Aktív témák

  • rog

    addikt

    válasz polika #13 üzenetére

    van olyan tulajdonság ami valakinek hátrány, másvalakinek meg előny.
    számomra pl előny. hogy egy ilyen cucc (úgy mint némelyik barebone is) nyugodtan lehet része bármelyik nappalinak. nem úgy mint egy asztali gép, ami 5-6m3-at bizots kisajátiít a szobából. a hagyományos megoldásokkal szemben még az is előny, hogy egy ilyen gépet kb fél perc alatt lehet elpakolni a szekrénybe, fiókba, vagy épp a hordtáskába. tehát nagyon nem is muszály neki fix helyet kialakítani a lakásban. ha szükség van rá, az ember előkapja, ráteszi a az író/dohányzó/étkező asztalra vagy ahová éppen jól esik.
    vagy akkor is jól jön ha ugye másik lakásokban is kell használni ugyanazt a gépet.(az enyém ilyen) akkor is behozhatatlan előnyt jelent, hogy nincs kábelrengeteg, meg 8kg-s monitor. azt meg én nem tartom hátránynak hogy nem bővíthető a gép. én az utóbbi 15 évben még sose bővítettem gépet. mert amire elkerülhetetlenné vált a bővítés, addigra annyira megváltozott a világ hogy az utolsó csavarig ki kellett cserélni a gépet. úgyhogy valszeg így lenne ez ha laptop helyett barebone-t vagy újból miditornyba épített gépet vennék.
    viszont egy hátrány ami nagyon zavar van... 2-3x annyiba kerül egy ilyen laptop mint a vele egyenértékű masinákhoz képest..
    dehát mondom: van olyan tulajdonság ami valakinek előny, másvalakinek meg hátrány...
    :)

Aktív témák