Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cog777

    senior tag

    válasz gabor.79 #29 üzenetére

    "Szerintem kevered a funkcionális programozást procedurálissal. Funkcionális programozásnál minden változó egyszer írható, kvázi konstans."

    Szerintem is. Kosz!

    " Továbbá a procedurálisnál is lehet védeni a változókat, lásd C-ben a modul statikus változói."
    Lehet, de ettol fuggetlenul az osszes fuggveny eleri a valtozokat. Nem tudod csoportositani, vedeni az egyes reszeket. Ha a svajci kollega csak bizonyos adatokat akar modositani akkor vagy kimasolod a tablazatbol, vagy mutaton keresztul elerest biztositasz kvazi az osszes adathoz. Nincs egysegbezaras. (C szempontjabol)

    "Mi számít nagy munkának? Szinte az összes Linuxos rutinkönyvtár, de a kernel is C-ben készült, azaz procedurális. Tehát lehetséges. Viszont ezeket jellemzően nem kocaprogramozók készítik, talán emiatt is stabilabbak jóval a felhasználói szoftvereknél."
    Okes, de a linuxos konyvtarak specializalodtak valamire. Regota irjak oket igy jol le vannak tesztelve. Nem kell minden masodik honapban teljesen uj funkciokat belerakni mint pl egy uzleti termekbe.

    Linux kernel egy mas teszta, nagyon konnyu leterdeltetni ha valamit elrontasz benne, pont a proceduralis megkozelites miatt semmifele vedelem nincs az egyes funkciok kozott. Ha egyik fejleszto elszur valamit, akkor garantaltan csonta fagy az egesz.
    OOP-nel, bar lassabb az egesz, de vannak alapveto vedelmek. Adatot bele tudod tenni osztalyba, ahol csak szabalyozott modon, methodusokon keresztul lehet elerni, igy ervenytelen adatot keptelenseg beleeroszakolni. Tehat az adat + hozza tartozo fuggvenyek egyseget alkotnak. Ezt konnyu kezelni, karbantartani.

    Tovabba vannak mas finomsagok, ugy mint az interface, ezaltal lehet kulonbozo implementaciokat kesziteni.
    Nem mondom hogy nem lehet megeroszakolni a proceduralis megkozelitest hogy tamogassa ezt, de sokkal fajdalmasabb megcsinalni. Pl c-ben mutatokkal kell operalni hogy ket tablazat kozotti adatcseret biztositsd a masolo fuggvenyben, mikozben c++-ban: arrayA = arrayB elrejti ezt, ezaltal biztonsagosabb az egesz.

    "Az OOP-nél egy nagyobb projektnél túl nagy lesz az absztrakció, és nagyon messze kerül a készítője a folyamatoktól, így nem fogja átlátni őket."
    Ugy halad a vilag hogy egyre bonyolultabb termekeket kell elkesziteni. Erre van igeny. Proceduralis megkozelitesnel a mutatok hasznalata valik remalomma egy ido utan. Nalunk a kollegak eloszeretettel hasznaltak ezt egy nagy kodnal, aztan elobb utobb eleg instabilla valt az egesz. Mar nem dolgoznak ott, atmentek kis cegekhez ahol tovabbra is azt hasznaljak amit szeretnek.

    Tobbivel egyetertek.

    "Hogy lehet-e szabályozással itt bármit elérni? Nem tudom, ez nagy kérdés. Egy régi bölcs mondás, hogy minél több a rendelet, annál nagyobb a káosz."
    Igaz, viszont ha nincs szabalyozas, akkor a kinaiak garantaltan kornyezet szennyezo modon gyartjak a veszelyes cuccaikat. Festek ami rakot okoz stb.

    (#28) hcl :
    Teljesen egyetertek. Amikor az ember premium termeket vesz, aztan bedoglik gari ido elott (felveti a kerdest hogy milyen minoseg ha ennyit sem bir) vagy utan 1 nappal (direkt kalkulalt elettartam).

    [ Szerkesztve ]

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • gabor7th

    addikt

    válasz gabor.79 #29 üzenetére

    "A cégek nehéz helyzetben vannak, mert a verseny miatt olyanba kényszerülnek bele," Jelenleg az USA-ban a techcégek rengeteg ingyenpénzhez jutnak, a részvényeiket és a kötvényeiket a központi bank felvárárolja mindenképpen úgyhogy sohase volt ennyire biztonságban a versenytől. Legalábbis a nagyok.

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

Új hozzászólás Aktív témák