Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    nem árt máris kijelenteni, hogy minden valószínűség szerint a Google Desktophoz hasonlóan a Gdrive-ra feltöltött állományainkat szintén azonnali és minden részletre kiterjedő fürkészésnek vetik majd alá.

    Ez a legfontosabb amit tudnink kell. Nekem elég is ahhoz hogy eldöntsem, nem kell nekem a gdrive.....

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Cathfaern #81 üzenetére

    Számoljunk inkább úgy, hogy Windows+Office+Nero+erős hardver vs. cloudos rendszer előfizetése+gyenge hardver.

    Olcsó hardware + linux vagy bsd mindent ver... :D

    A clouds egyébként a totális ellenőrzés gyakorlásának lehetőségét is meghozhatja az olyan vállalatok számára, mint a google, vagy a microsoft. A cenzúrát is meg kell említenem, mint lehetséges veszélyforrást. Engem nem igazán nyugtat meg a tény, hogy erről az oldalról sokan nem vizsgálják meg a kérdést. Azt hiszitek hogy csupa jószándékú ember fogja majd karbantartani az adatainkat? Csak az az információ lehet biztonságban, amit otthon, a szekrényedben tartasz. Ameddig ott van, nem építhetnek az alapján profilt az életedről, nem turkálhatnak a magánéletedben mindenféle marketing tevékenység érdekében, nem játszhatnak veled úgy ahogy nekik tetszik.. Az internet nyitottsága is egycsapásra megszűnne, egy olyan jövőben, ahol mindent ilyen felhős rendszerek felügyelnek.... Az is aggályos, ahogyan a google a személyes adatokkal bánik. Képzeljétek el mi lenne, ha otthon mindenki csak "kliensként" üzemelő számítógépet tartana. Tényleg annyira kell ez a világnak? Tényleg a felhasználók érdekeit szolgálja?

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák