Keresés

Aktív témák

  • djyangce

    tag

    Pár héttel ezelőtt elkezdtem gondolkodni, hogy veszek magamnak egy hasonló kategóriájú szerkezetet. És elkezdtem nézni az árakat. Mivel időközben néztem német TV-t is, gondoltam megnézem a külföldi ajánlatokat.
    Tapasztalat. A legrosszabb esetben is annyiba kerül Németországban áfástul egy laptop, mint itthon áfa nélkül. Arról nem is beszélve, hogy általában 3 év nemzetközi helyszíni garancia jár hozzájuk, gondolom nálunk 1 év, vidd be magad és szenved vele című garancia helyett. (Ezek az összehasonlítások Dell Inspiron 510m és IBM R51 esetén végeztem, 1,7 ill. 1,5 GHz Pentium M, 512MB RAM, 40GB HDD és CDRW-DVD combo, 1400x1050-es kijelző esetén)
    A leghúzósabb különbség egy nagyobb Dell Inspiron esetén mutatkozott. Egy itthon 600e+Áfa-s gépet a német Dell oldalon áfástul ki lehetett hozni kb. 480e Ft-nak megfelelő Euróból. (az éppen akciós ingyen nyomtatóról nem is beszélve)

    Csak azt nem értem, hogy elvileg ugyanabba a vámzónába tartozunk (de mondjuk németországból is vámmentesen be lehet hozni), akkor az árkülönbözet hol marad? A kiskereskedelem nyeli le??

    ''Soha ne becsüld le egy olyan furgon sávszélességét, amely kazettákkal telepakolva száguld az autópályán!''

Aktív témák