ezen a téren, erre megy a fanylgás... eszem megáll. De persze sejtem mi van: sokan annyira azonosulnak a különböző pártokkal, hogy sacc foci drukkerekké válnak, akik ha az ő játékosuknál van a labda akkor boldogok és éljeneznek, amikor a másik csapatnál akkor összeomlanak lelkileg és fújolnak.

    Én egyszerűen nem látom ebben a kezdeményezésben mi a rossz :F

    we all deserve a bit of luck.

  • moma

    őstag

    válasz Avicularia #30 üzenetére

    +VladimirR-nak
    Én is csak olyasmire gondolok mint Lucifer, hogy jó, hogy ez téma lesz.

    Egyéébként szerintem nem nagy csoda, hogy az ötleteket a kampány időszakra időzítik, szerintem ez normális. Persze gond ha nagyon túlzásba esenek. Nem akarok belemenni politikába a konkrét kérdésen túl, de szerintem ez egy betartható ígéret (mellesleg a sorkatonaságot is eltörölték pedig én arra sokkal de sokkal kevésbé fogadtam volna).

    Szóval mégegyszer: szerintem nem rossz ez. Szerintem az a szomorú, hogy a nagy pártok az utóbbi időben olyan kis gyávák lettek, hogy nem mernek oda állni valami mögé(még ha azt helyesnek tartják is), mert félnek, hogy valakinek majd nem tetszik (ilyen szempontból tényleg könnyű a szadesz helyzete, mert nekik jóval kisebb a célcsoportjuk). És ez sajna nem csak nálunk van így, egész európába egyre inkább ez a trend. Nem hiába a franciáknál is valami trükkel szavazta csak meg az ellenzék a törvény módosítást és az általam hivatkozott svájcban is külön új párt kellett aki oda mert állni e mögé...

    we all deserve a bit of luck.

  • moma

    őstag

    válasz dat #67 üzenetére

    Ok, de ha mindenki így járna el akkor szépen behalna az egész...
    Szerintem nem szép dolog úgy letölteni, hogy közben én nem osztok meg semmit, vagy csak demokat vagy freewaret osztok meg. A dc jelen pillanatban csak úgy életképes, ha illegális módon megosztunk olyasmit amit nem szabadna.

    Politika utálóknak: szerintem nem az elfordulás a megoldás, hanem a tájékozottság és a törekedés a dolgok végiggondolására. Mert a gond az, hogy a pártok elég durván lenézik a szavazókat, azt hogy mivel nyerhetők meg (lásd pl Vizsla), és a szomorú az hogy ezt nagyrészt joggal teszik. Bár tanúsíthatnának önmérsékletet, úgy tűnik azt maguktól nem fogják megtenni. Kb szimetrikus a helyzet a tv műsorokkal: hiába sír a néző, hogy nem jó ami megy , ha mégis nézi az adott adót(ezzel kimutatva hogy mégis megfelel neki). Itt is amíg megnyerhetők vagyunk faszságokkal csak addig tudják csinálni. Tehát részben azért a néző és a szavazó felelős azért hogy azt kapja amit kap, mert rájuk szavaz így is mert parázik, hogy ha nem teszi a másik oldal kerül hatalomra. Nem tom mi a kiút de ha az értelmesek elfordulnak a politikától, akkor az lesz mint legyel országba, hogy beindul a populizmus még durvább mértékben, mert a maradékot pont azzal lehet megnyerni...

    we all deserve a bit of luck.

Új hozzászólás Aktív témák