Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • luciferc

    őstag

    válasz erdoke #47 üzenetére

    Nem foglalnék állást abban a kérdésben, hogy a kici kínaiak valóban a budiban bujkáltak-e, de csak nekem tűnik úgy, hogy a

    "A Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal munkatársai korábban már jártak a törökbálinti székházban, ám az őrség kicselezte őket: feltartották az ellenőröket, míg a feketén foglalkoztatott mérnökök elrejtőztek az irodaház mellékhelyiségeiben"

    szövegben némi önellentmondás van? Ha ugyanis tudják, hogy a budiban bujkáltak, akkor mégis hogyan cselezték ki az ellenőröket? Hiszen tudják, hogy hol vannak, szépen megvárják, amíg kijönnek. Ebben mi a kicselezés? Ha viszont valóban kicselezték őket, akkor honnan tudják, hogy a budiban, és nem a konyhában bujkáltak? Mintha valaki nagyon le akarná járatni a céget. Ettől függetlenül persze még simán lehet, hogy milliónyi jogszabályt megsértettek, de egy ilyen szöveg nekem legalábbis büdös.

  • luciferc

    őstag

    válasz gergo0007 #51 üzenetére

    Igen, könnyen elképzelhető. Ahogy az is, hogy a konkurencia informátora súgta meg, hogy a budiban voltak a kici szájga mérnökök. Mindkettő egyformán valószínű. Mellesleg ha feltételezzük, hogy valóban ott voltak csak elrejtőztek, akkor felmerül a kérdés, hogy miért is fizetjük az ellenőröket? Ezt a trükköt kezdő anyuci sem szokta bevenni...

    szerk: De tényleg, könyörgöm, ha az iroda tele van működő számítógépekkel, ember meg sehol, akkor mennyire életszerű, hogy nem kutatják át az épületet? Ha valóban így volt, akkor azonnal mindenkit kirúgni a hatóságtól..

    [ Szerkesztve ]

  • luciferc

    őstag

    válasz Brutális eb #55 üzenetére

    Az elit kifejezést szerintem hagyjuk meg a valódi tudományos, kulturális, gazdasági* és politikai elitre, bár ez utóbbi lehet, hogy csak a mesében van, de legalábbis sokkal boldogabb országokban.

    Kishazánkban a regnáló hatalomra színtől függetlenül a család kifejezés megfelelőbbnek tűnik.

    * gazdasági eliten a gazdaság azon szereplőit értem, akik állami csöcs nélkül, tudásukkal, tehetségükkel és nem utolsó sorban becsületesen érvényesültek. Nagyon kevés ilyen van itthon.

  • luciferc

    őstag

    válasz erdoke #57 üzenetére

    Offtopik ugyan, de szerintem még belefér. Az adóterhelésbe csak az szja-t és a járulékokat számoltad bele, vagy az áfát, a telefonadót, a bankadót és társait is? Ugyanis azokat is te és mi mindannyian fizetjük meg legalább részben (piaci versenytől és a gazdasági realitásoktól függő mértékben). Persze még ezzel együtt is lehetséges, hogy a te adóterhelésed csökkent. A társadalomé viszont összességében nőtt, vagyis végül több a vesztes, mint a nyertes. Társadalmi szinten többet vesznek el, miközben ez nem látszik azon, hogy többet költenénk a közös dolgainkra, vagyis ami többet elvesznek, az valahol eltűnik. És azt hiszem itt kell megállnom, mert innentől a nyelőről kellene írnom, az meg már politika..

  • luciferc

    őstag

    válasz erdoke #59 üzenetére

    Persze, hogy eladósítottak minket, senki nem vitatja. Ugyanakkor ha az államadósság szintje a kormányváltás óta legalább szinten maradt volna, illetve nem jelent volna meg néhány kisgömböc, akkor minden bizonnyal nem kellene több adót beszedni, vagy ha beszedik, akkor fejlődnének közösségi dolgaink.

    Vagyis semmi nem változott 2010 óta sem, sőt még tovább is romlott a helyzet.

    És igen, elsősorban a politikusok a hibásak, mert amíg az ember azt látja, hogy milliárdokat lehet lopni, hogy oldaltól függetlenül pofátlan mértékű juttatásokkal kiállnak, és közlik, hogy az nekik jár, addig a plebs miért is ne trükközzön? Megjegyzem, én nem trükközök. Érzem is a hátrányát, mert mások, akik igen, azok bizony anyagilag előrébb járnak. De azt kell mondjam, én vagyok a hülye, hogy nem trükközök.

Új hozzászólás Aktív témák