Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    Azért félelmetes, hogy egy informatikával/hardverekkel foglalkozó fórumon ennyi korlátolt ember van. Híreket, blogokat szoktatok-e olvasni, Youtube-on videót szoktatok-e nézni? Csak úgy szórakozásból, nem munkához anyaggyűjtésként, kutatásként. Nem lenne kellemesebb, ha mindezt a kedvenc fotelotokban vagy kanapétokon tudnátok végezni?
    Nekem például már csak ezért is jópofának tűnik az eszköz, ti. a munkán kívül is szeretnék/szeretek internetezni, de egyre nehezebben viselem, ha egy íróasztalnál kell ülnöm sok-sok órát. Tizenévesen, huszonévesen még képes voltam 12 órát is a gép előtt ülni, most már ha nem muszáj (azaz nem dolgozni kell), akkor inkább kényelmesen elhelyezkednék a kanapén, miközben blogokat vagy Prohardvert olvasok, esetleg megnéznék egy pár videót Youtube-on.
    Van notebookom, van netbookom, mégis egyik sem hozta meg nekem azt a szabadságot, amit most ettől a készüléktől vélek megkapni.
    Azt kellene belátni, hogy ez a kütyü nem váltja ki a számítógépet mint eszközt, inkább egy olyan készülék, ami azt a néhány funkciót, amiért (és csak ezekért!) sokan ma számítógépet használnak könnyen kezelhetővé és kényelmesen használhatóvá varázsolja. Vannak hiányosságai, de tökéletes eszköz soha nem is volt, soha nem is lesz.

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz FixY67 #37 üzenetére

    Remekül leérvelted, gratulálok.

    pzstm: Nyugodtan mondd, én is használtam tabletet, utáltam. Abban a formában, ahogy anno MS-ék megcsinálták, zsákutcának tartom (ez is sok évvel ezelőtt volt, XP-vel, hogy a W7 hogy teljesít, azt nem tudom). Tetszik vagy sem, az Apple egy dologhoz nagyon ért: hogyan tegyen egy rendszert könnyen, kényelmesen használhatóvá anélkül, hogy mókolni kellene vele. (Szemben az MS rendszerekkel, ahol a mókolás elengedhetetlen feltétele a rendszer normális használatának.) Természetesen van rendszer, amit szabadabban bővíthetsz, de én például nem egy negyedik notebookot szeretnék otthonra, hanem egy halk és hordozható ezközt, ami az otthoni számítógépes tevékenységem nagy részét lefedi. Bonyolultabb feladatokat pedig a három notebook egyikén el lehet végezni. Egyszerűen mások az egyes emberek igényei, van, akiét a készülék le tudja fedni, és van, akiét nem. Nem kell ezt túlpörögni.

    floatr: Bár az irónia jó dolog, de most nem talált be. Egy darab Apple termékem nincsen, de az a véleményem, hogy egy termék nem lesz automatikusan szar attól, hogy alma logó van rajta. Félreértés ne essék: jó sem. Netezni pedig valóban nem csak kanapén vagy fotelban lehet, de nekem ott kényelmesebb (lenne).

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz oO7 #55 üzenetére

    Hol mondtam én azt, hogy az MS gyártott hardvert? Szeretem az ilyen érvelést, amikor egy félmondatot kiragadnak egy hozzászólásból, majd valami olyat válaszolnak rá, amiről az eredeti hozzászólásban szó nem volt. Oprendszert csinált tabletre, kellően használhatatlan is lett. Hardvertől függetlenül. (Sőt, telefont sem csináltak, de OS-t rá igen, szintén nehézkesen kezelhető eredménnyel.) Feldúlt pedig nem vagyok egyáltalán, de az tény, hogy pl. egy Windows XP-t nem lehet kényelmesen használni anélkül, hogy rápakolnál egy csomó kiegészítő szoftvert meg beállítanál mindenfélét.

    floatr (#59): Én egyelőre nem tudok más, hasonló készülékről. Majd lesz HP Slate, meg tibicsoki, meg napszemüveg, de jelenleg lehet hasonló készüléket kapni?

    sheratan (#63): A hivatkozott mondat nem szerencsés (sőt), de nem belátni, hogy az almások azért letettek az asztalra egy-két igen klassz dolgot (hasonlóan az MS-hez, a Google-höz, stb.) az idők folyamán kicsit beszűkült látásmódra vall. Valamint kis kiegészítés az #56-hoz: Hidd el próbáltam notebookkal, próbáltam netbookkal az asztaltól eltérő helyen való netezést, valóban lehet, de nem kényelmes. Nehéz, zúg, melegíti az ember combját, az üléspozíciótól függően instabil az egész készülék, touchpad-del pedig vallatni lehet, néha olyan nehézkesen lehet használni.

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

Új hozzászólás Aktív témák