Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moonman

    titán

    válasz LordX #43 üzenetére

    a bukástól akkor is messze van, ezt csak jól hangzik puffogtatni, de semmibaj, már megszokhattuk.

    ''Az, hogy ''ha szar a driver, ne fagyjon le a gép'', az hülye érv''

    szerinted. szerintem meg ez volt az egyik legnagyobb húzás az egész fejlesztésben. nyilván neked nem gond, hogy minden szarért újra kell indítani.

    [Szerkesztve]

  • Lortech

    addikt

    válasz LordX #43 üzenetére

    Lehet, hogy darabszámra n-szer több Vistát adtak el az első 6 hónapban, mint XP-t, de akkori és mostani 6 hónap között csak a exp(n)-szer több PC a különbség..
    Ezt lehetne hosszasan vizsgálgatni, de a kérdésnek még van jópár fontos összetevője is ezeken kívül, mert nem ugyanaz a piaci helyzet, mint 5-6 éve, és ezek az összetevők (több pc-n kívül) nem biztos, hogy a Vista malmára hajtják a vizet.
    Én nem állítottam, hogy azonos feltételek mellett a Vistából adtak volna többet. Ilyen azonos feltételek nem is lehetnek, senki nem tudja ezt megmondani. Nem is ez volt a kérdés, hanem a bukás megítélése. Ahhoz, hogy megkérdőjelezzem a bukást, ez az adat elég volt úgy gondolom.

    Egyébként szerintem csak egyetlen egy ponton baxták el a Windowst. Mi a tökömért kellett User módu VGA drivert követelni?
    Erről már egy néhányszor elmondtam a véleményem. Egyrészt ugyanúgy van kernel módú driver rész is, csak optimális esetben sokkal kisebb része az egész drivernek. Amit lehetett és érdemes, az meg ki lett téve user módba, azért hogy kevesebb legyen a fagyi. Miért nem maradt úgy, ahogy volt, kérdezed te. Jogos, rövidtávon(most még ott tartunk) nem sok hasznát (sőt inkább kárát) látjuk, később talán fogjuk. Két ekkora gyártót hadd ne sajnáljak már, ha nem veszik elég komolyan a driverírást.
    Technikai dologra visszatérve azért is vitték ki user spacebe, mert kivitték a d3d-t, ddraw-t is az egész magasabb szintű megjelenítéssel együtt.

    Thank you to god for making me an atheist

Új hozzászólás Aktív témák