Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moma

    őstag

    válasz FTeR #3 üzenetére

    és neked személy szerint szimpatikus ez a licenszelési mód? szerinted előnyös a magyar államnak és ezáltal nekünk? nem olyan trükk ez ami egyrészt drága, másrészt megnehezíti az elszakadást?
    továbbá miért jó az, hogy az a természetes, hogy arra idomítjuk az állampolgárt a közoktatásban, hogy az ms fizetős szoftverjét ismerje meg, miközben van a legtöbb célra megfelelő ingyenes, opensource alternatíva?
    tölem ha valakinek más kell, jobban bejön neki ez az, akkor ám legyen, szerezze be. de ne ez legyen az állami standard. én személy szerint pl kiváló file kezelőnek tartom a directory opus-t (sőt a legjobbnak), de ettől függetlenül behánynék, ha az állam megvásárolná minden gépre, miközben van ingyenes alternatíva.

    we all deserve a bit of luck.

  • moma

    őstag

    válasz FTeR #7 üzenetére

    kár összemosni a support-ért fizetendő zs-t, mert egyrészt nyilván most is karban tartja valaki az egyetemeken azt a kismillió gépet, másrészt meg itt(!) nem az volt a baj, hogy az állam fizetett, hanem az, hogy most úgy tűnik kiszolgáltatott helyzetben van. egyébként a múltkori cikknél egy elég durva 100k fölötti összeg jött ki per gép, nem valami pár ezer forint. ennek fényébén még perverzebb, hogy le kell szedni a gépekről.

    "viszont nem értem, h mi értelme lenne az oktatási részbe felvenni a linuxot, mivel az alapból ingyen van. szal nem kell a diákok/iskolák számára a kedvezményes megoldás."

    az iskolának a win is ingyen van nem? ha egyetemnek, kellen fizetni a saját költségvetéséből kiváncsi vagyok, hogy ms office-okra költené e azt el.

    egyébként meg ha úgy számolunk, hogy mennyibe kerül nemzetgazdasági szinten. tehát, hogy az átlag nem IT-s átlagpolgár így wint és ms officet vesz. akkor még jobban kirajzolódnak a különbségek.

    Szerintem a korrekt az lenne, ha fizetős szoftvert használnak akkor részletesen indokolják meg miért költik el az a pénzt. Miért kell az MS office és miért nem jó nekik az open office.

    [ Szerkesztve ]

    we all deserve a bit of luck.

Új hozzászólás Aktív témák