Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz moma #12 üzenetére

    Nem tudom, konkrétan hány gép van az államigazgatásban és az oktatásban, de ha egyetemenként mondjuk 3000-et + közép/általános iskolákban megyénként átlag 3000-et számolunk (eléggé fölélőttem szerintem), az kb 90 ezer oktatási gép.

    A közigazgatásnak sem kellhet túl sokkal több, legyen mondjuk 300 ezer gép, amire átlagosan egy-egy XP+Office licenszet kell venni (25+75kFt). (Server 2003, stb nem jönnek ám a campussal). Ha bunda nélkül megy az ügylet, és korrekt kereskedőnél vásárolják, akkor ez BRUTTÓ 30 milliárd Ft, azaz legjobb esetben is csak 50%-ot engedtek az árból, ami ekkora rendelés esetén elég gyengusz kedvezmény.

    Azt meg főleg nem mondhatjuk, hogy "többszázezer Ft" (=1százezer) értékű (no, én ezt az "értéket" is kétségbe vonnám) szoftvert kapunk párezer Ft-ért.

    Nemzetgazdaságilag pedig abszolút jogos, amit írtál: Kis Pistának windózt tanítottak a suliban (nem szövegszerkesztést, oprendszerkezelést, stb), ezért otthonra is windózt vesz az egyéni szinten ténylegesen ingyenes/jóval olcsóbb megoldások helyett.:( Ez szintén többtízmilliárdos elvétel, közvetlenül a lakosságtól.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • FTeR

    addikt

    válasz moma #12 üzenetére

    nem magamtól találtam ki. még tavaly számolta vki az alapján, h hányan igényelték eddig.

    #13: bárki igényelheti, aki felsőoktatásba vesz részt (vagy tanít).

    a 1,5 mill sem hasra ütés volt. vhol fent van a lista, h mi van benne. legutóbbi topik tele lett linkelve vele.

Új hozzászólás Aktív témák