Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • koanla

    aktív tag

    válasz bkercso #49 üzenetére

    Csakhogy az én kérdésem nem a konkrét esetről szólt már, hanem elvekről.
    De persze, szállj ki nyugodtan, nem kényszerít (és nem is kényszeríthet!) rá, hogy válaszolj. Nem mellesleg ez is egy válasz volt.

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz bkercso #49 üzenetére

    Egy szót sem írtam arról, hogy mikor vettem észre a motorost. Te gondolsz valamit bele a történetbe.

    De nagyon szívesen pontosítok neked.

    Sárga - járda
    Rózsaszín - szint emelt vasútvonal
    Piros - a vasútvonal alatti közútszakasz
    A piros és kék kis nyilak az áthaladás elsőbbségét szabályozzák. Két jármű nem fér el egymás mellet. A áthaladhatóság felső mérete a normál méretű teherautó.
    30 és 50 a sebességkorlátozó táblák helye.
    Nagyobb kék nyíl a haladási irány. A kékkel jelzett terület nagyjából az esemény helyszíne.

    A vasútvonal alatt 30-al sem lehet biztonságosan áthaladni. Kihelyeztek egy áthaladást segítő tükröt, de abban sem lehet belátni a teljes útszakaszt. Többször előfordult, hogy a tükörben még nem lehetett látni a közeledő, elsőbbséggel rendelkező járművet, de a kanyar végére, már valakinek tolatnia kell, hogy elférjünk egymás mellett. Az "alagút" falára szoktam villogni, hogy hamarabb észrevegyen a szembejövő.

    A környéken van két lakóház. Egy nagyobb szemétgyűjtőtelep, kertészetek és nyilvános park. A vasút másik oldalán iskola, óvoda, nyugdíjas otthon, sportpálya.

    A vasútvonal alatti áthaladás előtt nem az érdekel, hogy ki van mögöttem. Az érdekel, hogy ki jön velem szembe. Nem akarok vele ütközni, automatikusan én leszek a hibás. Elsőbbsége van.

    A macskák sem túl gyakoriak, először találkoztam macskával ott.

    Egy fényképet azért dobok a hozzászóláshoz. A Google támogatta az igyekezetemet.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák