Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz HXY #7 üzenetére

    "Nagyon sok esetben sokkal jobb mint egy notebook.
    Mondom én ezt úgy, hogy az enyémben csak 800MHz-es CPU, és 256MB RAM van....
    És mégis 170.000 Ft volt az ára."

    Végül is az önáltatás is egy módja, hogy csökkentsd a szervezetedet ért stresszhatást, amikor realizálódik benned, hogy kidobtál az ablakon 170 ropit egy ilyen kis izére. Bár ha ez a 170 csak zsebpénz, akkor nem szóltam. :DDD De szvsz akkor is lenne jobb helye.

    Egyébként meg hozzácsapok 150-et és olyan, minőségi, 3D-s fullHD Sony Vaio (ha márkára hajtok, de pl. Dell vagy HP Pavilion van olcsóbban is) laptopot veszek, ami már méltó leváltója lehet az asztali gépnek 8 giga rammal, 1TB-os vinyóval és Core i7-tel. Igaz, lehetne még a vinyó mellett benne mondjuk egy 256-os SSD, de ami késik nem múlik. Egyelőre a dupla, tripla HDD/SSD csak az AlienWare kiváltsága, az meg ugyanolyan túlárazott izé, mint az Apple termékek. Bár azért a 32 gigáig bővíthető RAM azért tudhat valamit. :D

    A legzavaróbb amúgy az egész laptop bizniszben, hogy ugyanazt a suttyó marketingstratégiát követik, mint pl. mobiltelefonoknál. Hol a kártyaolvasót hagyják ki (vagy valami lebutított változatot), hol a HDMI/DVI portot (bezzeg DSub az van), hol csak 1 USB 3.0 port van, hol a DVD író/olvasó, de az általában BluRay képes (amiért én pl. egy forint felárat nem fizetnék, mert nincs rá szükségem), hol a vinyó nagy, de lassú, hol a konfig tök jó lenne, de valami kicsi SSD van, ami jó, de kéne mellé vinyó, vagy ha más nem, akkor helyette, hol a 8 giga ram helyett van csak 6 vagy négy, esetleg a fullHD mellé nincs 18"-os kijelző, csak 15. Egyszerűen katasztrófa. És ha esetleg valami csodával határos módon minden paraméter elfogadható, akkor hozzácsapnak valami OEM Windows-t kötelező módon.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák