Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    Csak azt tudnám, mit akarnak még mindig a TN panelektől? :F

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Sweet Lou 6 #9 üzenetére

    Azzal pont nincs problémám. A mostani melós T470-em is 14" FHD IPS tapis - a tapit kb soha nem használom, a FHD pedig Win10 alatt kifolyik a szemem olyan használhatatlan: ha belenagyítok, nem jobb, mint a sima HD, ha nem nagyítok bele, hogy legyen munkaterületem, akkor meg minden hangyányi rajta(ami mondjuk tapizáshoz is elég kontraproduktív).
    Filmezni más dolog, de 60cm-ről, ahonnan én nézem, a sima HD-t vagy a 1440x900-t jobbnak gondolom munkára. Játékra meg ezek a gépek amúgy is nagyon korlátozottan alkalmasak, legalább is az én tapasztalataimból ítélve(IdeaPad Yoga 530, R5-2500U, FHD), 768p-re vagy 720p-re praktikus visszavenni, úgy egy fokkal jobbak.

    @(#13) vicze1 és többiek: konkrétan ~20e HUF egy T480-ba való 14" IPS FHD panel alkatrészként - még ha a TN feleennyi is lenne, az 10e HUF spórolás, egy 350-400 ezres gépnél ez kit hat meg?

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz AxBattler #16 üzenetére

    Na az úgy már egy fokkal érdekesebb ( :) ), bár kérdés milyen frekvenciatartományt tud, egy 48-60Hz relative haszontalan lenne...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz dabadab #18 üzenetére

    Vagy adnának hozzá old-school dokkolót, nem csak egy olyan kis vacak USB-C-set.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz vicze #22 üzenetére

    Engem nem kötelez, de nem én intézem a cég beszerzéseit, és ha a cég TN panelest vesz, akkor úgy jártam.
    A ThinkPad-ekbe kerülő TN panel minősége még a Lenovo ThinkVision monitorokba kerülőét(szintén TN) sem éri el, közel sem.
    Szerencsére a mostani munkahelyem inkább a ló túloldalára esett laptop fronton a tapis IPS kijelzőkkel, de annak kapcsán pl. nem bánnám, ha nem lenne tapis, és inkább egy jó fajta 24"-os FHD monitort adnának helyette, és nem a 10+ éve vett 19"-22"-os ócskavasakkal(D-Sub, 1280x1024/1680x1050) kéne a retinám égetni...
    Jó, tudom, én vagyok az örök elégedetlen, de talán a cégnek is érdekében állna, hogy megfelelő munkaeszközt biztosítson, amivel hatékonyan lehet a munkát végezni.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz vicze #25 üzenetére

    Az nem vacak, csak olyat már nem osztogatnak sok helyen.
    Az utóbbi 3 munkahelyemen örült, aki ilyet kapott. Én pl nem kaptam csak egy USB-C/D-Sub dongle-t. Még szerencse, hogy a T470-ről nincs lespórolva az RJ45.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz vicze #29 üzenetére

    Annyiban de, hogy ezeket a megoldásokat (TN, D-Sub, HDD) a piacon tartja. Ha nem lennének, senkinek sem hiányoznának, és gyanítom az árban sem nagyon látszana. Az NVMe pont nem kritikus, nincs akkora különbség a SATA SSD-khez képest, mint egy HDD és egy SATA SSD közt - jó, ha van, de nem dőlök a kardomba, ha csak SATA SSD jut.
    Azért irigylem az utolsó Mancikátokat... :)

    Ja, addig spórolás, amíg az ember le nem csúszik pár fontosabb határidőt/SLA-t mert nem tud kellő tempóban dolgozni(pl. nem fér el 2db használható méretű RDP ablak egymás mellett). Az kicsit többe fáj, mint 200-250$...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz UnA #37 üzenetére

    Akkor valószínűleg mázlid volt és eddig IPS kijelzős ThinkPadekkel találkoztál.
    Én nemrég adtam el az X220-amat, annak a színtorzulás nélküli betekintési szöge volt vagy 30°
    A régebbi munkahelyemen használt X230-asomban is TN panel volt, de abban pl. a jobb minőégű verzió, azon csak abból lehetett észrevenni a panel TN mivoltát, ha direkt lapos szögben alulról nézted a kijelzőt, akkor látszott hogy invertálódnak a színek, oldalról viszont tényleg rendesen megvolt a 160-170°.
    IPS-eknél nincs ilyen szerencsejáték, azok jó képet adnak, pont. Bár soha nem voltam grafikus, szóval azt nem tudom, színhűséggel(kalibráltsággal) hogy állnak, de gondolom a grafikusok többsége nem 14"-on dolgozik.

