Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz bambano #1 üzenetére

    ha ezt a "tanulást" mind fizetett emberrel végeznék, esélyes, hogy a "világ pénze" se lenne elég rá..
    ezen kívül a való életben számtalan olyan eset előfordul amire a legvadabb elképzelések esetén se gondolnának a "fizetett elméleti tartalmat gyártók"...

    A szabadon eldönthető "részt veszek a beküldő programban" izék, OK, dolgok, alapból mindnél benne kéne lennie.. más kérdés, hogy alapból attól még lehet majd bekapcsolt állapotban jön, és sokan nem is tudják majd, hogy "ott van" (bár EUban ezt alapból bekapcsolni tilos, Amcsiknál lehet (elvileg, ezt hallottam legalábbis)... de FB-t se nagyon érdekli itt mit lehet, és az új funkciókat alapból "bekapcsolva" hozza.. úgyszintén a Windows Update, bekapcsolva jön sok "új" telemetrikás holmija vagy "visszakapcsolja" updateval).

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz rednifegnar #8 üzenetére

    nagyon sok mindennek a tesztelői az userek, és fizetést nem kapnak érte... telemetrikus adatokat küld haza a windows, rengeteg weboldal, a telefonok rendszerei (utóbbi mondjuk általában engedélyt kér, hogy "hazaküldje a használati szokásokat").

    2 okból van ez, az első a költség, a második mert sokkal hatékonyabb, révén nem kell kitalálni az összes gondot és rá megoldást (nem is lehet), hanem láthatja a készítő, hogy "mi a népszerű funkció" így ahhoz képest tud fejleszteni...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz pinnacle #18 üzenetére

    Ez csak kvázi "legenda" (még).
    Sok esetben a környezeti "magatartásból" következtetik ki az algoritmusok, hogy mi lehet az ami érdekli az embert ép (személyre szabott hirdetések.. ezek kikapcsolhatóak, de végeredményben, csak "idegesítőbb" lesz tőle mert akkor szó szerint "minden nyavalyát" fog reklámozni "kvázi véletlen" módon)...

    persze, ez a "hivatalos álláspont", viszont mivel magyarul is jól működnek ezen algoritmusok, míg az élőbeszéd felismerés és elemzés eléggé "béta", így esélyes is, hogy tényleg ez az állapot ami van.

    aztán ... lehet, hogy tévedek, nem vagyok "belsős" ember... persze lehet, hogy igen és most csak dezinformálok...

    A "ráutaló magatartásos algoritmusok" eléggé fejlettek manapság.. A kor, nem, családállapot, "gyerekszám", "általánosan mikor böngészik az ember", "kikkel áll kapcsolatban" adatok, kvázi ismertek pl. a googlenek, facebooknak, az is tudható "mi a munkája" az embernek (a facebook tudja ha megadja az ember), a kapcsolataink érdeklődési köre (barátok, haverok) sokszor ránk is jellemző, nyáron könnyebben lehet műszaki probléma pl. hűtővel, légkondival, vagy akar venni pl. légkondit, ventilátort (főleg ha az időjárás pont egy "meleghullámot" hoz)...
    Tavaly autó biztosítást kerestél X hónapban, akkor idén is X hónapban elkezdenek felbukkanni a hirdetések a váltás környékén ...
    nem kell hallgatózni, hogy "sokat tudjon" az emberről egy algoritmus ... még nagyon a felszínt se kezdtem el kapargatni :( ...
    persze mint mondtam, ez a profilépítés alapján történő ajánlás "kikapcsolható" ... de csak idegesítőbb lesz tőle a dolog (így lehet nem éri meg, és attól még semmi se garantálja, hogy a háttérben nem épít továbbra is az emberről profilt).

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz #33253120 #24 üzenetére

    Sokszor ez is fordítva van.. pl. lát egy reklámot az ember (vagy hallja a zenéjét stb.) de nem figyeli, csak úgy "tudat alatt rögzül" .. később meg "előjön" valami oknál fogva, akár egy beszélgetésben.

    Egy ezzel kapcsolatos érdekesség (kicsit megfordítva) de pl. hogy eszembe jut néha egy-egy film, amit mondjuk évek óta nem láttam és nem adtak a tvben (nem mint ha meg akartam volna nézni, csak "bevillan")... mi történik, 1-2 hét múlva valamelyik csatorna adja az adott filmet...
    Na utóbbi vagy valami jövőbelátási képesség, vagy a reklám spotban a "háttérhangban" hallom a dolgot, de abszolút nem figyelve, csak egyszer napközben az agyam "összerakja és bevillan"... lehet el kéne mennem pénzenergiát árulni.. általában ilyen képesség is jár ezen jövőbelátáshoz...

    egy pár éve láttam egy videót, ahol pár reklám tervező szakember terveik "hackelték" meg, hogy milyen kreatív ötlettel tudnak előállni... az úton amíg az autóban odavitték őket az előadás helyszínére, jó pár helyen reklámokat, kiírásokat, logókat helyeztek el bizonyos formában... a helyszínen a rögtönzött tervekben ezen "elhelyezett dolgok" erősen visszaköszöntek.. látszott a sokk a reklám szakemberek arcán is... azt lehet az egész műsor erősen megrendezett volt.

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz #33253120 #27 üzenetére

    ... hát fene tudja .. lehet tényleg hallgatózik, a technika egyre inkább adott rá (számítási kapacitás és "nyelvfelismerés"/"értelmezés") ...

    ettől függetlenül a "környezetből", "élethelyzetből" kitalálás az tényleg létező dolog (és elismert is, hogy csinálják), ezt a "hangfigyelésből reklámot" egyenlőre erősen tagadnák, és ha kiderülne ilyen, hogy még is megteszik. hatalmas lenne a botrány, szerintem nem érné meg az a pár "reklám találat"..
    egyenlőre tartom magam, ahhoz, hogy ilyenkor az ember csak "hasonló területre kereséssel" (pl. valami elektronikai kapcsoló, kötődobozra, kismegszakító, stb.-re rákeres) és kikövetkezteti, hogy sokszor kell ilyen "villás sín" elem is..

    egy biztos, ilyet célzottan reklámozni csak akkor fog szerintem, ha van rá "fizetett termék hirdetés" is.

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák