Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nobeige

    tag

    válasz #16939776 #45 üzenetére

    Nem, nem átverés. Az LCD-nél sem a színszűrők megléte a probléma, hanem az LCD kristályok. Azok valamennyi fényt mindig átengednek, a háttérfény "átszivárog" egy pixelen akkor is, ha az teljesen zárni akar.

  • TeeJay

    félisten

    válasz #16939776 #45 üzenetére

    simán elgondolkodtam a témán majd aki jobban ért hozzá kijavít
    de az LCD-nél van egy háttérvilágítás ami ugye régen CCFL ma már LED, előtte van egy TFT panel (TN,VA,IPS) ami a folyadékkristályok segítségével eltakarja a háttérvilágítást, majd a TFT panel előtt egy RGB színszűrő amiből lesz a 3 alpixel amiből végül kialakul a kép

    na most itt a háttérvilágítás folyamatosan ég és nem lehet minden képpont mögött szabályozni
    ráadásul a TFT panelből bármelyiket vesszük reakció ideje van míg nyit és zár valamint totál zárt állapotban is átereszt némi fényt. ezért van hogy valamelyik ilyen olyan szögből nem mutat szép képet illetve van válaszideje is a dolognak és ugye a háttérvilágítást bár a LED-nél már tudják szabályozni de sosem lesz annyira finom mint az OLED...

    ezzel szemben az LG féle OLED ha jól értelmeztem egy sima kis fehér OLED panel amire rátolják az RGB színszűrőt. ide nem kell semmi féle LCD mivel nem kell eltakarni a fehér OLED fényét mivel azok képpontonként vezérelhetőek a max fényerő és a nulla között tehát ha ráteszik az RGB színszűrőt akkor megkapjuk a 3 alpixelt amiket veszettjól lehet szabályozni, szinte nulla a reakcióideje, nagyon szép színt lehet keverni vele és minden szögből tisztán fog látszani. ráadásul a Samsung féle AMOLED kijelzőhöz képest beégéssel sem kell számolni mert folyamatosan egy féle színt fog produkálni a fehér OLED és gondolom azt jóvel könnyebb legyártani is mint RGB pixelekkel az OLED-et aminél ugye a zöldre az emberi szem érzékenyebb a kék meg idő előtt el akar halni.
    a fehér OLED-et javítson ki valaki ha tévedek de nem csak RGB színek keveréséből lehet kihozni hanem máshogy is így nem kell parázni attól hogy később nem jó színt adna, vagy ha mégis akkor lehet szabályozni hogy a színszőrőre úgy adja a háttérvilágítást hogy az megint színhelyes képet adjon.
    szerintem full jó verzió ez, aztán az egész panel mm vastag lesz max és lehet gyártani az üveglap vastag tévéket.

    a Samsung OLED biztos jobb valamiben de egyelőre drága gyártani és a kékkel szopás van
    tehát az LG cucca nem csodálom ha nagy előnyre fog szert tenni.

    ha tévedtem a technikai infókban valaki javítson ki sima gondolkodás alapján raktam össze a képeket

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák