Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tcp

    tag

    válasz attila9988 #83 üzenetére

    természetesen egy cloud+vékony kliens only világ hatalmas kockázatokat rejthet magában, olyanokat is, amikre most még nem is gondolunk (személy szerint mondjuk már a szociális háló építgető siteokat is ezért kerülöm, mert van egy folyamatos zsigeri ellenérzésem azzal, hogy ország világ megismeri a teljes kapcsolati hálóm, még akkor is, ha jelenleg nem sok minden jut eszembe, amivel ki lehetne használni ellenem ezt).

    viszont szerintem itt senki nem beszél cloud only világról, még akkor sem, ha egy pár cégnek persze majd lesznek ilyen víziói. én sokkal inkább úgy gondolom, hogy lesznek területek, és célcsoportok, ahol el fognak terjedni a felhők, míg más helyekre nem fog betörni. Szóval én egyelőre inkább a lehetőséget látom benne, mint az ellenséget, pont azért, mert nem hiszem, hogy mondjuk 5 év múlva már mindenkinek otthon egy szál böngészője lesz csak,a mivel a felhőre tud csatlakozni (persze, biztos vannak akik ilyen utóipát álmodnak/szerentének, de nekik üzenem, hogy kb 15 éve halljuk, hogy eljött a papírmentes iroda kora, ehhez képest a nyomtató és dokumentum kezelő rendszerek gyártói köszönik szépen jól vannak ;))

Új hozzászólás Aktív témák