Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz zsigus #34 üzenetére

    Leegyszerűsítve úgy néz ki ált. a dolog, hogy az erősítő elején az előfok megcsinálja a bemenő jel feszültségének erősítését, a végfok meg hozzá az áramerősítést. A megnövelt fesz és áram együtt eredményezi a kimeneti teljesítményt, ami meghajtja a hangfalakat. Emiatt leginkább a végfok milyensége nyomja rá bélyegét a hangzásra.

    eclipse006: nem rossz első írás, ha egyszer elkészülök vele, én is írok majd a 6 csatornás csöves erősítőmről, meg a hozzá kapcsolódó rendszerről.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz eclipse006 #40 üzenetére

    Még odébb lesz a dolog, nem maga az erősítő a bonyolult és amit építek az viszonyaiban nem is drágább egy tranyósnál (építést nézve), hanem a dobozolás, közös hangerőszabályzás, stb. Viszont megéri, sok tranyós dolgom volt, de már a csöves után mindegyik hangját olyan üresnek érzi az ember, egyikre sem cserélném vissza...

    Csináltam egy összehasonlítás féleséget még az építés elején, még nem minőségi csatoló kondikkal megépítve, de hallható a hang mássága a quad405-höz képest: [link]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz eclipse006 #42 üzenetére

    A forrás az a gyári felvételekből készült lossless volt, amiket kiírtam audioCD-re, így elvileg egyeznek az eredetivel. Azt meg a rendes CD lejátszón játszottam le. A felvétel meg egy fényképezőgéppel készült, szal tényleg, ahhoz képest tényleg jól visszaadja a youtube. Hozzá kell tenni, hogy a fairplay miatt a quadon minden hangszín szabályzó ki volt kapcsolva, hogy természetes hangja legyen, bár ezt szerintem írtam a videóban.

    Ami még nagyon meglepett, hogy mekkorát tud szólni a csatornánként 2-3W csővel. 3*4-es panel szobába több, mint elég.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz eclipse006 #44 üzenetére

    Ha úgy érzed majd, keress meg. Igazából ha a trafókat valaki megcsinálja (tudok mondani hozzáértő kollégát), onnan már csak össze kell rakni a cuccot (vigyázva az anódfeszre, mert halálos), meg max kicsit beállítani ezt-azt, de annál a kapcsolásnál, amit a felvételen láttál, ott semmit nem kell állítani, csak összerakni. Kb. ennyi az egész: [link], csak jobban le kell osztani a bemenő jelet, mert a számgép kimenete nagyon könnyen túlvezérli a csövet, mivel annak nagyon nagy a bemeneti ellenállása. Csövek meg TV-k végfokához készültek (Pcl/Ecl86), kvázi 500Ft-s kategória vaterán. Egyébként az EL84 csövek kicsinyített változatai, ugyanúgy szólnak, de az EL84-ben nincs előerősítő trióda, valamint mérete miatt jóval több W-t tud, de drágább is.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz eclipse006 #47 üzenetére

    Nekem 35 körül volt az 5 normál kimenő, a táp trafó, és a mélynyomó csatornájához készült nagyobb méretű trafó, ebben minden költség benne van, az anyagot is a kolléga vette meg.

    Kicsit soknak tűnik elsőre, de ha tranyósat építek, mondjuk 6 darab quad405-tel, akkor páronként kell külön trafó, ami szintén 30k körül van. Sőt, hogy abszolút ne legyen áthallás, leginkább 6 táptrafó kell bele.

    szuper-t: a 288 az nagyon jó, nekün k is van egy pár belőle. Nálam a felvételen MNC eclipse szériás hangfalak vannak, igyekeztem megtervezni a dobozokat a hangszórók megadott Tie-Small paramétereivel, de marhára doboz hangjuk volt, aztán farigcsáltunk egy lemezt, és végül fülre jó lett. Sajnos műszeres mérés még nem volt, így nem tudom, hogy igazából milyenek...
    Amúgy jah, elég durva a különbség, hát még akkor mi lenne, ha egy mai, modern D osztályú, 10% TH körüli erősítővel lenne összevetve, amit pl. 5.1-es dvd lejátszókba építenek.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz krystman #50 üzenetére

    Olcsó, OFC rézvezetéket szoktak használni hangfal kábelnek, kb. 90 forint métere, abból nem is kell igazán vastag, és jó lesz. Ha a mostani kábeled végei forrasztva vannak, és nem öregedett el benne a réz, akkor szerintem felesleges cserélni. Nagy többségünk nem hallja meg az eltéréseket.
    Ami inkább érezhető javulást okoz, az az összekötő RCA kábelek minősége, azokat érdemes házilag legyártani.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák