Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lortech

    addikt

    válasz Integra #12 üzenetére

    Egy-két kellemetlen :) kérdés:
    -mire alapozod a bukást, mert jelen állás szerint jobban szerepel az eladásokat tekintve a Vista mint az XP anno? Lehet, hogy nem adtak(kezdésnek 2 hónap alatt 20 millió felett)/adnak el belőle r*h*dt sokat, hanem csak nagyonsokat. A bukást nem azzal mérik az én szememben, hogy kisjóska szerint szar az egész Vista, vagy csak sp1 után lehet használni. (úgy tűnhet, de nem! célzok senki véleményére sem konkrétan, csak általános vélekedés)
    -nagyon is megértem a cég vezetőjét, viszont ha az MS a fejére áll, akkor sem tud egy minden tekintetben kiforrott(abb) és hibátlan(abb) terméket produkálni, mint egy több éve piacon lévő, mikor nemrég lett kiadva. Egyszerűen emberek millióinak kell nyúzni, hogy kiderüljenek a hibák, nem jó ez így, de ez van. Szóval lehetett-e vajon egyáltalán esélye a Vistának (akármilyenre is sikerült) az XP-vel szemben a döntés kapcsán, ?
    -tudod-e mi konkrétan az a WinFS, és meg tudod-e mondani, hogy miért várod?
    -mik azok a ''valóban számító'' dolgok, miket vársz egy OS-től, amit nem tud az XP, és a Vista sem (realitások talaján maradva).

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz Vistaboy #22 üzenetére

    Én érdemben programoztam és dolgoztam rajta egy Celeron M 1.3-as gépen 768 mega rammal (szerk: xp-hez hasonlóan gördülékenyen). Bár lehet, hogy csak álmodtam az egészet. :)

    [Szerkesztve]

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz Integra #31 üzenetére

    A nagyvállalatok már csak ilyenek. Akármennyivel lehet(ne) jobb a Vista, ha nincs szükség jobbra, mint ami van, nagyobb a rizikófaktor, nem vállalják be, miért tennék. Új gépállomány beállításakor már elgondolkodtatóbb lenne számomra a Vista vs XP kérdés. De hiába jobbnak tartom a Vistát, ha az IT tanácsadók vagy a vezetők egy része azt mondaná, hogy de ha aztán mégse válik be a Vista és gondok lesznek, akkor repülök, mint a huzat, akkor meggondolnám kétszer is, és lehet, hogy XP lenne belőle. :)) Sőt, talán anélkül is.
    Én mindössze annyit akartam kihozni az egészből, hogy egy vállalati döntés alapján sok következtetést nem lehet levonni egy oprendszerről.

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz LordX #43 üzenetére

    Lehet, hogy darabszámra n-szer több Vistát adtak el az első 6 hónapban, mint XP-t, de akkori és mostani 6 hónap között csak a exp(n)-szer több PC a különbség..
    Ezt lehetne hosszasan vizsgálgatni, de a kérdésnek még van jópár fontos összetevője is ezeken kívül, mert nem ugyanaz a piaci helyzet, mint 5-6 éve, és ezek az összetevők (több pc-n kívül) nem biztos, hogy a Vista malmára hajtják a vizet.
    Én nem állítottam, hogy azonos feltételek mellett a Vistából adtak volna többet. Ilyen azonos feltételek nem is lehetnek, senki nem tudja ezt megmondani. Nem is ez volt a kérdés, hanem a bukás megítélése. Ahhoz, hogy megkérdőjelezzem a bukást, ez az adat elég volt úgy gondolom.

    Egyébként szerintem csak egyetlen egy ponton baxták el a Windowst. Mi a tökömért kellett User módu VGA drivert követelni?
    Erről már egy néhányszor elmondtam a véleményem. Egyrészt ugyanúgy van kernel módú driver rész is, csak optimális esetben sokkal kisebb része az egész drivernek. Amit lehetett és érdemes, az meg ki lett téve user módba, azért hogy kevesebb legyen a fagyi. Miért nem maradt úgy, ahogy volt, kérdezed te. Jogos, rövidtávon(most még ott tartunk) nem sok hasznát (sőt inkább kárát) látjuk, később talán fogjuk. Két ekkora gyártót hadd ne sajnáljak már, ha nem veszik elég komolyan a driverírást.
    Technikai dologra visszatérve azért is vitték ki user spacebe, mert kivitték a d3d-t, ddraw-t is az egész magasabb szintű megjelenítéssel együtt.

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz csibra #55 üzenetére

    Olvasd már el a hozzászólásom.
    Két részből áll a wddm driver, ha a kernel módú driver okoz hibát, azt nem lehet kezelni, és BSOD a válasz, ha meg a user módú, akkor legfeljebb újraindul a driver, vagy valami működési zavar lép fel.

    Mindegy, amíg XP-t lehet kapni, én mindenkit lebeszélek a vistáról
    Mert te olyan bölcs vagy.

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz bambano #57 üzenetére

    Úgy van, de akkor mondd meg, hol hamis a statisztika? Ugyanis a statisztika úgy szólt, hogy 20 millió feletti licenszet adtak el. Nem korrekt összehasonlítás az XP-vel? Talán. Levonod az Express Upgrade kuponokat? Az sem korrekt, mert nem tudhatod, milyen céllal vették meg ezeket. Hozzájukvágták ingyen, vagy azért vettek XP-vel, és nem vártak Vistára, mert kaptak kupont. Na, akkor mennyit vonsz le? Mire alapozhatok? De pontos legyen ám, mert lehamisstatisztikázom. Levontál X milliót, bukás volt? Nem. Nagyszerű.

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz 1010 #89 üzenetére

    Nem. Miért szeretnéd, hogy UNIX alapú legyen a windows? Milyen UNIX-okkal szoktál dolgozni? Hogyan indokolnád, hogy a Microsoft gyak eldobva a teljes platformját :Y , nulláról hozzon létre egy új oprendszert?

    Thank you to god for making me an atheist

Új hozzászólás Aktív témák