Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zLegolas

    őstag

    válasz WN31RD #6 üzenetére

    Jó, akkor közel lehetetlen. Legyen a sérülékenysége mondjuk a Windows sebezhetőségének az 0,1%-a. (amit kétlek!) Ennyit én bevállalok!

    Tudom, az első vírus(tanulmányt) is Unix-ra írták, meg ilyesmi...

    Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz WN31RD #43 üzenetére

    kokret szam kell? 42

    p.s.: ertem, abbahagytam (meg egyebkent is magamra maradtam)

  • zLegolas

    őstag

    válasz WN31RD #43 üzenetére

    :R -nem is írtam konkrét számokat -bár okos se nagyon vagyok (eszem, időm és pénzem sosincs...:P) a flamelést meg kerülöm, ha tehetem

    [A #29-ben írtál, de ne menjünk bele inkább. :) - WN31RD]

    Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

  • raszputyin

    senior tag

    válasz WN31RD #52 üzenetére

    Én pl. senkit nem tartok okosnak az alapján, hogy fejből tud idézni valamit. Értelmesnek sem igazán nevezném az ilyen tudást, sokkal hasznosabb szerintem, ha valaki tudja, mikor kell valamit idézni, aztán pillanatok alatt kikeresteti a szöveget a számítógépekkel. És ez egyre inkább így lesz...
    Sztem ez nincs így. Lehet, hogy ha valakinek semmilyen intelligencia nem lakozik a fejében, akkor hiába tanul meg bármilyen tárgyi tudást; de igenis számít, hogy fejből tudsz-e valamit, vagy kikeresed, hidd el! Borzasztóan lelassítja a munkád, ha nem tudod fejből a dolgokat, ráadásul le is maradhatsz dolgokról, ha még nem hallottál róluk! Ezenfelül nem lehet csak úgy specializálódni minden következmény nélkül; az ihlet nem ismeri a diszciplináris határokat :) ez teljesen komoly dolog!
    Ezért aztán ugyanolyan értékes a ''holt''/''bemagolt'' információtömeg, mint a szellemi rugalmasság; a kettőből együtt születhet valami igazán használható. Egyébként külön-külön adott személyre megkötve megfigyelhető, hogy általában lényegesen gazdaságosabb megérteni és utána fejből megtanulni valamit, mint anélkül.
    Lehet, hogy ''bölcsész'' vagyok, de miután a matematikához is konyítok kicsit, sztem elfogadhatsz pártatlannak :)


    A lámákról: remélem nem gondolod komolyan, hogy aki leteszi a jogosítványt, az tud is vezetni :) Na, komolyan mondva, ki mit akar a gépétől. Aki csak netezni meg multimédijázni akar, az joggal várja el, hogy magától értetődjék minden. Talán a Firefoxba be lehetne építeni egy ''általános internet bevezetőt'', sztem népszerű lenne, ha nagyon szépen megcsinálnák :) Az autóvezetésnél fontos, hogy minden csuklóból, rutinból menjen, mert igen gyorsan, fizikailag is határozottan kell jó döntést hozni. Itt nincs ilyen követelmény, tehát menet közben is kellene, hogy menjen a tanulás.

    A legtöbb itteni fórumolvasó rá tud szánni az életéből valami konstans szeletet (legalább napi fél-egy óra), hogy kövesse a számítástechnikát, mert segíti a munkáját, vagy örömét leli benne. Ettől még semmilyen okot nem látok rá, hogy egy normális embernek feltétlenül szintén így kéne tennie, ha számítógépet szeretne használni. Nem tehernek, hanem segédeszköznek találták ki, és teljes joggal tiltakozik valaki, ha az, amit drága pénzen -> sok munkáért szerzett, még további nehéz munkát kíván meg tőle, hogy használhassa! A szoftverfejlesztés válságban van, mert a piaci helyzet a legkevésbé sem innovációra, inkább aknamező-telepítésre ösztönöz, a kontrollálatlan usa-beli gazdasági modell mellett pedig a civil szféra vagy az állam nem nyújthat segítséget.

    A mindenre OK-ról: nem tudom, mikor használtál utoljára windows-os gépet sokat; ha rég, akkor talán nem ismered az állapotokat: nem úgy megy, hogy megnézed, és jaj de jó, ez GPL-es, ennek BSD-típusú licensze van, gyertek progik... minden utility kötelességének érzi, hogy legalább húszoldalas license agreement-et dobjon eléd, ami természetesen mindnél más és más. Én böcsülettel elolvastam a windows xp teljes license agreement-jét, 65 oldal volt, és pár dolog annyira jogi nyelven, hogy nem értettem. Nincs időm és energiám a spyware-gyanús dolgokat elolvasni (ráadásul malware-nél rendszerint eldugják az érdekes részeket, vagy le se írják), pénzem pedig arra, hogy fehér kereskedelmi progit vegyek a célra. Tehát besorolhatsz az OK-kattintó idióták közé!

    Egyébként nem kell nagyon hülyének lenni, elég azt nem tudni, hogy kell a tűzfal, és máris baj van. Az axeleró/t-online-nál legalábbis időnként bekukkantanak hozzád portscan-nel, és ha hagyod, telepítenek is. Komoly, megtörtént velem net-újonc koromban -- 5 perces legális win xp sp1 vírusos volt, IE indítása nélkül (sp2 előtti időkben volt). Ezt az állapotot kriminálisnak lehet nevezni, és az ilyenek kárvallottjait leszólni olyan, mintha az új autóst szidnád, hogy miért csak bezárta az autóját, letiltotta a rádiós nyitást, és élesítette a riasztót, hogy lehetett olyan hülye, hogy a külön beszerzendő kormányzár és a műholdas nyomkövető lemaradt (sajnos Bp-en ez is aktuális :) )

    Más... nők és gép: csomó pici apróságról van szó, de próbáld ki, létezik a jelenség. Ismerek egy-két lányt, akik nyers szellemi erőben sztem zsebrevágnák ezt az egész fórumot, de barátságtalannak és kényelmetlennek tartják a szoftverek kezelési logikáját általában. Fiúban ez sokkal ritkább.

    szerk.: az ECDL-ről megerősíthetem, hogy egy nagy kalap [az]. Minden komoly ember tudja ezt. Ha egy munkahelyen kérik, jobb, ha udvariasan elköszönsz, és mész másik helyre, mert nem egy jó ómen.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák