Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Glenda

    addikt

    válasz bambano #23 üzenetére

    Van egy weboldalam a felhőben. Lesz nem sokára egy-két service is. Ha azokhoz kellene szakembert fizetnem, nem lenne kicsit se kifizetődő, lenne vagy negyed óra munkája naponta, nekem meg 8 órát kellene alkalmaznom. Szintúgy a hardver. Ha esetleg fejlesztenék egy szoftvert, ami berobbanna, két lehetőségem lenne. Vagy kiépítem az infrastruktúrát rendesen, ami a releasek közt pang, vagy a kritikus pillanatban úgy gondolná a szerver, hogy ő most túl van terhelve. Egyik pénzügyileg nem jó, másik marketing szempontból.

    A kiszámlázás miatt meg ISP-t kell váltani. Így is pofátlanok, rájuk férne egy verseny. Meg gondolod, hogy ha az Amazon nem fizetne, a RandomISP blokkolná a felhőjüket, a felhasználók továbbra is oda szerződnének, úgy, hogy a net egy része nem elérhető? Váltanának a K+1 ISP-re.

    from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

  • Penge_4

    veterán

    válasz bambano #23 üzenetére

    "szerintem aki nem úgy számolja a cloud költségét, hogy cloudot akarok, ha belegebedek is találok olyan költségvetési módszert, hogy olcsóbb legyen, hanem józanul, annak drága lesz."

    Attól függ. Előnyei az átlagusernek backup szempontjából: Egyszerű. Feltölti a fájlokat és egy cég gondoskodik az adatok biztonságáról. Ezzel szemben a csináld magad módszer:

    - Vegyél egy nagy vinyót a gépedbe.
    - Vegyél egy ugyanakkora hordozható vinyót (lehetőleg USB 3.0, hogy az életedet ne und meg).
    - Vegyél még egy ugyanakkora hordozható vinyót, amit nem abban a helyiségben tárolsz, ahol a másikat.
    - Vegyél egy NAS-t és üzemeld be valahol, ahol folyamatos az áramellátás és az internet előfizetés és ügyelj a biztonságra, hogy ha távolról is el akarod érni, nehogy feltörjék.

    Biztos valamennyit spórolsz a csináld magad módszerrel, de biztos vagy benne, hogy egy átlaguser véghez tudja vinni?

    Ha úgy számolod, hogy havi 30 dollárért 4 TB-ot kapsz a MEGA-n, miközben egy ekkora vinyó legalább 60 ezer lenne, akkor baromira megéri.

    Ha már úgy számolod, hogy az a vinyó esetleg normál körülmények között húzza 5 évig, ami alatt kifizetsz 1800 dollárt a MEGA-nak, ami durván 400 000 HUF, akkor viszont való igaz, hosszútávon húzós. Mint leginkább minden.

Új hozzászólás Aktív témák