Aktív témák

  • Lacix29

    őstag

    válasz fLeSs #16 üzenetére

    A 12 ms-os ehhez képest 83 fps-t fog kinyomatni, nem lesz előrébb senki, ha azt veszi a 16-os helyett.


    Korábban én is így gondolkodtam, de aztán rájöttem hogy nem így kell számolni.
    Ugyanis a 16 ms illetve egy átmenetnél mondjuk 8 ms azt jelenti, hogy ezidő alatt a váltás van folyamatban, tehát feketéből fehérbe váltáskor ennyi ideig van nagyrészt hibás szín/állapot. (Tehát ha ezt látod folyamatosan az nagyon rossz helyzet. pl -> 40-60 ms -es monitoroknál akkor már csak a hibát látod :) )

    Különben 16 ms az a feketéből fehérbe + fehérből feketébe (2 db) váltást jelenti.
    A többi átmenet ennél több is lehet. (TN +film -es paneleknél ez csak 262 e színre van garntálva, egyéb esetben ez jóval több)

    Ez TN+film-es (pl LG 1710B, Viewsonic VP171b) paneleknél nem tudom hogyan oszlik meg.
    De pl / MVA: ~ 5 ms + 20 ms (Itt már látszik hogy nem egyformák a váltások)
    IPS: 12 ms + 13 ms (IPS -nél jóval uniformabbak a váltások)

    Az hogy bizonyos teszteknél jól kivehető az utánhúzás azt mutatja, hogy még mindíg nem elég gyorsak a TFT-k a folyamatos mozgásélményhez.
    (Mondjuk már vannak brutális Samsung PVA panelek (elvileg konstans váltási időt biztosító) 8 ms-el, de ezeket csak TV-kbe szerelik be mivel a technológia méregdrága, és ott jobban eladható)





    [Szerkesztve]

Aktív témák