Új hozzászólás Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    válasz VladimirR #38 üzenetére

    Ebből is látszik, hogy a Microsoft-tal első körben és leginkább az a gond, hogy monopólium. Innentől kezdve aztán kb. bármit tehet, mert a monopol helyzetéből fakadóan minden második lépése ezen helyzettel való visszaélés lesz (legalábbis ha nem fogja vissza magát szándékosan, amit ugye a részvényesek nem engednének). Egy monopólium tehát a ''természetéből fakadóan'' rossz. Ezen kellene változtatni, akár ''erőszakkal'', azaz felülről, pl. állami beavatkozással, mert ez a fő probléma.
    Hogy mennyiben szar vagy jó, amit árulnak, az igazából mellékes, nem azzal ártanak leginkább, hogy esetleg gyenge minőségű (mihez képest?) termékekkel árasztják el a piacot, hanem azzal, hogy a tisztességtelen üzleti praktikáikkal (ld. pl. titkos interface-ek, file formátumok) kiszorítják a versenytársakat.

    (Talán írtam már korábban is, én akkor lennék megelégedve a helyzettel, ha mindegyik piaci szereplő 50% alatti szeletet hasítana ki a tortából.)

    A Windows XP beépített tűzfalát én annak szoktam ajánlani, aki soha semmit nem akar állítani rajta, egyszerűen csak bekapcsolja. Arra - véleményem szerint - jó, másra nem vagy alig.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Új hozzászólás Aktív témák