    (#38) villamos csak nem egy helyen dolgozunk? ;]

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz UnA #40 üzenetére

    Ó, ha csak aról lenne szó hogy egy viszonylag korlátozott tartományból nézve jó a képe... de amikor scrollozni kell a fejeddel(derékból, jobb esetben nyakból), hogy lásd rendesen, mi van a 12"(!)-os kijelző 4 sarkában, az megfizethetetlen... és akkor a 6-bites(+FRC) panel által nyújtott sávosodás/blokkosodás már csak az extra. Igaz, az legalább a munkában nem zavar, csak pl. filmnézéskor.

    Egyébként a költséghatékony megoldás elvben az lenne, ha az ember megvenné a TN paneles verziót, majd 20e(+szállítás) Ft rááldozásával IPS-esítené.
    Csakhogy a HP/Dell/Lenovo triumvirátus arra is figyel, hogy minél nehezebb(kvázi lehetetlen) legyen sérülés nélkül szerelni a laptopjaikat(kijelzőcserénél min. 1 pattintós pöcök elhajlik/letörik az tuti), így az ember kétszer-háromszor is meggondolja, mikor enged szervíznek/havernak/magának először hozzányúlni tökéletesen működő alkatrészhez.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Malák #54 üzenetére

    A dpi/ppi érték önmagában csak annyit jelent, hogy közelebbről lehet nézni anélkül, hogy pixelesedne. Másrészről ezeket a 14"-os FHD monitorokat közelebbről kell nézni, hogy a részletek kivehetőek legyenek. Sajnos az elterjedtebb desktop OS-ek, tehát az összes Windows verzió és az általam látott összes Linux verzió/disztró elég gyérül van felkészítve a magas DPI-re úgy asztal mint alkalmazás szinten, talán az egyetlen kategória, ami kivétel, az a játékok.
    Ehhez képest pl. az Android elég jól kezeli(meg talán az Apple OS-ei, de azokkal nincs tapasztalatom), az viszont sajnos a desktop használatra elég korlátozottan alkalmas.

    A TN esetében az emberek vagy 95%-ának nem a színhelyességgel van problémája, hanem a megjelenírthető színek számával, iletve a ditheringgel, amivel ezen javítani akarnak - ennek az eredménye pl. a folyamatos színátmeneteknél a sávosodás illetve a fura színek(bl a bőr színét eléggé viccesre veszi néha).

    (#49) Akula: Sajnos ahhoz még mindig túl nagy a betekintési szög, egy igazi privacy filter használatakor oldalról szögben nézve fekete az egész monitor, nem látszik a kép még fakón se.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Malák #57 üzenetére

    "Én személy szerint normális használatnál egy 14"-os FHD monitort pixelesnek látok, így nem kell közelebbről néznem, hogy pixeles legyen"
    Ez ugye önmagában semmit sem mond, ahogy fentebb is említettem, a nézési távolsággal együtt értelmezhető.
    Ha pl ez neked 80-90cm-ről megy, akkor önkényesen megítélek neked egy "Sasszem" achievementet.
    Egyébként de, egy 768p-s vagy 900p-s 14"-os monitorhoz képest közelebbről kell nézned, hogy pixelesnek lásd.
    Nekem elég rossz a szemem(-4,5 dioptria) és a szemüveg nyilván nem korrigálja 100%-osra, de számomra arról a 80-90cm-ről ahonnan nézem, a 27"-os FHD monitorom sem pixeles, ahogy a 40-50 centivel messzebbről nézett 40"-os 4K TV-m sem.
    14"-on nekem 768p az ideális olyan szempontból, hogy azt nem kell nagyítgatni - nyilván munkaterület szempontjából nem az, ott a 900p egy jó kompromisszum. Mindez asztali használat esetén, kb 70-80cm-ről.
    Nyilván ha az ölemben tartom, vagy ágyon/fotelban használom 30-50cm-ről, nekem sincs gondom a FHD-vel, akkor nem túl apró semmi ilyen felbontás mellett sem.
    A ThinkPad-ek számomra elsődlegesen munkaeszközként vannak használva, asztalon, külső monitorral együtt, oda sokallom a FHD-t, normális scaling nélkül legalább is.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák